Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy birjam ki szex nélkül a...

Hogy birjam ki szex nélkül a hazassagig, ha már 30 éves vagyok és még mindig nem találtam meg a párom?

Figyelt kérdés
Isten szerint most komolyan egészséges ilyen helyzetben is szuznek lenni? Keresztény vagyok, szeretném betartani.. De már nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán egészséges betartani ennyi idősen.

2020. okt. 3. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem egészséges.
2020. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha nem találtad meg a párod, keresel egy idegent? Vagy szex kell egy párhoz?
2020. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Jó úton haladsz afelé, hogy szűz is maradj.Egy férfi tapasztalatlansága ennyi idősen riasztó a nők számára,a többségük menekül az aggszüzektől,mert azt gondolják, hogy valami nagy gond van ott fejben vagy testileg. Nőknél nem ennyire gáz a szüzesség ennyi idősen, viszont az általános párkapcsolati tapasztalatlanság mindenképpen hátrányt jelent.Meg a személyiségen is nyomot hagy a tartós szeretethiány, teljesen más a kisugárzása egy jó párkapcsolatban élő,kielégítő szexuális életet élő nőnek mint egy évek óta magányos szinglinek. Ha a szüzességedet egy szintén a hite iránt elkötelezett férfinak tartogatod akkor könnyen zsákutcába futhatsz. Nagyon kevés olyan férfi lehet aki képes lenne várni a szexxel a házasságig.Itt tényleg benne van az, hogy olyan embert fogsz ki aki azért kerülte korábban a nőket mert valójában látens homokos,pedofil, mikropéniszű, korai magömléses, vagy hasonló, a szexualitást érintő gondja van és ezt a vallási meggyőződésével próbálja elrejteni a környezete elől.Szóval nagyon légy résnél az ismerkedésnél mert nagy az állatkert, a szerelem pedig vak.
2020. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Te is tudod, hogy nem egészséges, de a keresztények - főleg a fundamentalisták - majd megnyugtatnak, hogy jó úton jársz.


Holott te is tudod, hogy nem. 30 évesen 0 szexuális tapasztaltod van, ez bizony baj. Mondjuk ha pettingeltél, akkor legalább valamit tudsz, annyira nem durva a helyzet. De ha ennyi idősen a gyakorlatban semmit sem tudsz, akkor nagy baj van.


Nem hiszem, hogy Isten - ha létezik egyáltalán - azt várja tőled, hogy 2020-ban bronzkori törvényeket kövess. Azt azért ugye tudod, hogy a középkorban a nemesi családokban a lányokat 14-15 évesen férjhez adták? Szóval nekik a "házasság előtt nincs szex" nem okozott gondot.


Majdnem én is így jártam, mint te, de leléptem a vallásból, és még 30 éves korom előtt elveszítettem a szüzességem egy futó kapcsolatban.

2020. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 KZitus ***** válasza:
21%

Szia

Amikor a Bibliát írták, mint például Pál apostol, még elképzelhetetlen volt, hogy valaki szexuális életet éljen - házasságon kívül, és azt ne vesse meg a társadalom. Ezért az olyan nehézséget, amilyennel te is küzdesz, két féle képen lehetett megoldani: Istennek tetsző módon(és akkor lehetőséget adunk az áldására), és Írásellenes módon. Isten törvénye, gondolkodása erről máig sem változott, de az emberek nézete, véleménye igen. Ezért neked is ez a két irányzat áll rendelkezésedre, te döntöd el mit teszel, és ne várd Istentől kérlek, hogy a nézetét a tiédhez igazítsa. Nekünk, a gyermekeinek kell engedelmeskednünk égi atyánknak, és nem fordítva.

De nem vagyunk magunkra hagyva ebben az emberi problémában sem. Pál apostol eléggé nyíltan írt arról, mit tegyen egy olyan egyén (mindegy férfi, vagy nő) akinek hozzád hasonló nehézsége van. Az 1Korintusz 7. fejezete foglalkozik a témával, vagy tanáccsal. Csak néhány gondolatot szeretnék kiemelni, de az lenne számodra jobb, ha elolvasnád a 7. fejezetet, nem másolnám az egészet ide.

