Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítsák,...

Jehova tanúi miért állítsák, hogy Isten neve üdvőzit? Összeszedtem az ezzel kapcsolatos tévtanításaikat.

Figyelt kérdés

A "Jehova tanúi" legnagyobb tévtanítása az Isten neve.

Azt próbálják el hitetni,hogy Isten neve üdvözít.

És ha már pedig igaz lenne az az állítás akkor Isten minek küldte el volna a Jézust!?

(Máté 18-19 Ímé az én szolgám, a kit választottam; az én szerelmesem, a kiben az én lelkem kedvét lelé; lelkemet adom ő belé, és ítéletet hirdet a pogányoknak.

21. És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.)

Emellett maga Jézus is így hívta Atyám. (Máté 23:8-9 Atyának se hívjatok senkit mert egy a ti atyátok aki a mennyben van) ,Jézus halála pillanatában is azt mondta ,hogy Éli Éli lama sabaktani azaz én Isten én Istenem mért hagytál el engemet Jézus biztos ki mondta volna Isten nevét halála pillanatában ha ez fontos lett volna. És Ha maga Jézus is atyámnak és Istennek nevezi akkor a "Jehova tanúi" mért erőltetik? Mondok egy másik példát régebben én is tanultam tőlük és egyszer Isten nevét magyarázta nekem a gyülekezet véne. Ezt monda pontosan ,hogy más fordításokból ki hagyták isten nevét.Erre hozott egy példát is ez volta példa (Zsoltárok 110:1 Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, a míg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá). Ekkor meg kérdezte ,hogy itt ki is az úr mert többet is említ?. És ezért rossz ha a fordításból ki hagyják isten nevét.De viszont ebbe is tévedett mert Jézus hozott erre az ige versre is példát méghozzá a farizeusokat szorongatta meg ezzel az igeverssel.Ezt mondta Jézus

(Máté 22:41 41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

42.

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

43.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?)

Tehát ez azt bizonyítja hogy még sincs rosszul fordítva. Hozok egy egy másik példát hogy az összes tévtanra fény derüljön. Favorit a "Jehova tanúinál" ez a példa is (Joel 2:32 De mindaz, aki az úrnak nevét hívja segítségül megmenekül).Nah Ez azért is furi mert itt ők is el ismerik az Úr kifejezést ebben az igeversben.Itt ők az Úrat Istenre értelmezik.De viszont köztudott ,hogy míg Jézus nem született a nevét sem ismerték így róla is Úr ként említ a Biblia. A Joel 2:32 versből, hogy Isten neve üdvőzit.De erre az ige versre is van példa méghozzá az (Apcselben 2 16 :21 És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.

Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok).Itt bizonyságot nyer ,hogy Jézus az akiben van az üdvösség és az ő nevében imádjuk istent.

Úgy vélem a Jehova tanúi azok akik Jézus Krisztus egyenes útját próbálják görbévé tenni.



2012. febr. 12. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Szia Vidiripi!


És bocs. Nekem valamiért ez nem jött le fiú névnek, de tényleg nem bántás. Van jelentése? Hogy Berta meg tudja védeni magát, volt szerencsém megtapasztalni. Konkrét példa a tévedésedre? Az emberek az evolúció útján kárhoznak el. Ez nem elég nagy tévedés?



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Péter!


"Az emberek az evolúció útján kárhoznak el."


Soha nem írtam ilyet!!!! Honnét veted ezt? Nagyon figyelmetlen vagy.

2012. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De az evolúcióval ellehet jutni valahová. Mert az evolúció szerint az élet vége a halál s nincs tovább."



Ezt nem te írtad? Vagy én is menjek el szövegértelmezési tanfolyamra?



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen talán elmehetnél egy ilyen tanfolyamra. De te tudod te érzed. A többi kérdésemre nem válaszoltál.


1. Mikor és hol bíráltalak?

2. Hol állítottam hogy nem ismered a bibliát?

3. Legyél cinikus és lekezelő. De miért zavarna ez engem?


"Konkrét példa a tévedésedre? Az emberek az evolúció útján kárhoznak el. Ez nem elég nagy tévedés?"


