Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki kinek nyújt először kezet?...

Ki kinek nyújt először kezet? úgy tudom a nő neten ezt írják de miért pont a gyengébbik nem? szerintem ezt először férfinak kéne megtenni találkozásnál

Figyelt kérdés
nov. 26. 22:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
25N
nov. 26. 22:23
 2/18 A kérdező kommentje:
ha meg hívok valakit találkozóra nem randira akkor gondolom mindenképp férfinak illik először megtenni
nov. 26. 22:24
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés.

“Akinek köszönnek

A kézfogásnál az nyújt előbb kezet, akinek köszönnek. Vagyis a nő nyújtja a férfinak, az idősebb a fiatalabbnak, a magasabb beosztású az alacsonyabb beosztásúnak. A kézfogásunk legyen rövid, határozott.”

nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Férfiként én nem fogom nyújtani a kezem egy nőnek. Egy nővel akkor fogok kezet, ha ő akarja, de sokan csak szóban üdvözölnek.
nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

F:- Kezét csókolom.

N: - Üdvözlöm. - és kezet nyújt.

nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ez komoly? senki nem pontozza le
nov. 26. 22:31
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
#7 nem. Semmi bajom a nőkkel. Csak az olyan hülyéket utálom, mint amilyen te vagy.
nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező! Ahogy már előttem is írták; nő férfinek, idősebb fiatalabbnak, magasabb osztályon dolgozó személy az alacsonyabb osztályon lévőnek.

A 4es válaszoló válaszában pedig semmi nogyulelet nem volt, írom is miért;

Az utóbbi kettő esetben egyértelműen a magasabb, felsőbb rangú személynek kell kezdeményeznie. Itt a tisztelet játszik nagy szerepet, semmiképp nem az alacsonyabb rangú személy nyújt kezét. Az olyan lenne, mintha felajánlanád a tegeződést egy nálad jóval idősebb személynek.

A nő és a férfi esetében ez részben másképp van. A nő a tiszteletlenség mellett tolakodónak érezheti az ilyenfajta közeledést, bármilyen szándékból is. Én pl mint nő nem tartom tolakodónak vagy tapintatlannak ha kézfogást kezdeményeznek (még ha az etikett nem is ezt várja), viszont lehet egy másik nő számára kényelmetlen lehet, ha megközelítik a személyes terét.

Lehet, hogy ez gyakorlatban nem minden esetben van így, de az etikett ezt követeli, így helyes.

(Javítson ki valaki, ha tévedek. Én így tanultam.)

17L

nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
66%
már mindenki elmondta amit gondolok szóval én csak hatelni jöttem, te kérdező magadtól vagy ilyen idióta, vagy közben fogják a kezed?
nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Kiegészítő kérdés: van ebben valami hierarchia?

Pl fiatal nő - idős férfi. Ebben az esetben a nő, vagy az idős nyújt kezet?

Főnök a nála idősebb, azonos nemű beosztottnál - a magasabb rangú, vagy az idősebb nyújt kezet?

Lehetne ezt még bonyolítani, de gondolom értitek, mire vonatkozik a kérdés 🙂

nov. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!