Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amennyiben a társasházi...

Amennyiben a társasházi alapító okirat tíltja a dohányzást a közös helységekben (pl. :lépcsőház), azt milyen módon lehet betartatni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1: szép szóval (többnyire rendkívül agresszív bunkó reakció szokott érkezni),

2: komolyabb ráhatással (5-6 ember együtt győzi meg a delikvenst),

3: rendőrt hívsz. Ez a hivatalos mód, csak a rendőr nem fog kijönni.

2009. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyűjtsél aláírásokat (az már más kérdés, hogy egye fene-aláírják páran, vagy épp ellenkezőleg, mivel maguk is művelik...)és vidd be a lakászövetkezethez, illetve ahhoz a szervhez, aki intézi a házzal kapcsolatos ügyeket, talán felszólítja a renitens lakót / lakókat!
2009. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

törvényes keretek közt sehogy.

Sem a lakógyűlés, sem a lakásszövetkezet ilyen értelemben nem hivatalos szerv. Semmi szankciót nem tud foganatosítani.

2009. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy... Nálunk a cigitől csak jobb szaga lesz a lépcsőháznak. :/
2010. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Combi27 ***** válasza:
48%

Betartatni sehogy..Se szép szóval, se erőszakkal, se szankciókkal..Tudom, próbáltam..

Történet: Öreg papa az első emeleten lakik, kb.20 lépcsőfok, de már ott meggyújtja a szivarját!, és úgy jön le.Vagy lejön, és az előtérben gyújtja meg.Hazafele meg simán bejön égő szivarral, és felsétál az elsőre.MIvel takaritok rendszeresen a földszinten szóltam neki kétszer szépen, hogy Házirend tiltja a közös helyiségekben a ddohányzást.Elöször, jó majd legközelebb, másodszor, kinn fúj a szél nem tudom meggyújtani.Harmadszor kilátásba helyeztem némi fizikai kontaktust, mondván jóapán csak kétszer mondott el nekem bármit, harmadszorra ütött..Válasz, én nem vagyok az ő apja.Negyedszerre befele jött , a szivar a kezében.Elegáns mozdulattal vertem ki belőle, majd rálépve megjegyeztem, mindig ez lesz ha dohányzik és én észreveszem.Erre még mindig neki állt feljebb, hogy nincs tábla! ami tiltaná a dohányzárt.Mondom neki ott a Házirend az ajtő mellett ahol bejön, 3 db A1-es méretű lapon, üvegkeretben nagy betűkkel hogy mindenki el tudja olvasni.Erre válasz hogy ő analfabéta, és nem tudja elolvasni.Jó, legyen, felolvastam neki.Türelmesen megvárta majd továbbra is a dohányozni tilos táblát kántálta.

Egyeztetve a közös képviselővel tettünk ki táblákat az előtérbe, liftbe stb...Eredmény:bagószag mindenhol, cigicsikkek.és hamu tömkelege a liftben, az előtérben.

Közgyűlési határozattal lehet büntetni társasházi szinten a renitenskedőket, de ki válallja be hogy mondjuk büntetésként megszavaz a lakótársának 10-20 ezer ft-ot?Nem akarnak ellenséget, de nem jönnek rá hogy így saját maguk ellenségei lesznek.A másik meg hogy hajtja be a társasház ha nem fizet az illető?Ezért ezt az utat én meg sem próbálom.Marad a pszihikai, és testi terror :)

Na meg a jó hír:

Ha a kormány elfogadja az új Nemdohányzók védelméről szóló törvényt akkor már törvényileg lesz tilos a társasházakban a dohányzás a közös használatú helyiségekben( 3-20000Ft-ig történő helyszini bírság, ha nem ismeri el a dohányzást, és a feljelentést választja akkor az eljárás lefolytatása után 3-30000 Ft-ig történő pénzbírsággal sújtható lesz)


Arról nem is beszélve hogy mennyi épületekre vonatkozó Tűzbiztonsági előírást is megszeg aki így dohányzik, vagy ha kidobja a csikket az ablakon.

Félreértések elkerülése végett én is dohányoztam 3 évig...de kultúráltan, egyedül vagy más dohányos társaságában, kijelölt dohányzóhelyen stb.. a csikket meg ha kellett akkor hazáig cipeltem egy papírzsepiben ha nem tudtam eldobni egy kukába, vagy csikkgyűjtőbe.

Egy oka volt hogy leszoktam, és ki nem állhatom ha más az akaratom ellenére az orrom alá füstöl: Betegséget, és halált okoz.


Aki dohányos dohányozzon nyugodtan, mérgezze magát, de tegye úgy hogy másokban ne tegyen kárt.A dohányzás bizonyítottan sok betegség okozója!Ebből én nem kérek.

2011. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!