Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktak borravalot hagyni a...

Szoktak borravalot hagyni a hotelokban a szobalanynak Franciaorszagban, Spanyolorszagban, Nagy Britanniaban az ottaniak?

Figyelt kérdés
AZ Egyesult Allamokban az amerikaiknal nagyon bevett szokas hogy adnak borravalot, sot, sok hotelban kulon boritek van elhelyezve erre a celra. De mi a helyzet NYugat Europa-ban ?

2014. márc. 10. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Nem.

De miért fontos, mások mit tesznek, vagy mit szoktak tenni?

Az a lényeg, te mit gondolsz, és hogyan teszel adott helyzetekben.

2014. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Londonról tudok nyilatkozni, változó. Többnyire az üzletemberek hagynak tipet, és a lehető legritkább esetben azok a vendégek, akik után sokat kell takarítani. Magányos vagy párban utazó turisták néha adnak, nagycsaládosoktól vagy háromfelegésektől ne várj el!

És persze változó, van, amelyik azt hiszi, hogy egy pennyvel mennyire rendes, vagy egy pesovan, elolvashatatlan arab pénzzel, más meg ott hagy öt fontot.

2014. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 azt honnan veszed, hogy nekem ez FONTOS ? mit itelsz ?!
2014. márc. 11. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
A kerdest ugy ertettem, hogy a franciak, spanyolok, angolok - mint nemzet - szoktak-e adni borravalot.
2014. márc. 11. 20:17
 5/6 anonim válasza:

Angliában voltam én is szobalány, valóban változó a borravalók aránya, az amerikaiak szoktak hagyni, meg a japánok 1-1 fontot, meg néha a pilóták, szóval a rendesebbek. A keletről jöttek ha nem adtak a kezembe valamennyit, néha volt hogy 5-10 fontot, akkor nem hagytak semmit, esetleg pár pennyt.

Egyébként néha nem pénzt hagytak, hanem vmi kaját, édességet,piát, persze bontatlanul. Meg az is fontos, hogy mit talál meg a takarító, mert ahol én dolgoztam, ott a takarító előtt sokmindenki bejárt a szobákba, a porterek, supervisorok..

2014. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóval az a rendes, aki ad neked ? Szerencsétlen flótás...
2014. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!