Akkor most tévedek vagy nem? (szerinted)

2012. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:

Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben. Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé. És nincsen senkiben másban üdvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk. Apcsel 4:10-12


Kedveseim, ennél kevés dolog világosabb, JÉZUS neve adatott.

2012. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Így van Jézus neve adatott. Feltettem a kérdést a kérdezőnek hogy a tanúk melyik kiadványukban állítják az amit kiírt kérdésként. De nem kaptam rá választ. Pedig ha ez le van írva egyértelműen az egyik kiadványban akkor azzal már nem lehet vitázni.

2012. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
Így van JÉZUS neve az!!!!!Csak Sajnos a Jehova tanúi ezt nem tudják. A Jehova tanúi tanításukat Isten nevére alapozzák.Mindenki tudja ,hogy hívják Istent , aki olvassa a Bibliát az tudja Jézus nem erre tette a legnagyobb hangsúlyt. És a kérdező szépen összeszedte.
2012. febr. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


De a kérdező azt nem szedte össze szépen hogy melyik kiadványukban van ez benne. Már vagy ötödjére írom ezt le.

2012. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

Oh, yeah, itt a hétvége, annak is a legvége, és futhatom az ezredik kört Vidiripivel. :P


Akkor nézzük:


"Bemásoltak egy hosszabb listát a "Jehova" név különböző nyelveken történő kiejtéséről. " - idéztél te engem a 33. sz. alatt, a 31.-ből, de csak részben, és ráadásul idézőjel nélkül. :(

A mondat így nézett ki eredetileg: "A bővebb variáció az, amikor a JT-k bemásolnak egy hosszú listát a "Jehova" név különböző nyelveken történő kiejtéséről; ill. amikor egy magyar név idegen nyelvű változatait sorolják fel."


Ok, nem szükséges a teljes idézet, de az idézőjel igen. :P


És akkor jöhet az erre való reagálásod:

< Igen láttam én ez egy nyelvi sajátosság az adott nyelvre jellemző. Na és? A listának nincs jelentősége. Mit bizonyít? Szerintem csal egy dolgot hogy más nyelveken is kiejtik a nevet. Szóval hidd már el hogy én is tudom. De a kiejtés nem releváns.Ennyi! Vagy esetleg annyival kiegészíteném hogy Bábelnél maga a Teremtő zavarta össze a nyelveket.>


Hát ez az, hogy nincs jelentősége, és semmit nem bizonyít, ezeket csak a JT-k szokták gondolni...


"Nem lehettem én az a valaki, és nem is voltam. Én soha nem érveltem ezzel. Valamit benéztél. :)" - idéztél engem ismét, most már idézőjellel. :)


< De az a valaki te voltál mert senki más nem írt csak te és...."Nem mellesleg, amit írtál, az tiszta olyan, mint a JT-s szabványszövegek...." Nem néztem én be semmit. > - írtad tovább.


Na, akkor rakjuk csak tisztába ezt a dolgot is... :)


1. BW Vidiripinek, 29. sz. alatt: "Nem mellesleg, amit írtál [27., 28.], az tiszta olyan, mint a JT-s szabványszövegek; és már a válaszom [26.] megírásakor eszembe jutott, hogy valaki ezt [28. különösen] fogja írni rá... " - [ ]-ben az utólagos kiegészítések az egyértelműség kedvéért.

2. Vidiripi BW-nek, 30. sz. alatt: "Ez a valaki te voltál. "


Tetszik már érteni, hogy nem lehettem én??? Én nem szoktam JT-s érvekkel jönni, sőt. Úgyhogy igenis benézted. Beee. :)


< Ha sokszor sok helyen akkor írd le te magad s így másnak nem marad meg az esély arra hogy leírja. S a kör bezárul. Nem kell futni! :))) >


Nyuszifül, most vagy én nem beszélek magyarul, vagy te... Attól még hogy valaki leír valamit, mások is leírhatják, miért is ne tehetnék???


