Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha van egy transznemű ismerősö...

Ha van egy transznemű ismerősöm aki férfi de nőnek vallja magát,akkor kezet fogjak vele vagy pusziszkodjak vele?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy neki meg neked megfelel, de szerintem egyik sem lényeges.
2021. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Én találkoztam ilyennel, neki puszit kellett adni.

Az se biztos amúgy, hogy kell ilyen jelleggel köszöntened, több "normális" ismerősöm van, férfiakkal se fogok mindíg kezet és nőknek se adok mindíg puszit vagy ölelést, ha kezdeményeznek akkor oké, de nekem kicsit furcsa.

2021. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak simán köszönsz, az is bőven jó.
2021. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amíg pali volt addig mindig kezet fogtunk úgyhogy muszáj lesz valamelyiket.Amióta nemet váltott most fogok találkozni vele először.
2021. aug. 23. 13:52
 5/8 harminezer oxigén ***** válasza:
70%

Szia!


A legegyszerűbb ha rá kérdezel találkozáskor. Köszönsz neki és megkérdezed, hidd el, meg fogja érteni hogy ez neked is egy új, akár kellemetlen helyzet.

Tapasztalat, én a kézfogás/puszi fogadó oldaláról ismerem a helyzetet.


"aki férfi de nőnek vallja magát" nos ő nem férfi hanem nő, ha továbbra is paliként kezeled folyamatosan, azon viszont lehet hogy meg fog sértődni.


Üdv

Niki

2021. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ő transznemű, tehát a testében nem érezte jól magát; nem a társadalmi sztereotípiákban. Ugyanis az, hogy a férfiaknak kezet fogniuk, a nőknek puszizkodniuk kell, egy sztereotípia.

Ugyanaz az ember maradt, mint volt, csak kívülről más.

Folytasd a kézfogást, ha már régóta úgy köszöntök, kivéve, ha mást kér.

Abból nagyobb gond lehet, hogy férfinak tekinted, minthogy a szokásos módon üdvözlöd.

2021. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Én ha valaki a kezét nyújtja, elfogadom, ha valaki az arcát nyújtja, megpuszilom. Ha énrajtam múlik, elég nekem egy hangos köszönés is, nem kell testi érintkezés senkivel sem, aki nem a párom.
2021. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne bármelyiket is? Egy köszönés nem elég? Én nő vagyok, de tuti sikítófrászt kapnék, ha bármelyik férfi ismerősöm meg akarna puszilni! Nem szoktam sem kezet fogni, sem puszilkodni senkivel, csak köszönök, ő is köszön, és annyi.
2021. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!