Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a legudvariasabb kínálás?

Melyik a legudvariasabb kínálás?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondoltam: "Kérsz rágót?" ; "Szeretnél rágót?" vagy nem kötelező rágóval írnotok, hirtelen ez jutott eszembe. Melyik a legtutibb, legudavriasabb?
2008. jún. 7. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem így:megkínálhatlak egy kávéval? ez így udvarias és figyelmes is egyben.
2008. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy ki a célszemély. Ha pl. csak a haverodnak akarod kínálni a rágódat/kávédat/akármidet, akkor a "Kérsz rágót/kávét/akármit?" tökéletes. Ez esetben a "Megkínálhatlak egy rágóval?" elég körülményes. :)


De ha pl. komolyabb vendégség van nálad, akkor mindenképp az előző válaszoló által írt kínálás a legudvariasabb.

2008. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra gondoltam, hogy "megkínálhatlak egy...." de akár ez is jó, hogy: "nincs kedved velem kávézni" vagy "elfogadsz egy rágógumit" vagy mikor kibontom, bár én nagyon ritkán rágózom, akkor a partner felé tartva megkérdezem: "kérsz egy rágógumit"

Bár pont a rágó az azért rossz példa, mert ha már az udvariasságnál tartunk társaságban nem éppen illendő a rágógumi, de nem akarok szőszálhasogatni:)

2008. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"parancsolsz egy rágót?"


ez feltétlenül tiszteletteljes kínálás

2008. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos az is, hogy ne erőltessen semmit, aki kínál. Mondjuk ez nem pont rágóval kapcsolatban jellemző, hanem faluhelyen sokszor pl. pálinkával. Hiába mondod, hogy nem kívánod, hogy kocsival vagy, stb. van, ahol mindenképp itatni akarnak és sehogy nem értik meg, hogy NEM kérsz.


Vagy megetetnek, de akkor is fullra, hogy majd kipukkadsz, hogyha már nem ettél valahol előzőleg, és nem tudod visszautasítani, mert megsértődnek.


Ez bunkóság, akárki akármilyen udvariasan erőszakoskodik, mert nem törődnek azzal, hogy neked nem jó, amit adni akarnak.

2008. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Dettozom az előttem szólót, ha valakit megkínálsz az már udvaris gesztusnak számít. Pláne ha tényleg kedvesen teszed mindezt. a Megkínálhatlak/meghívhatlak? de még a :"esetleg egy...?" is belefér. Sőt egyszer még visszakérdezni is illendő dolog, de többször nem szabad. (17/f)
2009. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!