Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz az, hogy nőknek bizonyos...

Igaz az, hogy nőknek bizonyos ruhadarabokat, bizonyos kor felett el kell engedni?

Figyelt kérdés

Pl. 50 körül a miniszoknya, már nem ideális viselet. Sem a nagyon rövid short nadrág. Inkább egy vászonnadrág.

De bikiniben sem szép látvány, még egy jó alakú, sportos 50-es nő sem. Egyrészes fürdőruha sokkal ideálisabb abban a korban.

Az amolyan nagyon fiatalos ruhákban szerintem nevetségesen néz ki egy 50-es nő. Sokkal jobb méltósággal megöregedni és elfogadni, hogy eljárt fölötte az idő. Látszik amikor egy nő fiatalosan öltözik, megpróbál visszaregresszálni a fiatalságába, és látszik, hogy annyira kapaszkodik bele, nem akarja elengedni, a fiatalságát hogy az már szánalmas.

Van amelyik még annyi idősen tetováltat is, meg piercinget rakat be, hogy lássák benne még igenis tombol belül a fiatalság! XD Szánalom a köbön.

Nem azt mondom, hogy egy 50+ nőnek virágmintás otthonkába kell járnia, de van átmenet a miniszoknya, tetkó-piercing kombó és az otthonka között.

Mint ahogyan közel 40 évesen én sem veszek fel szaggatott, koptatott farmert, meg kapucnis pulóvert stb. A természetes anyagokat kedvelem, amire pl. a márkanév vagy márkalogó nincs hatalmas mintával rányomva, csak diszkréten, nem annyira látható helyen.

Kinek mi a véleménye erről?



2023. nov. 23. 13:14
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
25%

Igaz.

Mint pl. a férfiaknak sem illik 50 felett farmert viselni.

2023. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
96%
Én 60 évesen is mini ruhában, szük gucci öves farmerben és nagy arany karika fülbevalókkal és óriás fuxokkal fogok végig vonulni az utcán. Én leszarom a kort. Mindig vagány, menő, pacek csaj leszek! Örökké!
2023. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Az a véleményem így 40 feletti nőként, hogy getzi unalmasan öltözködhetsz, persze legalább megfelel az irodai dresscode-nak.
2023. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Legyen izléses, a ruhadarabok sugározzák az egyéniségét.

Úgy gondolom nincs egyetemes illemszabály a mai világban.

2023. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

1


Szerintem a farmer belefér, még 60 felett is. Az egyik legkényelmesebb öltözet, farmer, póló és egy sportcipő.

2023. nov. 23. 14:27
 6/37 A kérdező kommentje:

2


Szoktam látni ilyeneket, ilyenkor magamban azt gondolom, hogy "hogy nézel ki te okádék, öltözzél már föl!"

2023. nov. 23. 14:28
 7/37 A kérdező kommentje:

3


Az miért unalmas, ha valaki korához illően öltözik? Szánalmas, amikor valaki ki akarja rakni azt, ami nincs.

Különben meg pasi vagyok.

2023. nov. 23. 14:31
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

én úgy vagyok vele hogy a fszt érdekli...

sosem leszek az a tipikus proli ember, aki a háttérben fintorog meg hőbörög, amikor valami olyan ruhát lát valakin, ami nem előnyös neki. ha abban érzi jól magát, akkor viselje.


az egyetlen dolog ami igaz mindenkire, az az, hogy legyen ápolt, ügyeljen a higiéniára. inkább nézek egy bikinis 50 évest, mint hogy érezzem a szagát annak, ahogy valakiről lerohad a 10+ éves ruhája.

2023. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

Cuki vagy hogy kiírsz egy kérdést amit aztán meg is válaszolsz magadnak a kifejtésben. Aztán mikor nem értenek egyet veled, akkor megvillantod az okádék stílusodat.

Én úgy gondolom hogy ez nem függ a kortól. Pl nem tudom Jennifer Aniston, Amal Clooney vagy Angelina Jolie mennyi idősek, de kb 50 körül szerintem, és elég jó testük van, minden jól mutat rajtuk. Míg mondjuk egy Sirokai Diána hiába fiatal, szerintem(!) már most sem szerencsés neki sok ruhadarab a felsoroltak közül.

2023. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

8


Hát pontosan szerintem az alsó társadalmi kasztoknál divat ez, hogy kivillantja még azt is ami nincs, felveszi a fiatalokon még jól álló ruhadarabokat, mert abban a társadalmi rétegben az a jó, "mert az a fiatalos, az a csinos" boááá!

Pl. egy miniszoknya vagy egy szaggatott farmer a 20-as, 30-asokon még jól néz ki, de egy 50 éves nőnek, azért legyen már ennyi önkritikája. Engedje el, az elmúlt fiatalságát.

2023. nov. 23. 16:04
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!