Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szokás megszólítani a...

Hogy szokás megszólítani a könyvtárat e-mail-ben?

Figyelt kérdés

Mármint az ügyintézőt.


Tisztelt Ügyintéző, Tisztelt Cím? Tisztelt könyvtári Ügyintéző?


Nem tudom a nevüket és szeretnék érdeklődni egy könyv után.


ápr. 10. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tisztelt Ügyintéző teljesen jó.
ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem egy konkrét személy, hanem egy intézmény (könyvtár) a címzett, akkor úgy is jó, hogy Tisztelt Könyvtár.
ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Intézmények hogy lehet e-mailt írni?


A könyvtárnak címeztem volna a levelem, de nyilván az ott dolgozók fogják olvasni, ezért nem akartam azt írni, hogy Tisztelt könyvtár! Szerintem az olyan hülyén jönne ki.

ápr. 13. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyén jön ki, de az Ügyintéző mint megszólítás, az se különb egy szemmel se. A könyvtárban amúgy nemigen van olyan személy, aki ügyintézői munkakörben dolgozna ott. Bár mondhatjuk, hogy ügyeket intéznek, de valószínűleg egy népművelésdiplomával rendelkező könyvtáros fog veled levelezni, nem valami 8 osztályt végzett, direkt ilyen célra tartott személy.

Ha kapsz tőlük egy levelet, hogy késedelmi díjat számolnak fel neked, jó eséllyel ott se Orsós Demencia könyv- és pénztáros fog szerepelni feladóként, hanem hogy XY Könyvtár.

ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem még mindig jobb az ügyintéző mint az xy könyvtár.

Hiába diplomás valaki, abban a helyzetben amikor a leveleket olvas ő az ügyintéző, ő olvassa a levelet, ő intézi az ügyet.


Mivel a nevét nem tudom, nem tudtam máshogy megszólítani, a könyvtárat meg hogy szólítsam meg...


Egyébként már válaszolt és a saját nevével alatta, hogy könyvtáros, de így már jobban tudtam vele kommunikálni, hiszen a saját nevén tudtam megszólítani.

ápr. 13. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!