Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az van, hogy meg akarok...

Az van, hogy meg akarok keresztelkedni, de anyukám azt mondta, hogy várjak még vele, mert hogy sok idő kell amíg eldöntöm, hogy akarom-e vagy sem.Mondjuk azt nem kérdeztem, hogy mennyit várjak még vele.Mit csináljak?

Figyelt kérdés

#család #kereszténység #bemarítkezés
ápr. 13. 16:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Már egyáltalán nem vagyok kisgyerek...
ápr. 13. 16:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék beleszólni, mert ez a Te magán ügyed.

Azonban ha felnőtt vagy, és tudatában vagy annak, hogy ezzel vállalnod kell a keresztény élettel járó dolgokat, és úgy érzed, hogy képes is vagy rá, akkor ezt mond el Istennek. Kérd a segítségét, és hozd meg a döntést.

Ez a kettőtök ügye. A család tagok nyilván nem akarnak rosszat, de ebbe nem jó beleszólni.

Tanácsot adhatnak, mert lehet, hogy Ők jobban látják, hogy felkészültél rá vagy sem.

Velük is beszélj ezekről.

ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát még nem töltöttem be a 18 évet.
ápr. 13. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem.

Szerintem beszélj őszintén a szüleiddel, az érzéseidről, gondolataidról.

Nemmindig a kor számít, vannak, akik gyermekként is elég érettek ahhoz, hogy meghozzák ezt a döntést.

Sok mindentől függ ez.

Mérlegelj, írd le, milyen előnyei, milyen hátrányai lehetnek a döntésednek.

Legyél magadhoz és a szüleidhez is őszinte. S amint említettem, mond el ezt a Teremtődnek. A többit bízd rá, tudni fogod, hogy mikor van itt az ideje.

ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, ha mondjuk olyan 16 eves vagy es nem 10, akkor mar ezt tudhatod.

Ha tudod azt is, hogy melyik felekezetnel szeretnel megkeresztelkedni (pl. reformatus, katolikus, evangelikus), akkor megkeresheted azt a papot vagy lelkeszt, aki ott dolgozik. O fogja jobban tudni, hogy hany evesen mi a teendo, milyen tanfolyamra kellene jarnod elotte, kell-e szuloi beleegyezes.

Anyukadat is kerdezd meg, hogy mennyi ideig varj meg es miert. Gondolom, o eleg jol ismer teged, viszont biztosan van oka, hogy miert nem kereszteltek meg teged - ateistak a szuleid, vagy vallasellenesek, ezert talan egy kicsit felnek is, vagy feltenek teged, es ezert akarjak, hogy varj meg.


Illetve, a "bemeritkezes" szot adtad meg kulcsszokent: lehet, hogy baptistak a szuleid es csak felnottkorban keresztelnek nalatok, es azert mondja, hogy varj? Ez esetben is beszelj a lelkesszel.

Mindentol fuggetlenul jarhatsz kereszteletlenul is templomba, misere vagy istentiszteletre, ezzel semmi gond, es akkor jobban megismered a vallast is, es kicsit lelkileg resze lehetsz a dolognak.

ápr. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Borzas_amobabajusz ***** válasza:
Ha pisilned kell, akkor anyukád megmondhatja, hogy készen állsz rá vagy sem?
ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!