Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetbe járók, mit...

Hit gyülekezetbe járók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

bocsánat, ha sértőt írok. megszeretnék térni, mert tudom, ha nem fogom követni Jézust elfogok kárhozni a pokolra meg egyebek miatt is. nem tudom, eljárjak-e az istentiszteleteitekre. ha nem így van, amit most leírok szerintetek, akkor légyszíves magyarázzátok is meg, hogy miért nem.

én azért nem emrek belépni, mert szerintem van egy zsidó háttérhatalom. mindenkit zsidóvá akarnak tenni szerintem. rákkal, és különböző újkori betegségekkel ritkítják a golyokat. érdekes, a zsidó sztárok egyike sem hal meg rákban, de a rokonaim közül elég sokan, köztudottan az családunk utálta a zsidókat. szerintem a Szent Szellemmel való betöltekezés is egy tömeghipnotizáció, hogy odacsaklják az embereket, a zsidók pártját fogják. viszont nem nehéz híveket találni, emrt iagázból szerintem jó rálátásotok van a normális élet éléséhez, a Biblia szerint éltek (bár abban sem vagyok biztos, hogy a Biblia nem meséskönyv). már nem tudom mióta, hogy gondolkodom, elmerjek-e menni, bár ha ezeket elmondom, kivágnának a p*csába, de szeritnem ebben is van valami, emrt akkor vajon miért csak ott a gyülekezet épületében "száll le rátok a Szent Szellem??" vagy amikor ott van a fő prédikátor?? ha nem hipnotizáció?? mit csináltok annyira jól, hogy ezt megkapjátrok, hogy betöltekezhettek Szent Szellemmel, ha egyszer erre nem képesek a római katolikusok, reformátusok, buddhisták, stb. stb.?? annyira rossz, nem emrek semerre menni, pedig a legjobban a Hit gyülekezete lenne a szimpatikusabb, dehát ezekben gondolkodva... sőt, hívtak is ezerszer már


2011. márc. 17. 21:31
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
a szeretet, a jótékonyság és jóság nevében nem nehéz híveket gyűjteni szerintem
2011. márc. 17. 21:33
 2/36 anonim ***** válasza:
9%

Mielőtt hitgyülin gondolkodnál, olvasd el ezt, hitgyülis írta: [link]

És egy normális helyen igenis elmondhatod a kételyeidet, és nem vágnak ki...

Merem javasolni a karizmatikus katolikusokat. Komolyan. Jószívvel. Ha szerinted a Szent Szellem betöltése csak látványos lehet.

Vagy ha nagyon nem mersz feléjük nézni, akkor a pünkösdistákat, vagy a Golgota gyülit. Vagy van sok egyéb karizmatikus kisegyház is, ami nem gáz.

2011. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a rettenetes zsidógyűlöletet és paranoiát félre kellene már tenned. Akármilyen keresztény gyületkezethez akarsz csatlakozni. Csak a saját életedet mérgezed vele.


Én nem járok a hit gyülekezete istentiszteleteire, de voltam már ott régebben többször, és nem hipnotizált meg senki, nem próbáltak se zsidóvá tenni, se megmérgezni.


Azt honnan vetted, hogy valami csak a gyülekezet épületében történik? nem olyan kivételes hely az a viágon, van sok hasonló gyülekezet, külföldön is, sokfele a világon. És az, hogy mi történik, nem a vallástól, hanem a hitedtől függ.

2011. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem aludj többet, mert elég zavart a gondolkodásod. Minden vallás a hatalom valamilyen szintű megnyilvánulása a többiek felett. Bizonyíték semelyikre sincs, pont ezért a neve, hogy vallás. Ha el tudod fogadni, hogy mittudomén 6 isten van, azok egy nagyot lakomáztak, és a böfögésükből született meg a világ, akkor higgy abban. A vallás olyan dolog, hogy ki mit gondol a világ dolgairól.

Az egyikben hipnozizálnak, a másikban szabad vagy. Az egyik fenyeget, a másik hív. Válassz, vagy (inkább) ne válassz. Olvass mindről. Nincsen olyan vallás, ami az igazság lenne. Mindig van egy másik vallás, ami szerint az igazság más. Puszta emberi kitaláció szerintem mind. Az egyik jobban sikerült, a másik nem.

2011. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, de a kérdésed tele van ellentmondással. Először azt írod, szeretnél megtérni, utána meg azt, hogy a Biblia talán csak egy mesekönyv... Akkor minek ténél meg? És miért pont a Hit Gyülekezetébe, hogyha ennyire ellenszenves az egész?

A zsidós eszmefuttatásod elég abszurd, nem tudok rá érdemben válaszolni, csak annyit, hogy ha egy akármilyen egyházba megtérsz, mindenhol szeretik a zsidókat, legfeljebb nem állandóan ez a téma. Szóval ezzel a nézőponttal nem csak a hitgyüliben nem fogsz nagy népszerűségre szert tenni.

Ha elmennél, javasolnám a vasárnapi alkalmat, azon ugyanis nem történik semmi extra, csak nagyon hosszú. Viszont mivel van ott kb. 5 ezer ember, senknek sem lesz alkalmad elmondani a zsidókról alkotott elméleteted, ugyanis az égvilágon senki nem fog hozzád szólni. Persze leszólíthatsz valakit a szendvicsautomatánál ,és előadhatod, ki nem fognak vágni, legfeljebb otthagy.

A Szent Szellemes részre hosszabban lehetne reagálni, nem csak ott töltetik ki, sőt, nem is kell ahhoz fetrengeni, hogy valakiben a Szent Szellem lakjon.

2011. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, végig fogom olvasni
2011. márc. 17. 21:50
 7/36 anonim ***** válasza:
Első: a Golgota tudtommal deklaráltan nem karizmatikus.
2011. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
hát akkor b+ a hülye válaszodat. nem érted, hoy enm tudom, mti tegyek????? egyik azt modnja, hogy júúúúúj, csak a szeretet visz előre, a gyűlölet nem, a másik meg hogy jaj, hát Hitler volt a elgokosabb ember a világon, mennyire megkönnyítette az életet, a sok rohadt zsidótól... de komoylan mondom ebbe bele fogok őrülni inkább nem tartozom sehova a tököm ki van az egésszel
2011. márc. 17. 21:55
 9/36 anonim ***** válasza:
73%

21:40 beleolvastam a PDFelejébe, de olyan gyűlület süt belőle, hogy gáz olvasni is. Cinikus, békétlen lélek írta.


És a válaszod furcsa nekem.. A kérdező zsidógyűlölete, betegségkeltős elmélete nem zavar téged, arra nem is reagálsz semmit, csak jajj nehogy hitgyülis legyen? Ki az ellenséged??

2011. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki mit ért karizmatikus alatt. Mindenesetre megtérésre alkalmas hely, és mivel nincs 5000 ember, könnyebb is személyesen szóba állni valakivel.

A mi városunkban egyébként nyíltan a karizmatikus kisgyülik táborát erősítik.

2011. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!