Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudományos eredmény...

Milyen tudományos eredmény alapján mondjátok azt, hogy a Biblia egy mesekönyv?

Figyelt kérdés

Majd minden válaszcsoportban vannak néhányan, vagy egy hozzászóló, aki fenebb hirdeti, hogy a Biblia mesekönyv. Őket, titeket szólitalak meg a kérdésemmel.

Én azon vagyok hogy igaz dolgok vannak leírva.

Vita előtt szeretném leszögezni, hogy a Biblia földrajzi és egyéb hasonló Tárgyias kijelentéseket tesz, illetve, a vallási kijelentések a dolgok másik része.


Úgy gondolom éppen ti vagytok azok akik bizonyitásokat követeltek. Akkor kérek bizonyitékot a mesekönyv hîvőktől.



máj. 13. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Például a Pán Péter is tesz utalásokat valós helyszínekre, attól még nem lesz igaz. (Vagy mégis?)
máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MDaniel98 ***** válasza:
62%
A Biblia egy példabeszédekből álló mű, tele varázslattal, csodákkal, bebizonyíthatatlan eseményekkel ami azt mondja el neked, hogy hogyan kell úgy élne, ami Istennek tetsző, és mi történik veled hogyha nem így teszel. Pont mint a kisgyerekeknek elmondott mesék.
máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

A mese egy irodalmi műfaj.


A Bibliában meg olyan abszurd állítások vannak, amelyeket bizonyítani kell, nem pedig a nem megtörténtüket kell bizonyítani (ami a logikus álláspont lenne).


Ha nem így van, akkor írhatok én is egy könyvet arról, hogy én teremtettem a világot, és a Te dolgod bizonyítani, hogy hazugság?

máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Kommunizmusból a magyar társadalomban ragadt demagóg beszólásról van szó. Több ilyen beidegződés is ránk ragadt, még az olyan fiataloknál is, akik bőven a rendszerváltás után született (én is ilyen vagyok)

Ilyen például a II. Világháborúban keleti fronton meghalt katonák nem hősök, hanem áldozatok, vagy a rendőröktől, katonáktól vagy határon való irreális tartás, szorongás. Csengőfrász fogalma a rákosi rendszerből, aikor az AVO vitte az embereket gulágra, málenkíj robotra is ilyen. Sokan ezért nem mernek ajtót nyitni, ha nem várnak senkit, vagy a csörgő telefont nem mérik felvenni. Na most a mesekönyvezés és a vallásosokkal való folyamatos felesleges harc is ilyen beidegződés ha valaki ateista.

máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
#4: rengeteg amerikai ateista is ugyanígy fogalmaz, szóval ez nem helytálló.
máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem azt írtam, hogy kommunisták találták ki a fogalmat, hanem miért van az, hogy ez zsigerből jön a magyaroknál. Mindazok amiket leírtam létezik az amerikaiaknál is, de nem kórosan elterjedt az egész társadalomban.
máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

A Bibliát nem helytálló dolog mesekönyvnek hívni, szóval ennek nincsen tudományos alapja.

A Biblia egy olyan legendagyűjtemény, amiről a hívei azt hiszik, hogy nagyrészt igaz. Ebben is különbözik a meséktől, amiről ugye senki (felnőtt) se hiszi azt, hogy igaz.

A Bibliában vannak valódi elemek is, kb. 5%

Városok, történelmi személyek, ilyesmi.

De ezek közül egyik se természetfeletti.

máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Mert SEMMI nem bizonyítható belöle.
máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Na várjunk egy percet!

Ehhez nem kell tudományos eredmény, sőt a Bibliának semmi köze a tudományokhoz.

Illetve annyi, hogy pont a tudományos módszer követeli meg az elfogadáshoz az empirikus bizonyítást és ez az, amit a Biblia sehol sem prezentál, nem bizonyítja egyetlen állítását sem, nem validálja a kijelentéseit, illetve meg sem próbálja igazolni, így ennek hiányában a tartalma meseszerű.

Földrajzi megnevezések a mesékben is vannak, pl.: Üveghegy, Óperenciás tenget, vannak bennük kitalált népek, mint a burkusok és a Biblia ugyanolyan önkényesen mesél mindenről, olyan eseményekről, amelyek nem csak valószínűtlenek, de sehol sincsenek megtámogatva, például a régészet által, amely a legtöbbször cáfolja a Biblia állításait, ha egyáltalán van valami vonatkozás a történelmi eseményekkel..

Maga a stílus sem különbözik, mert a mesék pont ugyanazokat az elemeket, módszereket használják, a mesék is bátran elrugaszkodnak a valóságtól és bármit felhozhatnak kedvük szerint, például parazsat evő táltos csikót, amelynek sebesség fokozatai hogy úgy megy, mint a villám, vagy mint a szélvész, vagy mint a gondolat.

Nagy duma ez és szórakoztató, pont mint a Biblia, amely igazi mesekönyv, semmi az égvilágon nem valóságos benne, én egyébként szeretem, mert gyönyörű mesék vannak benne, a sok ezer évvel ezelőtt emberek fantáziája szinte kimeríthetetlen..

máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
ezeregy éjszaka meséi is ilyenek.
máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!