Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az "emanci-punci" nagyon...

Az "emanci-punci" nagyon sértő kifejezés a nőkre nézve?

Figyelt kérdés
Végülis csak egy társadalmi kritikát ad elő bújtatva és értelmiségi emberek is szokták használni. A nemi szerepek körüli vitát végtelenségig lehetne folytatni, de szerintem semmi sem fekete meg fehér.

2022. febr. 28. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit takar egyfajta nőgyűlöletet az illető saját magát minősítené előttem nem engem sértene nem magamra venném, hanem annak hogy aki mondja az mutatkozik be valójában előttem.


Amugy ha a masik nem érdekel pl futó szomszéd, bele se gondolnék a mögöttes tartalmaba. Jobb, mintha ler.bancozna.

2022. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen, sértő, és ezt te is tudod, csak próbálod provokálni a népet.
2022. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Egy nőt puncinak tartanai, nevezni nem a tisztelet jele. Mondjkuk egyszrű bunkóság.

Akkor is az, hogy ez egy reakció egy (nekem is) elleszenves nyomulásra.

2022. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

nekem több hjaverom is hívta így a csajokat. na persze már amelyiket.

de sztem vannak olyanok is, akik abszolút rá is szolgáltak e találó kifejezésre ...

2022. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Sértőnek sértő, de szerintem joggal használják a mai nők egy részére. Ezen az oldalon a 30-40es nagy része pont ilyen: arrogáns, hisztis, egyből támad, szidja férfiakat stb. Szöveget értelmezni, érvelni viszont nem annyira tudnak.

Munkám során is legrosszabbak az ilyen humán diplomás „hiperegyenjogú’ buta nők. Egyszerűen alapkészségeik hiányoznak, de nem értenek semmit, követelődznek. Na, az ilyenekre szoktam a kifejezést használni.

2023. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon.

"Végülis csak egy társadalmi kritikát ad elő bújtatva"

Nem kritikát, hanem előítéletet. Szexista, nőgyűlölő előítéletet. Azok a férfiak élnek vele, akik nem bírják elviselni, hogy már nem uralkodhatnak a nők fölött.

máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!