Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vidiripi Van e jelentősége,...

Vidiripi Van e jelentősége, hogy hogyan ejtjük a négybetűs héber tetragrammot, a magyar nyelvben? JHVH (יהוה)

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért?
2012. febr. 19. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha neked mindegy, hogy László, vagy Lószal, József vagy Lósegg, Mária, vagy Ráfika, Erzsébet, vagy Felsegget, Magdolna, vagy Vagdalna, akkor tök mindegy.
2012. febr. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amit írtál az nem mutat rá arra hogy van e jelentősége.
2012. febr. 20. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, hogy Isten nem őrizte meg a nevét? Akkor nem számít. Ha számítana, megőrizte volna. Nincs szerintem ember, aki tudná a tetragramma pontos kiejtését, jelentését meg főleg nem. Véleményem szerint nem is egy konkrét nevet takar, mint Béla bácsi, ugyanis ilyen szempontból a név a megkülönböztetés célját szolgálja, viszont Isten egy van, nincs kitől megkülönböztetni.
2012. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A jelentését azt ismerjük.
2012. febr. 20. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Van jelentősége annak, hogy Istennek megkülönböztető neve van. Igaz, hogy csak egy teremtő Isten létezik, akiből minden lett, de sok isten van, ahogy az I.Korintusz 8:5,6 írja:


"Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, aminthogy van sok isten és sok úr; Mindazonáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, akitől van a mindenség, mi is őbenne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala."


A 83.Zsoltár 19. verse meg is nevezi:

"Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön." (Károli)


A kiejtés olyannyira nem számít, amennyire Jézus nevének a kiejtése sem számít. Mi ezt is magyarul mondjuk, nem héberül. A jelentése számít. (JHVH=Azzá válok, amivé válni akarok, Vagyok aki vagyok, JÉZUS=Jehova a megmentés, Jahve a megmentés)


Gusev

2012. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
És mi a jelentése annak, melynek még a kiejtését sem tudjuk?
2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Röviden az a jelentése hogy: Mindenható


Hosszabban:Azzá válok, amivé válni akarok

2012. febr. 20. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

II. Móz. 3:13.

Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik? És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok. 15. És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az ÚR [JHVH], a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre.

2012. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!