Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon miért van az,...

Magyarországon miért van az, ha vendégségbe megyek, kötelező telezabálni magam? Ha nem eszem eleget, az is sértő!

Figyelt kérdés
Más országban gondolom nem így van, pl. az angolok megelégszenek egy csésze teával... nálunk miért kell egy fél disznót felfalni!?
2010. nov. 5. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Ha megsértődik, az ő baja.
2010. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Angliában sem csak teázgatnak, van, h nálunk is csak egy kávéra hív vki meg, egy ebéd/vacsorameghívás persze más.....amúgy meg semmi sem kötelező, én még eddig soha sem ettem vendégségben többet, minta ahogy szerettem volna, és nem is sértődött meg eddig senki.
2010. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha vidékre megyünk meglátogatni a férjem rokonait, mindenhol roskadásig pakolják a sok zsíros, sós kaját. Ha nem kérek, megy a sértődés :-(

Minden alkalommal ez van.

2010. nov. 5. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, miben nyilvánul meg ez a sértődés? Tényleg érdekelne, mert én el nem tudom képzelni....
2010. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
örülj neki!A magyarok jó vendéglátók!Egyébként a görögöknél is így van!Ha meg keveset kapnál akkor a fösvénység lenne a baj ,nem?!
2010. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy a szeretettel társítják, már nekem is mondták: hogy azzal mutatom ki a barátom iránti szeretetet, hogy főzők neki. Én sem igazán értem a dolgot
2010. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne hallgass senkire! Te tudod, hogy mennyi esik jól!
2010. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A sértődés abban nyilvánul meg, hogy sóhajtozva mondják, mennyire készültek, direkt nekünk főzték, és tessék, nem esszük. Aztán anyósom mondja pár nap múlva, hogy milyen rosszul esett xy-nak, hogy sosem eszünk náluk.

A vicc, hogy több családot látogatunk végig, és tudják, hogy másnál is lakomával készülnek, de elvárnák, hogy mindenhol jóízűen faljunk.

2010. nov. 8. 13:10
 9/9 Phoney ***** válasza:

...szerintem a magyarok ezzel akarnak kompenzálni a szegénységre.


Legfőképp azért, mert így szokás, rossz szokás, de ez van.

2010. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!