Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szabad egy nőre kezet emelni?

Szabad egy nőre kezet emelni?

Figyelt kérdés

Én soha nem tenném meg, mert imádom a páromat.

Legjobb barátom teljesen kifalsult egy családi tragédia miatt, és a legkisebb "sérelmet" is a feleségén torolja meg.


2009. márc. 3. 21:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%
állat. de az összes férfi aki kihasználja testi fölényét. az én szemben nem ember az ilyen és csak remélni tudom, hogy egyszer a sors visszaadja neki, mondjuk legalább duplán
2009. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

SENKIRE nem szabad kezet emelni.


A fizikai és a lelki erőszak elítélendő bárki ellen is irányuljon.


Egy kivétel: a jogos védelem

2009. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%

Én egyet mindigis 100%-ig tudtam...

Az a pasi aki a kezét emeli rám, gyereket biztosan nem csinál többet...

2009. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%

Igen, elméletileg senkire sem lenne szabad, de egy férfinak egy nőre meg végképp nem.

Ez szerintem olyan, mintha a nő verné a gyerekét.

Nem egyenlőek az erőviszonyok.

2009. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
27%

Hmm...


Akkor most leírok egy valós helyzetet. Kíváncsi volnék a meglátásokra.


Adott egy házaspár. Jól megvannak, imádják egymást, alapállásban semmi hézag. Ámde.


Férj: nyugodt, halvérű egyén, aki ha egyszer felemeli a hangját, piros betűkkel jegyzed fel a naptárba.


Feleség: impulzív, hirtelen haragú, aki minden kis apróságot képes személyes, vérre menő sértésként értelmezni - és általában így is tesz, leginkább akkor, ha nem talál valamit, amit pedig "tudom, hogy IDE tettem", és biztos te raktad el, vagy valaki más... és folyton faggat, hogy "NA, hol van?!!". És ha így kiakad, akkor ott kő kövön nem marad. Ilyenkor ha bármit mond neki az ember, az a baj, ha nem mond semmit, az a baj. Fél óráig is elhúzódhat egy ilyen dühroham. Jobb esetben megkerül a tárgy (többnyire persze egy kicsit másutt, ahova persze 5-ből 4-szer ő rakta), rosszabb esetben nem, és akkor még jó ideig megy a látens dulifuli.


Ilyenkor mit lehet tenni? Amikor már a türelem sem segít, mert az sem megoldás, ha az ember csendben kivárja, amíg elül a vihar, mert még ezt a csendes várakozást is rossz néven veszik tőle? Amikor _teljesen mindegy_, mit csinálsz, mert egyszerűen nincs jó lépés?


Ilyenkor nem csodálom, ha felmerül a "kijózanító pofon" gondolata. Persze jó eséllyel ez is csak fokozná a dührohamot, és szintén nem lenne jó semmire, sőt - de ha az ember már mindent megpróbált és semmi se vált be, nos, akkor mi marad?



Lányok, ti mit gondoltok? Főleg, ha valaki magára ismert a feleség jellemzésében, annak külön érdeklődéssel várnám a meglátásait.

2009. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
29%
Ha egy férfire szabad.
2009. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
És olyankor mi van ha vita közben a nő provokálja(üti,rugja,karmolja,harapja,stb...) a férfit,és annak elfogya türelme és visszaüt? vagy hagyja h a nő addig verje amig le nem nyugszik? Ilyenkor mi van?
2009. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha a nő provokálja a férfit(harap, karmol) akkor meg is érdemli azt a pofont!!!


Viszont ha nem ad kellő okot akkor elítélendő.


Egy nő

2009. márc. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%
az a hozásszóló, aki halvérű, a felesége meg egy hülye p*csa, miért nem válik?
2009. márc. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

Kultúrafüggő a válasz sajnos. Magyarország szerintem "középen" van, mert normaként a legtöbb emberben benne van, hogy "ne", de törvények szintjén még egy pofon miatt nem lehet felelősségre vonni senkit sem. Néhány országban hatalmas szégyennek számít, ha egy férfi ilyet tesz és fel lehet jelenteni, még akkor is ha nem fajul el nagyon a dolog. Magyarországon ilyen feljelentést nem is vennének fel.


Én magam elítélem azt, aki ilyet tesz főleg, ha a másikot csak arra használja, hogy a dühét kitöltse rajta.

2009. márc. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!