Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért? - "Először a nők és a...

Miért? - "Először a nők és a gyerekek. "

Figyelt kérdés
Sok helyen látom kiemelve a társadalomban a "nők és gyerekek" elsőbbségét. Akár egy háborús konfliktus veszteségeinél, akár vészhelyzeti menekülőtervnél. A gyerekek fontosságát a felnőttekével szemben még megértem, vagy-vagy helyzetben, ha ő éli túl, talán még teljesebb életet tud élni. Na de mivel ér kevesebbet egy felnőtt férfi élete egy felnőtt nőével szemben akármilyen helyzetben? Gusztustalan egy dolog ez szerintem.. Ha arról van szó, a gyereket is bármelyik fel tudja nevelni, nem számít, hogy melyik szülő él túl egy szerencsétlenséget.

2014. márc. 12. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Azért voltak vészhelyzetben a nők előnyben a férfiakkal szemben, mert egy nőnek csak néhány gyereke lehet életében, férfinak pedig kb korlátlan. Emiatt a népesség fenntartásához kevesebb férfi is elegendő. És igen, ez sovinizmus, diszkrimináció a férfiakkal szemben.
2014. márc. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

általánosságban egy szülőképes nő nagyobb érték egy népcsoport számára mint egy nemzőképes férfi. Persze attól, hogy egy törzsi konfliktus, vagy egy aszály miatt kihalunk már egy ideje nem kell félni, szóval ez a 'szabály' is baromsággá vált.

A gyerekek védelmét egyébként én sosem értettem annyira. Egy nagyon kis gyerek ugyanilyen logika alapján a csoport számára nem jelent túl nagy értéket, még kevés erőforrást invesztáltak bele, és sok év mire hasznot kezd hozni a tevékenységével.

2014. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert egy veszhelyzetben pl egy gyerek nem tud megfeleloen reagalni. Kepzeld el hogy egy hajorol kell menekulni es elobb eltunnek a ferfiak. Egy gyerek nem kepes felfogni, hogy pl a hajo vegebe/elejebe menjen mert arra dol, nem tud erosen kapaszkodni, stb. Tehat bepattintjak a mentocsonakba mert ugy van eselye tulelni, mig ha maradna tuti kampec. Egy felnott ferfi megmenekulhet meg.

Regen meg a nok nem voltak egyenloen kezelve a ferfiakkal, ugyebar szavazati jogunk se regen van, a fizikuma egy nonek is gyengebb, tehat a gyerekkel esett egy kategoriaba.

2014. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Mert a nők és főleg a gyermekek gyengébbek fizikailag.Logika...Tehát ők ennél fogva jobban segítségre szorulhatnak, míg egy erősebb férfi saját magát is könnyebben kimenekítheti, legalább is nagyobb eséllyel.Így a túlélő is több lesz, mintha a gyerekeket és gyengébb nőket hagynák egyedül boldogulni.
2014. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert a nők a gyengébbik NEM a férfiakkal ellentétben.
2014. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Reméltem, hogy van valami értelmes háttere. Hihetetlen, hogy mióta törekszik az emberiség az abszolút egyenjogúságra, és mégis még mindig ennyire a hétköznapok része a lekezelés és kirekesztés. Főleg akkor fájó a legjobban, mikor ez bele is nevelődik az emberekbe, és önmagukat kezdik alacsonyabbrendűként értékelni.

2014. márc. 12. 18:58
 7/12 mustafa33 ***** válasza:

Először azt hittem a kérdező egy férfi aki a legelőn tanult illemet és hogy mit jelent az úriember fogalma.

Most az utolsó kommentjéből látom, hogy egy emancipunci nő aki megsértődik, ha egy igazi férfi igazi nőként bánik vele. De akkor ne csodálkozzunk ám hogy milyen lett a világ.

2014. márc. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nőként mondom, hogy nem vagy komplett.


Miért, az jobb amikor pl. a Costa Concordiáról elsőként a kapitány meg az orosz milliárdosok meg a k...váik menekültek?

Én nem tartom kevesebbnek vagy értéktelenebbnek magam egy férfinél, de az tény, hogy általánosságban a fizikumuk erősebb, én a büdös életben nem fogok tudni olyan erősen meghúzni egy csavart mint egy férfi. Egy vészhelyzetben meneküléskor pedig egy erős testalkatú férfinek nagyobb az esélye megmenekülni ha korlátba kapaszkodik vagy erővel kinyit egy beragadt ajtót, mint nekem, akinek nincs akkora fizikai ereje.

Ha egy vészhelyzetben utolsó helyre lennék én meg egy törött kezű vagy lábú férfi, akkor ő ülne be a mentőcsónakba, mert nekem nagyobb esélyem lenne átrohanni, átúszni vagy valamibe kapaszkodva túlélni.

2014. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kicsit vonatkoztassunk el a hajókatasztrófáktól. Habár még ezt a vonalat követve feltenném a kérdést: Egy süllyedő hajón kinek értékesebb a túlélése: egy nemzetközi segélyszervezet egyik fő képviselőjének, aki egy férfi, vagy egy napi 5 dolláros keresettel rendelkező összeszerelőműhelyben dolgozóé?

Itt sokkal többről van szó, mint a fizikum. Szó nincs itt lovagiasságról. Az ilyen hagyományokat csak egy picit kell nyitott szemmel vizsgálni, és azonnal látszik a társadalmi lekezelő szerepe.


A nagyobb problémám az, hogy ha egymásnak ugrik két afrikai ország, és közzéteszik a sebesültek, halottak számát, miért kell különös tekintettel kiemelni a nők és gyerekek veszteségét. Habár erre meg könnyűszerrel ráhúzható a fajfenntartás fontossága. Ám ez megint egy olyan dolog, hogy kinek fontos, mert egy eladósodott és túlnépesedett afrikai országban még a helyi kormány is annak örül, ha kevesebben lesznek, nem épp a fajfenntartáson törik a fejüket.


Egyébként meg ha ti azt mondjátok, hogy átlagosan a férfi népesség fizikuma a jobb, kivel építtetnétek újra falvakat, városokat, akár egy egész országot? Akkor megint miért a férfi veszteség jellegtelen? Szó nincs róla, hogy szerintem fontosabb a férfi veszteség, nem akarom, hogy így jöjjön le. Épp arra szeretnék kilyukadni, hogy mennyire értelmetlen így szétszeni ezeket a számokat, mert a népesség szempontjából, - ahol úgyis minden ember csak egy apró pötty - pont nem ezt lenne érdemes kiemelni.


Tán valakinek a holokausztban megölt zsidó nagyanyjának halála mélyebb sebet okozott, mintha a zsidó nagyapját ölték volna meg?


Számtalan példát tudnék ehhez fogható esetekhez felhozni. Engem az érdekelne, hogy konkrétan vajon mi vesz rá sok embert, hogy így külön kezelje a népességet.

2014. márc. 13. 01:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném a hajós sztorihoz, hogy ha éppen egy viszonylag feltűnően testedzett nő rohanna a mentőcsónakhoz, megállítanák emberek, mondván "Bocs, nem rád gondoltunk."?
2014. márc. 13. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!