Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Faluba mindenkinek köszönni kell?

Faluba mindenkinek köszönni kell?

Figyelt kérdés

Régen azt tanították hogy akit nem ismerünk annak is köszönni kell. Mostanság viszont már furának érzem hogy mindenkire ráköszöngetek akiket azt se tudom ki.

3000 fős faluról beszélek.


jan. 24. 06:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Már nem igazán, főleg 3000-es lakosság esetén. Csak akit tényleg ismersz
jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azoknak köszönök, akiket ismerek, de sokan köszönnek, nekik visszaköszönök. (1200 fős falu, de nem nekem, hanem a feleségemnek vannak ott rokonai, de ő se ismer szinte senkit onnan, mégis sokan köszönnek)

Azt tapasztaltam, hogy a fiatalok többsége köszön az idegeneknek is.

jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Agglomerációs falu, ahol a lakosok többsége városból kiköltöző, vagy "falusias" falu? Utóbbiban a mai napig köszöngetnek az emberek.
jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Illik köszönni mindenhol, ha olyan helyzetben vagyunk. De az utcán köszöngetni ismeretlenül mindenkinek felesleges.


Én általában úgy találkozom emberekkel, hogy megyek a dolgomra pl bicajjal és szembe jönnek velem autóval. Én ezeknek egyiknek sem köszönök. Autónak nem köszönök, csak embereknek. Bemegyek boltba, postára, könyvtárba, cukiba, kocsmába, iskolába, stb értelemszerűen köszönök.

Vannak akiknek nem köszönök, mert ki nem állhatom őket. A pártkatonákat kimondottan utálom. Ilyeneknek csak akkor köszönök, ha már nagyon muszáj.

jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha találkozom valakivel, akkor én is köszöngetek. De úgy tanultam, hogy nő ne köszönjön előre férfiaknak.
jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi falu, a mi utcánkban meg még a közeli utcákban szoktam köszönni, baj nincs belőle soha.
jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

#5 bullshit, nincs ilyen szabály.

Az a nő, aki belép valahová és nem köszön egyből, mert ott csak férfiakat lát, az egy bunkó. Plusz öntelt, beképzelt majom. Nagy ívben kerülném még a társaságát is.

jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyszer egy érdekes sztorim. Beléptem egy cukiba és ott első látásra nem volt bent senki. Körülnéztem és láttam, hogy egy nyanya - háttal az eladótérnek - pakolászik valamit. Megfordult és kigúvadt szemekkel elkezdett pampogni nekem, hogy nem tudok köszönni, bla..bla. Mondani akartam neki, hogy emberek hátának nem szoktam köszönni, de idáig már nem jutottunk el a társalgásban, mert egyszerűen nem hagyott szóhoz jutni és inkább csak kértem amiért betértem és távoztam. Azóta se voltam és ezután sem fogok bemenni abba a cukrászdába, ahol egy emberi hát is, majd tátogó bagóleső fogad bent.

Annyira rákezdte a mondókáját, hogy még köszönni se tudtam neki, mikor már megfordult.

jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, falun milyen szokások vannak, de semmi sem kötelező. Én társasházban élek, nem ismerek mindenkit, de akiről tudom, hogy ott lakik, annak köszönök, mert illem. De hogy most egy faluban én mindenkinek köszöngessek, hát ha kiutálnak is leszarom :D Nem vagyuk a falusi mentalitás híve, ahol mindenki a másiknak akar megfelelni, mert "mit fognak majd mondani a szomszédok", és társai... ez beteges.
jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"#5 bullshit, nincs ilyen szabály.

Dehogynem, mindig is volt, és ma is ezt tanítják:

[link]


"Az a nő, aki belép valahová"

Csakhogy itt nem a belépésről volt szó, hanem általános szabályról.

jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!