Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel istenben? Ha igen...

Hiszel istenben? Ha igen akkor miért? Ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 20:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Én nem hiszek, főleg azért, mert nem szemmel látható, kézzel fogható, de ha megbizonyosodnék valamiről, hogy van, akkor már nem hinnék, hanem tudnám, hogy van.

Nehéz ügy.

Végül is semmiben sem hiszek, és ez nem jó.

De egyszerűen nem tudok bízni valamiben, amiről nem tudom, hogy van. :S

2009. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
36%
OIvasd a Bibliát
2009. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Én református általánosba jártam, akkor se nagyon hittem, és most, évekkel később sem hiszem. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hol van, mit csinál, hogyhogy van..Persze jó lenne, mert reménységet adna, de nem megy. Külömben is, vannak tények, felfedezések, amelyek ütköznek, legalábbis ellent mondanak istennek.
2009. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

A Biblia "Istenében" pont nem, mert számomra "ő" az abszurditás csúcsa. Tömeggyilkos, aki mégis "szeret", "mindentudó", de mégis meglepődik és megdöbben egy sor dolgon, "mindenható", de mégis pitiáner eszközökkel dolgozik, és "isten", de időnként mégis kimondottan gyerekesen viselkedik.


Ettől függetlenül éppenséggel lehetségesnek tartom magát az isteni létet, viszont hogy egy igazi istennek a Bibliához semmi köze nem lehet, az is 100%.


Erre persze mindig azt mondják a hívők, hogy mélyedjen el az ember a Bibliában, és akkor feloldódnak az ellentmondások, de ez úgy szerecsenmosdatás, ahogy van. SEMMI nem igazolhatja soha a tömeggyilkosságot, a viszályszítást, háborús uszítást, stb., főleg nem egy olyan lénytől, akinek elvileg MINDEN tudása, módja és lehetősége megvan arra, hogy végtelenül civilizáltabban, kifinomultabban és ésszerűbben intézze el a dolgokat.


SEMMI.


Úgyhogy lehet, hogy van Isten, nem mondom, hogy nincs, de hogy rá nézve a Biblia egy mélységes, vérig sértő irat, az abszolút biztos.

2009. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

én hiszek,mindig is hittem,és fogok is,amikor kellett eddig még mindig mellettem állt,csak kérnem kelletta segitségét

ugyhogy akárki akármit mond ...én hiszek. ez az egyetlen dolog ami biztos az életemben ezer százalékig.

2009. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
És akkor az evolúció az smafu? Én nem hiszek benne, mert szerintem minden vallás alapja a haláltól való félelem, amit azért találtak ki, hogy megnyugtassák magukat, hogy utána is lesz valami. Bárcsak az lennék, akkor nem lennék így beszarva. De nem vonom kétségbe, hogy lehet valami felsőbb erő
2009. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

En hiszek istenben. Nagyon sokszor imàdkozom és meghalgat. Ami pedig a hàborukat, nyomort és a tôbbi rossz dolgokat illeti, az nem istentôl van.

Jézus mikor élt és megszenvedett értûnk akkor nem hittek benne és ellene voltak az emberek és szerintem ezért nem segit a mi idônkben mindenben mert màr egyszer hibàztak az emberek. En is tudom hogy van hogy létezik mert felé fordultam és segit nagyon sok mindenben. A hit lényege éppen ez hogy hiszek akkoris ha nem làtom.

2009. máj. 25. 00:47
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
De akit nem erre neveltek, az később már kevésbé fogékony az ilyen dolgokra. Racionálisabbak vagyunk. Bűn az régen is volt, és eztán is lesz, és már rengeteg ember halt meg mások bűneiért
2009. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

"Ami pedig a hàborukat, nyomort és a tôbbi rossz dolgokat illeti, az nem istentôl van."


A maiak. De fusd csak át az Ószövetséget. Nagyon sokat indított és kezdeményezett Ő maga, személyesen, plusz ugye ott voltak az egyéb nyalánkságai, mint Özönvíz, egyiptomi csapások, Bábel, stb.


"Jézus mikor élt és megszenvedett értûnk"


Na ez az... És változott bármi is? Nem. Akkor meg?

És különben is: egy mindenható isten, ha akar, akkor _bármikor_ megbocsáthat, ehhez _semmire_ nincs szüksége, kivált nem emberáldozatra, ha meg nem akar, akkor sehogyan se fog.


"szerintem ezért nem segit a mi idônkben mindenben mert màr egyszer hibàztak az emberek."


Hehe...

Most képzeld el a következő helyzetet: apa vagy (vagy épp anya, ha lány vagy), van egy gyereked, aki még igencsak kiskorú, talán épp kamaszodik, vagy még annál is fiatalabb. Ilyenkor természetszerűleg elkövet hülyeségeket, mert nem igazán van még tisztában a dolgokkal. Erre akkor te úgy reagálsz, hogy hát fiam, hülye vagy, róled ennyit, és kidobod az utcára, hogy boldoguljon, ahogy tud?

Nem hinném. Viszont ez az általad most leírt isteni hozzáállás pontosan ezt takarja.


Egy istennél, mint tudjuk, évmilliárdok is csak pillanatoknak számítanak. Számára az emberiség teljes történelme még épp hogy csak elkezdődött. Emellett tökéletesen tisztában van mindennel, amit csak tudni lehet, így a jövővel is előre; tudja, mi fog történni, ha ezt meg ezt így meg így teszi, és azt is, tudja, akkor mi lesz, ha nem így, hanem inkább úgy teszi, így lehetősége van rá, hogy mindig a legjobb megoldást válassza, és így soha nem is lepődhet meg semmin. Ez így még nem jutott eszedbe?


"En is tudom hogy van hogy létezik mert felé fordultam és segit nagyon sok mindenben. A hit lényege éppen ez hogy hiszek akkoris ha nem làtom."


Természetesen létezhet, mint már jeleztem is, lehet, hogy van. De ha valóban segít, szeret és megértő, akkor végképp biztosra veheted, hogy az bizony nem a Biblia istene.

2009. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszek Istenben.


Ha létezne, akkor miért hagyja, hogy ártatlanok szenvedjenek?

Voltál már valaha is gyermek-onkológiai osztályon? Szerinted azok a gyerekek mi bűnt követtek el? Szerintem a világ legártatlanabb teremtményei, mégis iszonyatos és elviselhetetlen fájdalmakat kell nap mint nap kiállniuk. Ilyenkor hol van az Isten?


Vagy hol volt akkor, amikor a sogórnőmnek 9 hónapos terhesen meghalt a babája? Akkor kit büntetett? Vagy tanítani akart valamit nekik? Hát egy életre megtanította, az biztos!


Szóval én ezért nem hiszek Istenben!

2009. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!