Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol durvábbak a bűncselekménye...

Hol durvábbak a bűncselekmények átlagban? Az Amerikai Egyesült Államokban, vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 18:27
1 2
 11/18 Meton ***** válasza:

Na de itt egy idézet, hogy nem a levegőbe beszélek:


[link]


Olvasd el, mert érdekes. A gonosz tálibok felelősek a drogért. Az amerikaiak évekig reménytelenül harcoltak ellene, de semmi eredményt nem értek el, és ezt hosszan ki is fejti. Aztán az amerikaiak kivonultak, ami persze eléggé pánikszerű folyamat volt, mert erős tűz alatt tartották őket. Aztán a terrorista tálibok visszatértek. Egyetlen mondat van arról, hogy 94%-kal visszaszorították a drogot rövid idő alatt. Azóta a terrorista hatalom uralja az országot, terjeszti a drogot. A valóság viszont az, hogy amióta ez az állítólagos terrorista kormány van, kezdenek visszatérni a turisták és kezd felvirágozni az ország.

ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A Egy fasiszta lap, nem olvasom. És hidd el, Afganisztán addig virágzott, amíg ott voltak az amerikaiak
ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Meton ***** válasza:

Oké, fasiszta lap, nekem se tetszik, de nem akartam válogatni. Keress akkor magadnak, mindenhol ezt fogják írni. Van ahol kevesebb hazugsággal. Ami a virágzást illeti, igen, oktatást hoztak, meg utakat építettek, ez pozitív. Ugyanakkor háborúkat is. Tulajdonképpen minden a drogtermelés felfuttatását segítette. Az amerikaiak nem akarták a drogot eltörölni, csak irányítani, hogy a hasznot levegyék. A tálibokat már teljesen legyőzték, de a lakosság akaratával nem bírtak. Ezért kellett a tálibokat visszaállítani. A tálibok szigorú törvényeket hoztak, de megvalósították a békét, és ők valóban visszaszorították a drogokat. Ők valóban odamentek és felégették az ültetvényeket, amit az amerikaiak nem tettek meg. Sőt további pozitívum, hogy a tálibok az iszlám államot is elűzte, ami köztudottan az egyik legdurvább terrorszervezet, amit ráadásul az amerikaiak is támogatnak. Olyan testvérszervezetei vannak, mint a HAMASZ.

Egyébként ha a WTC elleni támadást is vesszük, azzal már az USA torony magasan vezet. És hát vannak olyan elméletek, hogy ezt az amerikaiak szervezték. A WTC-t le akarták bontani, mert problémák voltak vele, és hát ez tökéletesen sikerült. És így ürügyet is szereztek arra, hogy Afganisztánt megszállják, amit utána hamarosan meg is tettek. Nem ez lenne az első eset, ugyanígy sorban megszálltak ázsiai országokat, kamu indokkal.

ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12, virágzott :D


#13, és én még azt hittem, hogy a konteosok egy bizonyos szinten nem léphetnek túl, de mindig van lejjebb :(

:D


talán mindketten elolvashatnátok az "Obama háborúja" című indexes cikksorozatot a témában...

ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Meton ***** válasza:

14-es, ez nem konteo. Csak át kellene látni a hazugságokon. Mert amikor az amerikaiak bevonultak Afganisztánba, egyetlen drogültetvényt sem gyújtottak fel. Akkor vonultak be, amikor a tálibok hatalomra kerültek, mert a táliboknak az volt a szándékuk, hogy a drogültetvényeket felszámolják. Ezt az amerikaiak nem engedték, logikus, hogy a tálibok rendszeresen támadták az ültetvényeket, amit mellesleg amerikai katonák védtek. Nyilván növelni kellett a katonai jelenlétet, ez is logikus.

A tálibok fanatikusak, de vallásosak. Mekkora hazugság már, hogy a drogért harcolnak, vagy hogy terrorizálják a lakosokat? Ahogy eltakarodtak az amerikai katonák, valóban fel tudták számolni az ültetvény4eket és gabonát ültettek a helyére. Ezt láthatjuk, hiszen a média erről is beszámol, annak ellenére, hogy mindenről hazudik.

Az index az egyik legnagyobb hazudozó média, de valóban sok hasznos infót is dobnak.

ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Meton ***** válasza:

Elolvastam a cikksorozatot, kábé az, amit vártam, hazugság hazugság hátán, de ez az index, már megszoktam. Az afgán egy nagyon barátságos nép, csak próbálják démonizálni. Én javaslom tanulmányozásra Marco Polo utazásait. Abban leírják, hogy az afgánok barátságosak és vendégszeretők. De lehet nézni mostanában felrakott utazási videókat. Mindenben segítenek az utazónak és igyekeznek megvédeni. És ez a tálibokra is igaz. Persze pia vagy drog ne legyen nálad, mert azonnal lelőnek a helyszínen, de ezt el is mondják.

14-es, nem kellene mindent konteo-nak nézni, csak tudomásul kellene venni, hogy a média tengernyi hazugságából ki kell válogatni az igazat.

ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16,

"Én javaslom tanulmányozásra Marco Polo utazásait"

Nem mellékelt pontos leírást, hogy hol járt. Ha engem kérdezel kamu a fele. Az ő leírásaira izgult rá Kolumbusz is, hogy micsoda gazdagság van keleten.


Amúgy nincs olyan, hogy "afgán", nem véletlen vannak tömeges késelések a menekülttáborokban, ahol "afgánokat" zárnak össze.


"utazási videók"

igen, ilyeneket szoktak feltenni: mindegyik ordas nagy kamu, amit a tálibok csinálnak, bizonyítandó, mennyire rendben van ott minden. Nincs rendben, nem véletlen, hogy a német nyuggerek nem oda mennek. Gondold el, ha ott valóban ilyen lenne a helyzet, akkor mennyire király lenne már a turizmus számára. Ha valóban ez lenne, akkor min a kínai turisták oda mennének (ott nincs nyugati média általi agymosás).

Ilyen videókat láthatunk Észak-Koreáról is, hogy "tele vannak a boltok". Egy túróst.

Ja, tényleg. Ha ilyen király ott, ugye voltál már ott nyaralni? :)


#15, nézd, tőlem te is hihetsz, amiben akarsz, hajrá.

"Mert amikor az amerikaiak bevonultak Afganisztánba, egyetlen drogültetvényt sem gyújtottak fel. "

De. Ebből volt az ellentét anno a lakosság és a jenkik között.

"Ahogy eltakarodtak az amerikai katonák, valóban fel tudták számolni az ültetvény4eket és gabonát ültettek a helyére. "

Nézd meg szépen, hogy mennyire igényes növény a mák és mennyire a gabona. Nézd meg mennyi gabona terem arrafelé, hol lehet abban az országban termelni gabonát, rakd össze, hogy vajon mért nem termeltek korábban is csak peremterületeken.

1. Mert nem alkalmas az a terület arra.

2. És mert ott nem hollandok élnek.

ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Meton ***** válasza:

17-es. Lehet, hogy valóban égettek fel ültetvényeket és valóban volt emiatt ellentét a helyiekkel, DE... A drogtermelés növekedett, ami azt jelenti, hogy az állításod hazugság. Láttam statisztikákat, amik az afgán drogtermelés növekedését mutatják és az növekedett az amerikai jelenlét alatt. És egyértelmű, hogy pont az amerikai jelenlét miatt. De ha csak azt nézem, hogy a tálibok a hatalomra kerülésükkor hogy ültetvényt égettek fel, már az is az mutatta, hogy az amerikaiak nem tették meg azt, amit elvártak tőlük.

Továbbá ahogy a tálibok hatalomra kerültek és ígéretet tettek, hogy felégetnek minden ültetvény, az amerikaiak azonnal megszállták az országot. Megértem, hogy elhiszed a hazugságokat, tényleg nagyon hihetően adják elő. De megszállni egy békés országot gazdasági problémák miatt, az nem oké, akárhogy nézem.

Egyiptomról is azt mondták, hogy veszélyes, mert háború van, de ez is kamu, utazási irodák szerveznek oda utazásokat. Természetesen az óvintézkedéseket megteszik, mintha a fenyegetés valódi lenne, de ha odautazol, akkor azt látod, hogy az arabok nagyon békés és vendégszerető emberek. Nagyjából ez van Afganisztánban is, csak ott még durvább a helyzet. Na most az érthető, hogy az amerikaiaknak mi a problémájuk. Egyiptom birtokolja a szuezi csatornát, Afganisztán meg a világ legnagyobb drogtermelője. Ezek tények, ami okot adhatnak arra, hogy az amerikaiak kiterjesszék a befolyásukat. Mindkettő orosz párti és egy esetleges konfliktus esetén lezárhatják az amerikaiak elől a Szuezi csatornát. Afganisztánban szinte biztosan az ültetvények amerikai tulajdonban vannak, de persze csak szerintem, de ez azonnal érthetővé teszi az amerikai érdekeltséget. Megvédik a tulajdonukat és érthető, hogy miért hazudnak.

A gabona bárhol megterem. Igénytelen, minimális nedvességet igényel. De ez mindegy is, mert nem választás kérdése. Akár az amerikai verziót nézem, akár a tálibot, mindkettő eredménye az, hogy gabonát kell termelni. És persze hazugság, hogy a gabona nem terem, mert pár éve már azt termelnek.

Láttam dokumentum filmet, hogy jut a drog az USA-ba. A drogfutár kocsiját folyamatosan figyelik. A határon pontosan tudják, melyik kocsiban van a drog, nehogy véletlenül lekapcsolják. Az amerikai oldalon a riporternő még azt is felvette, hogy a drogfutár kocsiját a rendőrök megállítják, majd tovább engedik. Visszafele meg fegyvereket visznek. Texas államban bevásárolnak, mert ott ez legális. A mexikói oldalon persze vigyázni kell a bandák miatt. A rendőrök miatt is, de a bandáknak kell a fegyver és azt sem akarják, hogy a rivális banda kapja meg. Nahát Mexikóban még a rendőrök is elmenekülnek a bandák útjából.

ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!