Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Befelé nyíló ajtónál hogy...

Befelé nyíló ajtónál hogy illik előreengedni egy nőt?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy befelé nyíló bejárati ajtó, egy közintézményé. Hogy illendő ott előreengedni egy nőt?

a) Magam elé engedem, és magának nyitja az ajtót.

b) Bemegyek előtte, és fogom neki az ajtót.

c) Fél kézzel belököm előtte az ajtót, és úgy engedem előre.



2021. nov. 28. 21:20
 1/8 anonim válasza:
86%
Én a C megoldást szoktam alkalmazni, de az ajtótól is függ. Én suliban szoktam ezt csinálni, ahol a bejárati ajtó elég nehéz és vékony
2021. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mindenképpen a b) megoldás a legudvariasabb.
2021. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért merült fel egyébként a kérdés, mert én a c) megoldást szoktam alkalmazni, de az utóbbi időben kétszer is úgy jártam, hogy mivel ilyenkor valamivel erősebben lököm be az ajtót (ahhoz képest, mint ha én megyek be, és nem engedek előre senkit), nekivágtam annak, aki éppen kifelé jött volna és belülről készült nyitni az ajtót.
2021. nov. 28. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de rühellem ezt a helyzetet... Az a baj, hogy ugye eredetileg úgy szól ez az illemszabály, hogy ha az ajtó nehezen nyílik, akkor a férfi megy elől, csak hát ez ma már nem igazán ismert, tehát a jelentőségét is valószínűleg elvesztette.

Nagyon azt érzem, hogy akárhogy döntesz, teljesen zsákbamacska. Lehet hogy valaki bunkóságként fogja értékelni azt hogy előre mész, más pedig örülni fog neki.


Én általában úgy szoktam, hogy ha közelebb vagyok az ajtóhoz, mint a nő, akkor B, egyébként meg C.

2021. nov. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Vazold fel a dilemmadat a holgynek az ajtonyitas elott, es kerd a segitseget, hogy neki melyik verzio felelne meg leginkabb.
2021. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen B. Nincs olyan illemszabály, hogy a férfi nem mehet előre. Pont a segítség a lényeg, ebben a helyzetben így tud a legkönnyebben segíteni. Esetleg közben odaszólhatsz, hogy elnézését, megfogom és belépést előtte. Így ő is érti a helyzetet. Másrészt étterembe vagy nyilvános helyre a férfi lép be először, nem a nő. Ennek az az értelme, hogy ha az adott helyen repkednek a székek, verekedés van, akkor nem a nő megy be oda. Ha nem biztonságos a hely, akkor a férfi már nem engedi be a nőt. Szóval nem mindig a nő megy be először, ezt sok női társam S tudja, de a férfiak sem. Utána lehet nézni!
2021. nov. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a B-t alkalmaznám már, régen én is gondolkodtam ezen, de igazából szerintem nem az számít elsősorban, hogy ki megy előre, hanem a segítség a lényeg. Kinyitom, előre megyek, és megfogom az ajtót, megvárom míg bejön és elém megy és csak utána zárom be. Szerintem így illendő, nem hiszem, hogy van mentálisan ép eszű ember aki ezen megsértődne.
2021. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen B. Nyilvános helyre eleve a férfi megy be először, hogy ellenőrizze, megfelelő-e a hely a nő számára (boztonság, színvonal).


Praktikus szempontból pedig nem igazán van jó megoldás. Ha belököd és megállsz, akkor visszacsapódik, rázáródik, neki kell nyitva tartania. Ha megállsz a zsanér felőli oldalon és benyúlva nyitva tartod, az rohadt kínosan néz ki, plusz elállod az útját. Vagyis az egyetlen értelmes dolog, amit tehetsz, hogy bemész és nyitva tartod neki.

2021. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!