Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítesz kiértékelni a saját...

Segítesz kiértékelni a saját "vallásomat"?

Figyelt kérdés

Én egy saját "vallást" vagy inkább világnézetet vallok. Ennek neve: "Élni és élni hagyni". Tízparancsolat helyett pedig 10 irányelvet alkottam. Nem gúnyolom a vallásokat és nem akarok hülyének tűnni, de szeretném, ha minél többen segítenének kielemezni az alapelveket és akár hozzátenni vagy módosítani rajtuk.



Élni és élni hagyni 10 alapelve:


Szeresd és tiszteld a természetet, a szükségesnél ne végy el többet belőle

Szeresd és tiszteld önmagadat, folyamatosan fejlődj és törekedj az egészségre szellemileg és testileg

Légy nyitott a jóra és élvezd az életet, bármit szabad tenned, de soha ne árts

Élj elvárások nélkül és ne tégy olyat senkivel, amit nem szívesen veszel másoktól

Légy hálás mindenért, ami jó ér és tegyél a rossz dolgok ellen

Mondj mindig igazat, vállald, ha hibázol

Soha ne alázz meg senkit és mástól se tűrjed a megalázást

Törekedj a harmóniára

Jogos érdekeidért állj ki

Soha ne károsíts meg senkit lopással, ügyeskedéssel


2011. ápr. 2. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Sztem alapíts szektát vagy hitgyülit, vagy valami hasonlót.

Úgyis tele vagyunk önjelölt prófétákkal.

Most plusz minusz 1 már nem sok vizet zavar.


Te is megváltottad a világot, gratuláció érte....

2011. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Az első válaszoló összefoglalt mindent.

Ezek közhelyek, szétrágcsált unalmas közhelyek. Semmitmondóak.

Ettől függetlenül, ha jó nyelvi készséggel vagy megáldva, és karizmatikus vagy hajrá! a világ szeme rajtad :D. Csak kérlek majd ne házaljatok, úgymint ezek a a retkes JT-k!

2011. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Hát,ha nem célod az üdvösség,csak szeretnél az emberek és a magad tetszésére lenni,akkor ez abban segíthet.

Egyébként azt mondanám,hogy az ember ellenségének a stratégiája arra,hogy önelégült légy,és elhitesd magaddal,hogy elég jó vagy így elnyomva a lelkiismeretedet,mondván ha van is isten,látja hogy azért jó vagyok,akkor is ha nem az Ő törvényeit követem.

2011. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
najah, de ebben van a svéd csavar, ugyanis ha nem az ő törvényeit követed, akkor a "jóságoddal" is valami gond van
2011. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"Mondj mindig igazat"


Feleség: Szebb nálam az a nő?

Férj: Igen, szívesen megdugnám.


Mennyi válás lenne :O

2011. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

Amit leírsz az nem egy saját vallás, hanem minden ember sajátja a lelkiismeret amire van aki hallgat, van aki nem.


"A lelkiismeret olyan belső tulajdonság, amely minden embernek megsúgja, milyen a helyes viselkedés és a megfelelő gondolkodás. Ennek segítségével ítél józanul az ember, ez az, ami segít megkülönböztetni a jót és a rosszat, mi az, ami helyes, és mi az, ami helytelen.


Lelkiismerete minden embernek van, ez minden ember közös vonása. Ha egy dolog elfogadott az egyik ember lelkiismerete számára, akkor az, ugyanilyen feltételek mellett, a többi ember számára is elfogadott. Egyik ember lelkiismerete sohasem mond ellent a másikénak. Ennek oka pedig a lelkiismeret eredetében keresendő: a lelkiismeret, Isten sugallata. Isten, az ember lelkiismeretén keresztül tudatja az emberrel, milyen a legszebb viselkedés, amit Ő remélhetőleg elfogad, ami elnyeri az Ő tetszését.


A lelkiismeret egyik legfontosabb jellemzője, hogy az ember saját magának segít meglelni azt, ami jó. Ha senki nem mutat utat, a lelkiismeret akkor is megmutatja az embernek, mit kell tennie. A lényeg az, hogy az ember a lelkiismeretéhez forduljon, hallgasson rá, és pontosan azt tegye, amit a lelkiismerete sugall neki. Azt mondhatjuk tehát, hogy a lelkiismeret hangjára hallgatni alapfeltétele a vallásgyakorlatnak.


Mindenekelőtt arról nem szabad megfeledkezni, hogy minden ember felelősséggel tartozik azért, amit Isten, aki Magasztos és Mindenható, a lelkiismerete útján sugall neki, attól a pillanattól kezdve, hogy az ember tudattal bír. Aki kezdi felfogni, hogy mi történik körülötte, és ítéletet tud már alkotni, az hallani fogja lelkiismeretének hangját. Képessé válik arra, hogy megkülönböztesse alsóbb énjét és lelkiismeretét, lesz ereje ahhoz, hogy lelkiismeretét kövesse. Ezek után számon lesz kérve rajta az Ítélet Napján, hogy az egyes dolgokkal szemben milyen viselkedést tanúsított. Ha a lelkiismeretére hallgat, méltó lesz Isten végtelen Kertjére, ha alsóbb énjére hallgat, örök tűz lesz a fizetsége, amelynek "kapui lezárattak".

2011. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik szerintem jól megfogalmaztad. Anno én is írtam ilyesmiket, hol versbe, mert úgy még is csak jobban hangzik, ha akarod elküldöm.


Ha választani kéne, én a te vallásodhoz tartoznék :)

Egy tanács: ha lehet, ne tekintsd befejezettnek a dolgot, nyugodtan írj hozzá, ha még eszedbe jut.

2011. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez amit felvázoltál, nem vallás. (A vallások természetfeletti izékre vonatkozó hiedelmek és szokások gyűjteményei, nem puszta etikai előírások.)
2011. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Ez mind szép és jó,de ettől nem fogsz bejutni a Mennyek Királyságába. Egészítsd ki egy olyan ponttal,hogy Higgy Jézusban és kövesd a tanításait ;)
2011. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Mennyek Királysága... nagybetűvel, vágod? házszám nincs esetleg? Szerintem inkább Buddhával egészítsd ki! Ugyan már! Miért kéne ilyeneknél maradni? Ha ő abban hisz hogy egyszer csak úgy felrobbant a világegyetem, most tágul kifelé, aztán később hirtelen megint összeáll egy nagy kristály szerű izévé, ami utána újra felrobbanhat, ez miért gázabb mint egy ember(Isten?) a kereszten?
2011. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!