"Jobb az embernek, ha nem érint asszonyt, de mivel elterjedt a szexuális erkölcstelenség, minden férfinak legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje."

"De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni."

"De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül fog viselkedni, ha nem köt házasságot, és túl van már a fiatalkor virágzásán, akkor tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössön házasságot."

Nos ezek a gondolatok, és a fejezet többi tanácsa talán segít másként gondolni és megoldani a problémádat

Ha zat szeretnéd, hogy az életed boldog, elégedett, békés legyen, fogadd meg Isten tanácsait, hiszen Ő azokat a Te érdekedben, a te boldogabb életedért adja.

2020. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Na, Zitus, ez aztán igazán hasznos tanács volt, hogy házasodjon meg.

És ha addig lesz még 5 vagy 8 év?

Meg vagyunk veled áldva...


Kérdező: az ember lelkére NAGYON káros az ilyen hosszú szexmegvonás.

Persze az alkalmi kapcsolat sem jó.

Keress valakit, akivel egy hullámhosszon vagy, és ne félj a szextől sem. Nem azonnal! Szépen, fokozatosan, amikor már a bizalom és a szerelem is megvan.


Aztán, ha tényleg annyira összeilletek, lehet akár házasság is belőle.

EZ a normális.

2020. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6


Kzitus házasságban él ha jól tudom, így ő nem tudja átérezni a Kérdező helyzetét.


Ha a Kérdező 50 éves koráig is szűz maradna, akkor is lenne valami gyenge teológiai magyarázata a helyzetére. Gondolom, akkor már azzal érvelne, hogy Pál apostol is szűz maradt, valami ilyesmi.

2020. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Kzitus házasságban él"

Tudom, de azért gyanús, hogy a férje már nem kifejezetten rajong érte. Nem mai csirke már... így persze könnyű ilyen tanácsokat adni.

2020. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem egészséges.

Milyen vallású vagy, hogy azt mondták neked, hogy szűzen kell férjhez menni?


Jézus azt mondta a törvénytudóknak, hogy jaj nekik, mert az embereket elhordozhatatlan terhekkel terhelik meg.


Szerintem ha valakivel megszeretitek egymást, nyugodtan lehet szex.

De 30 évesen talán ne mondd meg neki, hogy szűz vagy, majd észreveszi közben. :-) A férfiak nem nagyon szeretnek szűz lányokkal bajlódni, tapasztalatom szerint.

2020. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 KZitus ***** válasza:
0%

A "tanács" nem tőlem származik, a Bibliából idéztem.

Tehát aki akar egyet ért vele, aki nem, az nem, éli ennek a "világrendszernek" a törvényeit.

Isten nem azért ad tanácsot, hogy megfossza az ember valami jótól, inkább azért, mert az az ember HOSSZÚTÁVÚ jólétét, boldogságát szolgálja.

Kaptál ilyen tanácsot: "Keress valakit, akivel egy hullámhosszon vagy, és ne félj a szextől sem. Nem azonnal! Szépen, fokozatosan, amikor már a bizalom és a szerelem is megvan."

Az ilyen kapcsolatok nagyon nagy hányada pár év alatt elszáll mint a füst.(persze vannak kivételek)

Aztán hátramarad 1-2 gyermek, akik egyrészt, félszülős családban élhet (na ettől szeretné Isten megóvni a gyermekeket), te pedig hátránnyal indulsz az újabb kapcsolat felé hiszen ott a felelősséged a gyermekeidért....hát ez az amit Isten előre lát, de az ember nem képes erre.

Nézz mennyi széthullott család van a környezetedben! Lehet tégedet is ez gátol a választásban?

Ha megfogadod Isten tanácsait a házasságra vonatkozóan, az a TE boldog, szeretetteljes családi életed záloga. Az együtt eltöltött évek, csak csiszolják, nemesítik és értékessé teszik két ember kapcsolatát, amely soha nem "öregszik", csak nemesedik, és egyre értékesebbé válik! De, csak és kizárólag abban az esetben, ha Jehova alapelvei jelen van a családban.

2020. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!