Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Metafizikai tradícionalizmus,e...

Metafizikai tradícionalizmus,eretnekség vagy végső igazság?Mi a véleményetek erről a szemléletről?

Figyelt kérdés
Annyiban mindenképpen megfontolandó a dolog,hogy 3 lehetőség van,vagy minden világvallás hamis,azaz az ateizmus az igaz,vagy egy közös metafizikai tradícióból "szálltak alá" és nyilvánultak meg,majd pedig egymást kvázi restaurálási szándékával jöttek létre az időbeliségben egymást követően,ahogy a tradícionalisták mondják,vagy pedig csak egy az igaz vallás és a többi hamis,ez pedig általában a kereszténység tekintetében képez vitákat,de itt sincs teljes konszenzus mert amíg Evola harmadrangúnak tartotta,addig Hamvas a tradíció betetőzésének.Sok kritikát keresztény vagy egyéb felekezet oldaláról nem igen láttam ezzel az irányzattal szemben.És azon túl hogy kétségeim vannak számomra igencsak "igazságszagú" bizonyos értelemben,viszont ha igaz amit mondanak akkor ahogy egy kritikában is olvasható volt,Krisztus csupán egy guru a sok közül,ahogyan Buddha is,és egyiknek sincs kiemelt(ebb) pozíciója a másikkal szemben,hanem lényegében a tradícionalizmus igazságát elfogadva,sok tradícionalista csatlakozik az egyikhez és tulképp ugyanoda jut bármlelyik praxisát követi,ahogyan Rámakrisna is hirdette.Mi a véleményetek erről?

2023. febr. 8. 21:00
 1/6 anonim válasza:
100%

Evola szinte a hegy csúcsa ebben a kategóriában, nálunk Magyarországon pedig László Andrást nevezném meg, mint kiemelkedő tradicionalista gondolkodót. Durván 10éve foglalkozom ezzel az irányzattal, sokszor keserű volt a szám íze mert dacoltam a gondolataikkal, évről évre egyre többet értettem meg belőle. Tehát a véleményem: szerintem igen, az igazságot képviseli ez a komplex irányzat. De nem szabad elfogultnak lenni és az olvasottakat össze kell vetni a saját tapasztalatokkal.


Nagyon sokat lehetne erről beszélgetni.


Az Istennel kapcsolatos kérdésre csak annyit tudok mondani, hogy a létezés a bizonyíték arra, hogy isten létezik. Tehát, hogy vagyunk és létezünk.


Ha úgy érzed, hogy kételkedsz (ami jogos a mai világban), akkor ajánlom a meglovagolni a tigris című művet Evolától.

2023. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a tippet!

Ha megengedsz esetleg egy személyes kérdést,te jártál is a hazai tradícionalista tanítók előadásaira/képzéseire?

(Bár úgy tudom László András már nem tart előadásokat,de Baranyi Tibor Imréről és Horváth Róbertről lehet hallani.)

2023. febr. 8. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Egyre kérnélek meg: ne emlegess "hamis" vallásokat.

Néhány hamis vallás létezik összesen a 8000-ből.

Amire te gondolsz, az a "téves" kifejezés.

2023. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Igen jártam.
2023. febr. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És milyen módon látogathatóak ezek?Mármint manapság,amikor is az Attila Király akadémia ugye feloszlott.
2023. febr. 9. 10:09
 6/6 anonim válasza:
100%

Be kell jelentkezni e-mailen keresztül és utána minden hónapban megkapod az időpontokat.


lastexit.hu

2023. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!