Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn a sanyarg...

A Biblia szerint bűn a sanyargatás. Ez amit csinálok sanyargatásnak számít?

Figyelt kérdés
Anyukám megvádolt engem, hogy én sanyargatom őt, nagyon rosszul esett és azóta is ezen tűnődőm. A vád, hogy én sokszor nem teszek eleget a kérésének és figyelmen kívül hagyom azt. A mentségemre legyen hogy ha megkér valamire azt fennhangon kiabálva lekezelő stílusban teszi és ezért hagyom sokszor figyelmen kívül a kérését. Kérdés, hogy valóban érezheti e úgy anyukám, hogy sanyargatom és attól függetlenül bármit is érezz valóban sanyargatás e amit csinálok?

ápr. 24. 12:54
 1/4 KZitus ***** válasza:
41%

Szia

Ó kedves kérdező!

Leírtad mind az anyukád, mind a saját hibádat, amelyet "elkövettek" egymás ellen. Ha ilyen tisztán látod a helyzetet, akkor nem lehetne megölelni az anyud vállát és megkérni, üljön le, mert beszélgetni szeretnél vele. Szeretettel, elmondhatnád neki, mi az ami téged zavar, esetleg megérhetnéd, nem-e tudni változtatni ezen? És persze te is megteszed amit kell, hogy a szeretetteljes, kellemes hangulat ottmaradjon a házatokban.

Mivel az írásodból az tűnik ki, szereted az anyukádat, nos az egy hatalmas ösztönző erő, hogy megőrizzétek a gyermek-szülő jó kapcsolatot. Mert van ám egy ellenségetek, aki mindent megtesz azért, hogy ez ne legyen így. A 2Korintusz 4:4 ír róla.

ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik egy érdekes pszichológiai jelenség, úgy hívják, hogy projekció, kivetítés. Azt jelenti, hogy valaki a saját tulajdonságait másnak tulajdonítja, rávetíti azokat a másikra.

Ahogy leírtad az anyád stílusát, inkább ő sanyargat téged. Mondd el neki szépen higgadtan, hogy legyen kedves változtatni a hangvételén mert nem vagy te kutya, és rögtön szívesebben megteszed amit kér.

ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

... érdekes szót használ édesanyád. A sanyargás a gyötrelem szónak a szinonimája. A Biblia szerint...

A görög thliʹpszisz szó, melyet általában úgy fordítanak, hogy „nyomorúság”, alapvetően azt jelenti, hogy ’gyötrelem, szerencsétlenség’ vagy ’szenvedés’ bizonyos körülmények miatt. A Szentírás a következőkkel kapcsolatban használja: a gyermekszüléssel járó fájdalom (János 16:21), üldözés (Máté 24:9; Cs 11:19; 20:23; 2Korintust 1:8; Héberek 10:33; Jelenések 1:9), bebörtönzés (Jelenések 2:10), az árvák és az özvegyek helyzetére jellemző szegénység vagy más nehézségek (Jakab 1:27), éhínség (Cselekedetek 7:11), büntetés (Róma 2:9; Je 2:22).

Ezt találtam, és ide másoltam Neked.

ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Zita, a sanyargatás és a nyomorúság, szerencsétlenség, szenvedés, amit bemásoltál két külön dolog. Az értelmező szótár hasznosabb, mint az őrtorony. És ha lehet, csak akkor hivatkozz idegen nyelvekre, ha te magad tanultad őket. A kérdező különben sem ezt kérdezte.


Kérdezö: te is nézd meg a sanyargatás definícióját a szótárban. Amit ide leírtál, az közel sem az. Ha együtt élsz anyukáddal, beszéld meg vele egy nyugodt pillanatban, hogy mi a bajod a stílusával. Természetesen te se használj ilyen hangot vele szemben. Próbáljátok valami rendszert kialakítani vagy kompromisszumot kötni.

ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!