Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincs is mennyország?

Nincs is mennyország?

Figyelt kérdés
Édesanyámat 60 napig altatták az orvosok, többször élesztették újra. A gyomrába levezetett szondát "botként" érzékelte az orrában, így az orvosok, ápolók bosszúságára mindig kihúzta. Amikor kértük, hogy szorítsa meg kezünket, soha nem reagált, de mindent megjegyzett, amit körülötte mondtunk és amikor felébresztették, akkor vissza is mondta. Volt egy története, ami megütötte a fülemet: egy csónakban ült és elért egy olyan helyre, ahol elágazott a folyó..ott egy ember állt és megmutatta neki, hogy merre menjen tovább. Ez volt az élet felé visszavezető út? Ha a másikon megy meghal?
2012. febr. 12. 17:11
1 2
 1/18 yuda ***** válasza:

Mivel nemigen szoktak visszajönni a halálból, így beszámolók nincsenek.


Biblia nem ír csónakról, sem elágazó folyóról, így ez is kilőve.


Akiknek halálközeli élményük volt, nagyjából egyöntetűen valami nagy fényről számolnak be, ami felé közelednek. Semmi folyó.

2012. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
csak képzelgések...szerintem.
2012. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Az egyiptomi Halottak könyvében a holtak lelkeit Mahaf, a révész viszi át egy papirusz csónakban a túlvilágra.

A görög mitológiában Charon, a révész az, aki a holtak lelkét az Achron vagy más néven Styx folyón átviszi az alvilág kapujához." ( [link] )


Aki tanult némi görög mitológiát, az simán álmodhat ilyen hajózós történetet. Nincs köze ahhoz, hogy van-e mennyország!

2012. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.. bár nem nevezném álmodásnak ezt a fajta "alvást". Sajnos semmilyen szerve nem dolgozott 2 hétig, csak a szíve, de az is annyira szét volt esve, hogy belelógott a hasi ultrahang képébe.. az orvosok sem értették, hogy élte túl.
2012. febr. 12. 18:25
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz görög mitológiát tanulni, hogy az ember egy folyót lásson ilyen állapotban. Ez ugyanis az elmében játszódik le, és kinek hogyan. Van, akinek semmilyen élménye nincs. Arról nem is beszélve, hogy a klinikai halál nem igazi halál. Igen vannak élmények, de én nem építeném a hitemet ezekre. Viszont igen, a visszafelé vezető utat mutatták meg neki. Ilyenkor az életbe való visszatérés sokszor egy döntés eredménye....és kegyelemé. Jobbulást édesanyádnak.
2012. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Isten legyen az édesanyáddal! :(
2012. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy a víznek van köze a halálhoz, ez nagyon sok Bibliai képpel is megegyezik, pl.: a második feltámadáskor a tenger és a hádész kiadja a halottakat, vagy a prófétáknál is nagyon sok esetben vizekbe eséssel azonosítja a halált. Nekem is volt olyan álmom, ami a halottakkal (feltámadásukkal) és a vízzel, folyóval volt kapcsolatos. Ezen amit mondtál, tehát nem csodálkozok, nekem nagyon is egybevág azzal, amit a halálról gondolok.
2012. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%

Azt kérdezni, hogy létezik-e mennyország, olyan mintha megkérdeznéd, létezik-e a 100 holdas pagony.


Mindkettő mese, tanulságokkal meg miegyébbel. Csak rá kellene már jönni mindenkinek. Úgyértem, nem baj ha hiszel benne, de ne erre alapozd az életed. Az olyan, mintha nem is élnél. Élj abban a tudatban, hogy ha meghalsz, akkor bizony meghalsz. Mert ez a valóság. Én így élek és boldog vagyok.

2012. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 lsandor ***** válasza:
45%

Nagyon sajnálom szegény anyukádat. De azt mindenképpen tudnod kell, hogy mennyország olyan, mint amilyennek az emberek gondolják nincsen. Isten a földet szánta az emberek lakóhelyéül. Ézsaiás 45: 18.

A halál sosem volt a jobb élet kapuja. Érdemes megfigyelni Ádám bűnbeesését, hisz ott a halál maga volt a büntetés. A Róma 6: 23 szerinte pedig a bűn zsoldja a halál. Tehát az az összeg, amit ki kell fizetni a tökéletlenségért, ez csupán a halál, nem kell még a pokolban is szenvednie egy embernek. Ez a tanítás csak a hitehagyás időszakában került be a keresztény tanítások közé

2012. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nahát, Jehova Tanúi nem hisznek a mennyországban, ezt azért nem gondoltam volna.
2012. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!