Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mindig Jehova tanúi...

Miért mindig Jehova tanúi vannak előszedve a térítés miatt?

Figyelt kérdés
Engem támadott már be krisnás, jehovás,rom.katolikus,hit gyülekezetes,meg valami fura fazon olyan buddhás cuccban(őt gyorsan leráztam,nemtudom pontosan milyen vallása volt).Nekem nem tűnik ki különösebben a többi közül ez az egy.
2012. jan. 11. 15:37
1 2 3
 1/24 yuda ***** válasza:
70%

Talán amiatt, hogy eljárnak házakhoz, nem csak utcán szólítgatnak le.


Hit gyülekezete előadást tart az utcán és ha megállsz akkor leszólítanak. Nem másznak rád. Nem vitáznak Kell vagy sem ...és békén hagynak.


Katolikusokat neigazán látok.


Jehova tanúi parkokban, utcán leszólítanak, elmennek a házadhoz és becsöngetnek.Általában ketten vannak.leállnak veled vitázni, néha igen erőteljesen lehet csak őket elzavarni.Makacs egy népség szerintem. Azt mondanám hogy erőszakosak.


Krisnások és buddhisták is leszólítanak, de ritkábban látni őket.


összefoglalva: akik leginkább és legsűrűbben leszólítgatják az embereket szinte bárhol és szinte bármikor, azok a Jehova tanúi.

2012. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nekem nem tűnnek erőszakosnak, a legutóbbi jehovás nő sem.Bemutatkozott,kérdezte mi a véleményem Jézusról,elmondtam neki amit gondolok erről beleértve azt is,hogy határa azért mindennek van és,hogy nem vagyok vagyok vallásos.Hozzáfűzött pár dolgot(de csak a Jézus témához),adott egy könyvet Jézus életéről és mondta,hogy hol nézelődjek a témában, ha érdekel.Az egész kb 10 perc volt.


Létezik,hogy engem csak a békés hívők találnak csak meg?

2012. jan. 11. 16:23
 3/24 A kérdező kommentje:
... bocsánat a hibákért kétszer is elvesztettem a fonalat,mert rá kellett néznem a dolgaimra.
2012. jan. 11. 16:25
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk rengetegen vannak, a tapasztalataim:

Az utcai térítéssel semmi baj, odaadják az újságot, elveszem, aztán kicsit odébb kidobom a kukába. Néha mondják, hogy lesz rendezvényük, menjek el, mondom, hogy oké, meggondolom, kész. Nincs benne semmi kínos.

Viszont amikor otthon csengetnek be, akkor nem lehet őket csak így udvariasan elintézni. Ha ugyanis jófej módon elfogadom a kiadványukat, felírják a címemet, és visszajönnek!!!! Tényleg. És ez gáz. Kénytelen vagyok kerek-perec a képükbe vágni, hogy nem érdekelnek, aminek nem örülök, mert nem vagyok az a beszólós típus, nem okoz örömet, ha valakibe belerúghatok, de ha egyszerűen nem száll le rólam addig, amíg el nem hajtom...

Ja, és legutóbb, amikor belebonyolódtam velük egy beszélgetésbe az ajtóban, ott játszott a másfél éves kisfiam, és az volt a végső érvük, hogy jól olvassam el a könyvet, mert én vagyok felelős a gyerek lelki üdvéért (nem ezt a szót használták, de ez volt a lényeg.) Vagyis a gyerekemet veszélyeztetem, ha nem leszek Jehova Tanú. Ez azért nagyon durva.

2012. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
A házhoz kijárkálás tényleg a legidegesítőbb. Két barátom pár hónapja fogta magát és együtt elköltöztek albérletbe. 20 perce költöztek be, az egyiküknek még el sem ment az apja, aki segített átvinni a cuccait, de a jehovások már csengettek is. Beengedték őket, mert nem tudták, ki jön (azt hitték, közös képviselő, vagy valami új szomszéd). Alig lehetett elzavarni őket, pedig látták, hogy a szerencsétlenek éppen pakolnának, takarítanák a lakást.
2012. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%
Krisnások,katolikusok,buddhisták,hitgyülisek nem csengetnek be vasárnap délelőtt az emberekhez.tényleg ez az ami a legidegesítőbb bennük.hitgyülissel mondjuk már találkoztam,aki utcán akart megtéríteni,és nagyon idegesítő volt.
2012. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

Az első válaszolónak köszönjük a dicséretet Jehova Tanúi nevében! Bár biztosan nem állunk le vele vitatkozni az "erőszakosság" fogalmáról, inkább azt ajánljuk, nézzen utána egy pontos lexikonban... :)))


"Makacs" egy nép vagyunk, ez igaz. De pl. vádolnál-e egy tűzoltót negatív értelembe vett erőszakossággal, ha mély álmodból ver fel az égő házadban és ezzel megmenti az életed???

2012. jan. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%

Én nem a jehovákat hanem a "turbókeresztényeket" szoktam elővenni. Az egyetemnél/fesztiválokon szoktak leszólítani azzal a szöveggel, hogy "Szia! Tudtad, hogy csak Jézus menthet meg az örök kárhozattól?"


Kereszténynek tartom magam, de az nekem picit sok, hogy odaugrik hozzám egy idegen és közli, hogy vagy a pokolban fogok megrohadni, vagy megtérek.


A jehovákra legalább rá lehet vágni az ajtót, velük a csengetgetés a probléma. Éppen aludnék/tvznék/dolgoznék és akkor képesek azért csengetni, hogy kikérdezzenek a vallásomról, és felajánljanak egy hamis utat helyette.


A Krisnásokkal nincs baj, ők végtelenül kedvesek szoktak lenni, nem problémáznak rajta ha nincs időm megállni és velük külön szeretek is beszélgetni. Fesztiválokon főleg ahol ugye vacsorát osztanak :)


Hitgyülist én még nem láttam téríteni, persze biztos van olyan is. Akedvenc hitgyülis emlékem amikor a tvmondta h "küldjetek sms-t, hogy kiért imádkozzunk!!!!", onnantól kb komolyan vehetetlen volt :D

2012. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 12. 10:02
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

Ezt talán hasznosnak találod majd:


[link]

2012. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!