Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Női mosdókban a fülkék száma,...

Női mosdókban a fülkék száma, elhelyezkedése?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez sem a legjobb kategória hozzá, de máshol próbálkozva eddig leginkább bunkózást kaptam. Nem perverz kérdés, inkább ki is fejtem miért kéne:

regényt írok, aminek elég sok jelenete játszódna női mosdókban. Csak nőkből álló "futárszolgálat", ami nyilvános mosdókban hagy csomagokat, üzeneteket egymásnak. Ezt az elemet egyébként a valóságból vettem, léteztek ilyen drogfutárok 20-30 éve az USA-ban, részben arra is játszva, hogy a nőkre kevésbé gyanakodnak a rendőrök ...gondolták ők, mint kiderült rosszul :)

Na szóval férfiként nyilván sok tapasztalatom nincs velük, és belógni sem szeretnék egybe sem, azt hiszem ez is érthető. Az a célom, hogy minél életszerűbben írjam le a dolgokat.

Nyilván egy kis kávézóban max 1-2 fülke lehet, egy plázában gondolom sokkal több (nyolc-tíz-húsz? Tippem sincs ugye...)

Ugyanígy a fülkék elhelyezkedéséről sincs sok tippem. Próbáltam a férfi mosdókból kiindulni, hogy ott pl. gyakori hogy az egyik falon fülkék, vele szembe piszoárok vagy L-alakban 2-3 fülke és 5-6 piszoár. Na szóval ilyesmi értelemben értem az elhelyezkedést.

Mivel én is tudom, hogy valószínűleg teljesen változó, ezért nekem bőven elég, ha leírjátok a gyakorlati tapasztalataitokat :) Pl. "A sulimban négy fülke van egymás mellett." vagy "A plázában, ahova járni szoktam van kb. 20, két sorban, egymással szemben."

Szóval olyat nem akarok, hogy azt írom "A nyolcadik fülkében vette át a csomagot" az átlag női olvasó meg fogja a fejét, hogy ilyen helyen max három szokott lenni :)

(Épületalaprajzokból amúgy próbáltam kiindulni, de leginkább csak amerikaiakat találtam, az meg nem tudom mennyire releváns Magyarországon, mert a sztori itthon játszódik.)


Köszönöm szépen előre is a normális válaszokat! (Bunkókat meg nem kérek, de úgyis fogok kapni...)



jan. 17. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

VAn, ahol csak 2-3 fülke van, van, ahol csak egy, nagyobb helyeken lehet akár 10-20 is - ilyen esetben egymás mellett az egyik vagy a két szemben lévö falnál vannak.

A mosdó két részre van osztva egy fallal, a két végén átjáró, az egyik részben vannak a fülkék, a másikban a kézmosóhelyek, tükörrel.

jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Wow, már kezdtem feladni a reményt, hogy kapok normális választ is, nemhogy ilyen gyorsan! Köszönöm szépen :)

Példákat kérhetek még esetleg, hogy milyen helyeken bevett melyik? (Nem konkrétan, hogy X étterem vagy Y mozi, inkább "kategóriák" szerint, mik számítanak "nagyobb" helyeknek, mik számítanak "kisebbnek".)

Illetve egyet nem értek teljesen: "A mosdó két részre van osztva egy fallal, a két végén átjáró". A két végén hogyan? Én úgy képzelném el magamtól, hogy bejárat, csapos-tükrös rész, fal átjáróval, aztán a fülkék. Hol a másik átjáró? Melyik másik végén? Azt hiszem én értelmezem rosszul a dolgot.

Amúgy a díványos cikket megtaláltam én is, eddig toronymagasan az volt a legnagyobb segítség, főleg hogy van benne pár belső kép is, meg ír konkrét számokat.

jan. 17. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit részleteztem, az plázák, autópálya parkolók és egyéb nagy forgalmú helyekre jellemzö.

Azt gondoltam, hoyg a leírás nem lesz teljesen egyértelmü, csak meg akartam várni ,mi az, ami nem világos:

Az egész helyiség egy (majdnem vagy teljesen) négyzet alapterületü rész, aminek egyik "sarkánál" van a bejárat. Ezzel az iránnyal (ahogy be tudsz menni) párhuzamosan van egy fal, ami két téglalapra osztja az egészet - a fal vagy csak az egyik végén vagy mindkettön kb 1,5 m-rel rövidebb, mint maga a helyiség, így a vége (vany mindkét vége) nyitott, ott lehet bemennia fülkés részbe.

jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Így már világos, köszi szépen! :)

És akkor esküszöm az utolsó kérdés: mi a helyzet a szórakozó -és a vendéglátóhelyekkel? (Étterem, kávézó, bár, kocsma, bulihely, stb.)

jan. 17. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Erröl nem sokat tudok mondani, nem igazán járok ilyen helyekre, de utolsó emlékeim szerint van 2-3 fülke a legjobb esetben, az elrendezés meg kb olyan, hogy egyik oldalon van a pár fülke, a szemközti vagy mellette lévö (90 fokkal elfordult) falnál meg egy mosdókagyló.


Ami erre is meg a korábbiakra is érvényes, a legtöbb helyen meleg levegöt fújó kézszárító van vagy egy tartóban kéztörlö papír, amiböl alul lehet kihúzni egy-egy darabot

jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Étteremben én láttam már olyat, ahol több fülke van (nem külön helyiségben, hanem ahogy bemész a baloldali falnál fülkék (talán 4-5, de nem emlékszem pontosan) jobbra pedig a kézmosók.


De sokszor csak egy kis mosdó van egy-két wc-vel. Van, ahol bemész és a wc egyben van a mosdóval és van olyan is, ahol ahova bemész ott van a mosdó és utána a wc-be még külön kell bemenni. (Tehát amíg az előző kezet mos a következő már be tud menni.)

jan. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!