Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ebben az esetben mégis mit...

Ebben az esetben mégis mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok és gyónni szerettem volna, de semmi nem tette lehetővé...


Eléggé lebetegedtem, nem szerettem volna másokat megfertőzni, illetve és sem akartam még egy megfázást is bezsebelni (lehet, hogy influenza, lehet, hogy valami más), ezért kizárólag gyónásra akartam menni. Be is mentem, mivel úgy tudtam, hogy a pap egész mise alatt gyóntat. Ott álltam már eléggé hosszú ideje, vagy 20 perce, fél órája, de a pap még mindig nem jött és a gyóntatóhelység még mindig zárva volt. Ekkor kimentem a templomból, mert már eléggé kellett köhögnöm is, direkt maszkban voltam, meg távol álltam mindenkitől. Misét nézek a TV-ben és ott voltam élőben is a bűnbánatkor.


Van valamilyen lehetőség az ilyen esetekre? Vagy az igyekezet miatt Isten megbocsájtotta a bűneimet (nagyon szerettem volna gyónni és tiszta szívemből megbántam a bűneim)? Mit tehetnék?



2022. márc. 20. 18:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Természetesen, amint lenne lehetőségem meggyónnám legközelebb, de borzalmas ez a bűntudat és le szeretném tenni Isten elé.
2022. márc. 20. 18:33
 2/16 A kérdező kommentje:
Vagy ha imádkozom, akkor Isten megbocsájt?
2022. márc. 20. 18:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Húsvét közeledtével biztos lesz sok gyónási lehetőség, azokkal élj majd. Ha csak nem vagy halálos beteg, aki utolsó napjaiban van, akkor jobb lenne betegen nem menni emberek közé, főleg templomba, ahol sok idős is van.
2022. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdezem, hogy mit tudnék tenni. Nem akarok senkinek rosszat, sem másokat nem akarok megfertőzni, sem magamat nem akarom még jobban.
2022. márc. 20. 18:43
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha Istennek vallod meg a szobadban akkor is megbocsajt Isten! Isten elé viszed és bűnbánat tartasz!
2022. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg megírjam a bűneim e-mailben erre az oldalra az egyéni gyónási igénynél?

[link]

2022. márc. 20. 18:54
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

5. el értek egyet

Mond el magadban Istennek a bűneidet és utána mondj el jó pár mi atyánkot vagy vagy üdvözlégyet.

Amit a pap is szokott adni csak kicsit többet most.

2022. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Online nem lehet gyónni, csak személyesen... El ne küld vagy fecsegd a bűneidet ilyen kétes oldalakon. Mint ahogy írtam, ha nem vagy olyan halálos beteg, aki napokon belül találkozik Teremtőjével, akkor ki tudod várni amíg felgyógyulsz és elmész egy húsvét előtti gyónásra.

2022. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Én betegen nem szoktam sehova sem menni, hanem fekszek vízszintesen és magamra teszem a feszületet, ami ázott szenteltvízben. Így gyorsabban gyógyulok. Ha így teszek a bűneimet is kiszívja a kereszt. Csak fekszek és eszek, addig nincs semmi bűnöm, mivel még beszélni sem beszélek még hazudni sem hazudok. Minek kellene gyónás?
2022. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#7.

Most pontosan ezt tettem és teszem is.

2022. márc. 20. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!