Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom a Koránban azt a...

Hol találom a Koránban azt a részt ami arról szól miképpen kell büntetni a melegeket? Tudná valaki idézni?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 21:51
1 2 3 4 5 6
 41/57 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Is az hogy elismerem hogy lehetséges hogy tévedek, nem azt jelenti hogy nincs igazam, hanem azt hogy nem vagyok be képzelt!
ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

"Sehol nem mondtam hogy csak azért értelmezem így, mert ez a vágyam. Felhoztam rá, teologiailag reálisan érvet."

Az őt nem érdekli. Csak hogy provokáljon másokat. Mondtam hogy hagyjátok, látjátok hogy csak kötekedik és hazudozik! Felesleges.

ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

"Ja, ahogy a Korán néhány harci versében is csak annyi van le írva hogy "hitetlenek" és nem az hogy "a hitetlenek akik meg támadtak és nem semlegesek" még is tudjuk hogy nem minden hitetlenre vonatkozik, is nem csak a Korán azon harci verseiből ahol részletezve van, hanem a történeti kontextus miatt is, ami át fogalmazza a vers szó szerinti értelmezését is. Ez a módszer nem modernista újdonság, hanem rég bevett teológia."


Ez nem igaz. Keresztények hazudják ezt. Ott van az adott szövegrészben hogy azokra vonatkozik akik megtámadták a muszlimokat. Tipikus példa a 2/191-es vers. A keresztények mindig ezt idézik, de a 2/190-et sosem, mert abban ott van hogy azok ellen kell harcolni akik megtámadták a muszlimokat és még azt is írja hogy ne a muszlimok támadjanak először. Vagy a 9. szúra amiben szintén benne van hogy azok ellen kell harcolni akik megtámadták a muszlimokat.



"Azt mondtam hogy nem kéne ezért büntetést kiszabnunk valakire. Miért mérjünk ki 100 botütést két emberre, akik nem ártottak se másnak se egymásnak? nem csak a melegekre gondolok, de mondjuk kamaszokra. Mondjuk egy hormonoktól fűtött pár valami eldugott helyen szeretkeznek. Jó dolog? nem. De érdemelnek érte 100 kemény botütést, mint a bűnözök?"


Gondolkozz légyszives mielőtt írni kezdesz. Ha valami eldugott helyen szeretkeznek azért nem fognak büntetést kapni mert 4 tanú kell ahhoz hogy büntetést kapjanak. Az iszlám csak akkor bünteti ha nyilvánosan teszik. És ha nyilvánosan teszik azzal már ártanak másnak mivel rossz példát mutatnak.



"Még egyszer, nem mondom hogy a te értelmezésed bizonyitottan nem igaz, hiszen attól még hogy házasságtörés alkalmával érkezett a vers a muszlimokhoz, nem jelenti hogy csak ilyen esetben lehet alkalmazni. De meg adja az esélyt hogy ezt így értelmezzük."


Nincs rá esély. Hol olvastad hogy házasságtörés alkalmával érkezett a vers? És még ha így is volt akkor sem következik abból hogy csak házasságtörésre érendő mivel egy szóval sem ír ilyet a vers sem a szövegkörnyezet, hanem általánosságban paráznaságot ír.



"Mint már sokszor elmondtam, én csak másként értelmezem a Koránt mint te, nem pedig elutasítom."


De ahhoz hogy másképp értelmezd le kellene tenned valamit az asztalra ami bizonyítja. Az nem elég hogy szerinted úgy van mert neked az jobban tetszik.

ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

"Sehol nem mondtam hogy csak azért értelmezem így, mert ez a vágyam. Felhoztam rá, teologiailag reálisan érvet."


Egyrészt nem bizonyítottad másrészt mégha igaz is nem igazolja az elképzelésedet. Hol olvastad hogy házasságtörés alkalmával érkezett a vers? És még ha így is volt akkor sem következik abból hogy csak házasságtörésre érendő mivel egy szóval sem ír ilyet a vers sem a szövegkörnyezet, hanem általánosságban paráznaságot ír.

ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

"Bocs, de attól, hogy te azt akarod, semmi nem lesz az igazság. Ezt úgy hívják, hogy vágyvezérelt gondolkodás. Ha tőled csak ennyire futja, nemhogy velem, de még a Koránnal kapcsolatban is, hát..."


Azt egyébként felfogtad hogy miről vitázunk Drakulával? Szerintem nem fogtad fel csak automatikusan neki adtál igazat :) Csak hogy ezzel a saját állításod cáfolod te szerencsétlen :) Te ugye azt akarod behazudni hogy a Korán kegyetlen, igazságtalan, mig Drakula szerint ha nem vagy házas és paráználkodsz, nem jár büntetés. Tehát magyarul sikerült a saját állításodat megcáfolni :) Egy zseni vagy :)))

ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

"Te ugye azt akarod behazudni hogy a Korán kegyetlen, igazságtalan"

Szövegértés karó. Valahogy nem leptél meg...

Mellesleg a paráználkodás régies jelentése pont a házasságtörés. Ja persze, aki még az olvasott kommenteket sem képes értelmezni, attól mit várunk ha a Koránt veszi a kezébe...

ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

"Szövegértés karó. Valahogy nem leptél meg..."


Pedig te írtad. Vagy nem tudod mit írtál? :) Akkor segítek:


"Az már sokkal inkább a Korán alapvető intoleranciájának és erőszakosságának köszönhető, hogy a legtöbb muszlim országban börtön vagy halálbüntetés vár a melegekre."


Magyarul azt akarod behazudni hogy a Korán intoleráns, erőszakos. Azzal hogy Drakulának adtál igazat, beismerted hogy egy hazug vagy :) Ezt mondhatjuk fejlődésnek is, még ha nem is volt tudatos a részedről :))) Veled öröm vitázni :)



"Mellesleg a paráználkodás régies jelentése pont a házasságtörés. Ja persze, aki még az olvasott kommenteket sem képes értelmezni, attól mit várunk ha a Koránt veszi a kezébe..."


Kit érdekel mi a paráználkodás régies jelentése a magyarban? Most arról beszélünk mi az iszlám szerinti jelentése. Márpedig az iszlám szerint kizárólag házastársak létesíthetnek szexuális kapcsolatot. Minden más paráznaság.

ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

"Pedig te írtad."

Csak nem azt, amit hazug módon te akartál a számba adni. Fail.


"Azzal hogy Drakulának adtál igazat, beismerted hogy egy hazug vagy"

Nem igazán, hisz sosem állítottam az adott versről semmit ami ellentmondott volna Drakula állításainak. Te tényleg képtelen vagy értelmezni, hogy kinek mely állítása mire reakció, és hogy egyáltalán mit jelent és milyen kontextusban?


"Kit érdekel mi a paráználkodás régies jelentése a magyarban?"

Mivel a Korán elég régies a maga 1400 évével, így értelemszerűen a szó régies jelentése vonatkozik ide a magyar nyelvben. De mindegy is, ha már olyan szinten elbuktad a vitát hogy már megint fogalmakat akarsz meghamisítani, csak hogy ne kelljen beismerned mekkorát tévedtél, akkor ezt itt le is zárhatjuk.

ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

"Vagy a 9. szúra amiben szintén benne van hogy azok ellen kell harcolni akik megtámadták a muszlimokat."


Ez így nagyon faszán hangzik de valahogy a muszlimok elég széles skálán értelmezik mit is jelent az hogy megtámadtak valakit, ilyesformán mikor is szükséges nekiállni "védekezni". Pl amikor egy több éve nyugati országban élő muszlim aki hall valamit a rádióban hogy "báncsák a muszlimokat" simán kést ragad az adott országban és válogatás nélkül megy neki embereknek és utána azzal védekezik hogy megtámadták a muszlim testvéreket és neki ilyenkor kötelező védekeznie. Vagy amikor védekezésból mennek az utcára balhézni.

ápr. 25. 18:50
 50/57 A kérdező kommentje:
Meg ott van pl Afganisztán. Te milyen alapon mondod azt hogy ők nem igazi muszlimok?
ápr. 25. 18:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!