Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A budapestiek miért neveznek...

A budapestiek miért neveznek minden más várost és települést vidéknek?

Figyelt kérdés

jan. 17. 00:21
A kérdező szavazást indított:
Mert nem ismerik a magyarországi településneveket ezért egyszerűbb mindet vidéknek nevezni.
Mert úgy gondolják Budapesten kívül csak falvak vannak az országban.
Mert felsőbbrendűnek hiszik magukat és jólesik levidékezni az ország többi részét.
Mert Budapesten kívül tényleg nincs egy igazi város se az országban.
22 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Vidék: városon kívül. Ennyi a jelentése, nem kell mindenfélét belemagyarázni. A szót ilyen értelemben olykor más városok lakosai is használják.
jan. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

A Budapestiek iszonyat szűk látókörüek, illetve felszínesek.

Imádják hogy minden a szájukba vagy, és alig kell utazni dolgokért.

Számomra eléggé irritáló hogy 2 percenként jön oda hozzám egy csöves pénzért, vagy eladni valami sz@rságot.

A tróger romákról nem is beszélve.

A balhé garantált ha nem vagy egy puhapocs.

Utálom Pestet…

Csak akkor megyek fel ha valami nagyon nagyon fontos dolgom van ott.

Nem szeretnék minden pestit egy kalap alá venni, de kénytelen vagyok mert sajnos a legtöbben tényleg ilyenek.

Én “vidéki” lány vagyok.

De inkább kelek a dinnyeárus hangos hírdetésére, mint a felettem lévő szomszéd kiabalására.

Inkább vagyok körbe véve olykor olykor lovakkal, és kecskékkel, minthogy egy villamoson utazzak sok sok emberrel.

A legfontosabb pedig, inkább szagolom a

jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Tehát inkább szagolom a természetet, mint a csövesek higy szagát az aluljáróba.
jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
2es jól ki lehetsz borulva 🥶
jan. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ebben semmi különös. Sem lenézés, sem más. Nem is újkeletű. Régi-régi szótárskban is szerepel. Budapest létrejötte előtt is.
jan. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

"Számomra eléggé irritáló hogy 2 percenként jön oda hozzám egy csöves pénzért, vagy eladni valami sz@rságot."


Ezt ugyanúgy megkapod Békéscsabán, Szolnokon, Törökszentmiklóson, Debrecenben vagy Szarvason is.



"A tróger romákról nem is beszélve."


Kevesebb, mint tízezer fős településeken aránylag több a tróger tekintve, hogy ezek a megyeszékhelyekhez viszonyítottan szegény, fejletlen területek, ahol nincsen se tanulási lehetőség, se munkalehetőség. Marad hát a pia, a drog, a falunap és a bűnözés, nyakon öntve egy adag korrupcióval. Több alföldi kisvárosban is laktam, mindegyik intellektuális s.gglyuk.



"De inkább kelek a dinnyeárus hangos hírdetésére, mint a felettem lévő szomszéd kiabalására."


Ha már felkelsz valami paraszt üvöltésére, akkor nem mindegy, hogy az a felső szomszéd, vagy a dinnyeárus? Így se, úgyse tartják tiszteletben, hogy nem ők élnek egyedül a környéken.

Kisvárosokban, falvakban is vannak tömblakások ráadásul.



"Tehát inkább szagolom a természetet, mint a csövesek higy szagát az aluljáróba."


Milyen természetet szagolsz, amikor normális tömegközlekedés híján mindenki autóval jár, ráadásul sokszor olyan csotrogányokkal, amiket már az oroszok kivonulásakor le kellett volna selejtezni?

Vagy, amikor mindenki eltüzel minden sz.rt, amit talál az udvaron, beleértve a traktorgumit, a tehénlepényt és a műanyag üvegeket?

A mezőgazdasági gépek sem szárított pipaccsal működnek. Ahol pedig több a kocsma, mint az élelmiszer-üzlet, ott nyilván a hányástól a húgyig ugyanúgy előfordul minden, mint egy disco előtt.

jan. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Slusszpoén, hogy nem csak a Budapestiek nevezik vidéknek a fővároson kívüli településeket. Minden európai országban ez a módi.
jan. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező. Ha nem használnánk a vidék vidéki szavakat, sok dolgot körülményesebben lehetne kifejezni.
jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország egy Budapest/főváros centrikus ország. Szerintem nem meglepő, hogy így nevezik. Ez nem jelenti azt, hogy lenézik a vidékieket.
jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
69%

Már kaptál értelmes válaszokat, de csodálkozom, hogy senki nem írta a városok méreteit.


Budapest és az agglomeráció lakossága összesen 2.6M, amiből 1.68M ember él Budapesten. Debrecen az agglomerációval együtt is 265 ezer embert számlál, Győr 243, Miskolc 241, Szeged 204 és innentől kezdve mindegyik magyar település még agglomerációval együtt is 200 ezer fő alatt van.


Mégis mit lehetne nem vidéknek nevezni? Ebben nincs semmi megbántás, egyszerűen nincs egy város se ami bármiben mérhető lenne Budapesthez.


Németországban Berlinen kívül van Hamburg (1.79M), München (1.49M), Köln (1.06M) milliós lakos feletti városok, DE ott van Frankfurt (733 ezer), Stuttgart (625 ezer), Düsseldorf (610 ezer), Dortmund (585 ezer), Essen (583 ezer) és Leipzig (560 ezer). Nem csak 2M, de 1M alatti városaik is vannak amik ténylegesen nagynak nevezhetők. Ott pl jogtalan lenne Berlinen kívül vidékezni.


De most kajak szerinted itthon a második legnagyobb város is csak 200 ezer fő és ne hívjuk azt vidéknek?


Persze csak provokatív kérdésed volt amivel kicsit lehetni szidni Bp lakosait és boldognak lenni egy napig…

jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!