Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszik néhányan jó...

Miért hiszik néhányan jó ötletnek, hogy a pénztár előtt várakozó sorba oldalról betolakodnak?

Figyelt kérdés
Nem érti, hogy sorban állnak? Persze szólni kell minden tudatlannak, értem én, de ezt hiszem egy jellembeli probléma néhány embernél. Miután szólok jellemzően még fel van háborodva a betolakodó.
jan. 29. 07:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%
Néhányan szerintem úgy gondolják, hogy nekik ez jár, nehogy már nekik is sorba kelljen állniuk, mert pl. sietnek, felsőbbrendűnek gondolják magukat, stb. Ehhez viszont tényleg hozzá kell tenni azt, hogy van aki tényleg el van varázsolva és csak nem figyelt, de általában nem ők szoktak háborogni, ha szólnak nekik...
jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Talán azért, mert nem mersz szólni nekik, hogy nem ez a sor vége, és így előbb odaérnek.


Megoldás: Jó hangosan mondjad, hogy legyen szíves a sor végére állni, nem ez a sor vége, hanem ott van! - és közben mutasd neki, hogy hol van.

Én is jártam már így pl. vasútállomáson, amikor jegyet akartam venni, de olyan hangosan mondtam neki, hogy merre van a sor vége, hogy nem mert elém beállni.

jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 : Már miért ne mernék? Azt úgysem tudja, hogy hol dolgozok, így nem juthat el a főnökömig, hogyan kezelek egy konfliktust a való életben! ;)

Hozzám mer érni utána? Rendőrt hívok és csinálok belőle egy bűnözőt.

febr. 2. 12:58
 4/16 Kései Sirató ***** válasza:
50%
Akkor mi a probléma, ha szólsz neki, és hátraáll?
febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Mert sokan nem mernek szólni és ezt kihasználják. Én is tapasztaltam már többször is, de az a durva hogy még rám néznek csúnyán mert szólni mertem.
febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 : Ezt az álböszmeséget nem szeretem. Ha tudatlan és nem érti, hogy az ott egy sor, akkor legyen annyira böszme is, hogy a pénzét is hagyja el.
febr. 6. 06:16
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Én meg ezt a durva agressziót nem szeretem, kérdező, ami jogszabályba ütköző. Az agresszív konfliktuskezelésed, ami ciki lenne , ha megtudná a főnök.


Ha bátran szólnál az érintettnek, aki nem "tudja", hogy hol a sor vége, akkor egyrészt félreállna, másrészt nem tennél semmi olyant, ami ciki, vagy kellemetlen lenne, ha kiderülne.

febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 : Így nagyon lehet bátornak lenni, ha már jogszabályokkal jössz! Talán a rendőrséget is értesítetted már? Várjunk, valaki kopog...
febr. 6. 21:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Bátran készülsz a sittre, kérdező! Hajrá!
febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:
Oda készül, nem bír magával.
febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!