< Ha valaki linket oszt meg akkor rászoktam kattintani. De mivel ezeket már rég olvastam így fölösleges megint kattintgatnom. Sőt nem csak a világhálón hanem a könyvtárban is olvasgattam.>


Örvendetes, hogy valaki el is olvassa a linkjeimet. :)

És amit olvastál, arra emlékszel is? :P

Mert akkor nem értem, hogy a 3 Wiki–oldal és az iszonyatosan hosszú kérdés után miért ragaszkodsz a "Jehova" formához továbbra is, amikor egyértelműen nem helyes. Oké, tudom, az általánosan elterjedt változat, blablabla...



@ Péter és Vidiripi:


1. Szerintem hagyjátok a csudába a félreértéseket. Kivéve, ha valamelyikőtök van olyan ügyes a visszaolvasásban és rendszerezésben, mint én. :P


Rólam meg ne tessék beszélgetni a hátam mögött!!! :)

Mert nagyon jól esik, ha megvédenek [ritka alkalom... :( ], bár most fogalmam nincs, miről volt szó igazából; de igenis meg tudom védeni magam, ha nagyon kell, és verekedés lesz a vége, figyeljétek meg. Vagy elkezdhetem a helyesírási hibákat is keresgélni... :)))


Szerintem fátylat a múltra, és kezdjünk új kört, a kérdező úgyis eltűnt. :)

Kezdésnek javaslom a véleményeket a Kinek kell a fiú? c. történetre, merthogy arra senki nem reagált még. Mielőtt meggyanúsít valaki: Nem én írtam, csak lenyúltam egy honlapról...:)


Megtennétek röviden? Elsősorban JT-k vagy hozzájuk közel állók véleményére vagyok kíváncsi.


A név kérdésére visszatérve: nemrég olvastam egy régebbi kérdésben, hogy igazából a "valaki nevében" kifejezést úgy értették, hogy a személyt képviselve, vagy valami ilyesmi. Megpróbálom visszakeresni, és ha megtalálom, megmutatom.



@lsandor: Vissza kellett olvasnom az egészet, hogy lássam, nem csak úgy beugrottál jópofizni, hanem már volt válaszod ebben a kérdésben előzőleg is... De ez nem a te hibád, ne aggódj.


Lógtam neked néhány válasszal különböző kérdéseknél, de már jó lenne egy helyre koncentrálni. A privát üzidhez sem értem még oda a sok másik miatt... :((

De remélhetőleg előbb-utóbb utolérem magam. Ezekhez nemrég írtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Van még eseleg valami, ami kimaradt? Szólj nyugodtan, ha igen.


Remélem, te is el szoktad olvasni a linkeket, amiket bemásolok... :)


Ja, és még egy nagyon fontos dolog: Ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni… :)))



Shalom mindenkinek! :)

2012. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves Berta Wooster!


1. http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


2. De neked eszedbe jutott s ezt ki is írtad. Ezért voltál te az aki ezt szóvá tetted.

3. "általánosan elterjedt változat," Károli is írta meg sok más ember is. Téged meg miért zavar az hogy én hogyan ejtem? Mert ha az ember nevét rosszul ejtik az zavaró lehet. De ez nem az a helyzet.

4. Péter ezekre a kérdéseimre nem válaszolt.

"1. Mikor és hol bíráltalak?

2. Hol állítottam hogy nem ismered a bibliát?

3. Legyél cinikus és lekezelő. De miért zavarna ez engem?


"Konkrét példa a tévedésedre? Az emberek az evolúció útján kárhoznak el. Ez nem elég nagy tévedés?"


Akkor most tévedek vagy nem? (szerinted)"


5. "Szerintem fátylat a múltra, és kezdjünk új kört, a kérdező úgyis eltűnt."

Ez a baj hogy a kérdező eltűnt. Pedig van egy kérdés amire még nem válaszolt.


6. "Ja, és még egy nagyon fontos dolog: Ez nem chat-oldal, ahol mondatonként entert kell ütni… :)))"

Ez külön a kedvencem Berta!


S itt egy link ahol Berta Wooster chat-oldalnak használja a Gyk-t. :)))))))


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__216..

2012. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!