Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szokjak át az illedelmese...

Hogy szokjak át az illedelmesebb köszönésekre és beszélgetésekre?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, hogy egyszerűen ha pl.családtagok adnak nekem valamit akkor nehezemre esik megköszönni és olyankor nagyon halkan motyogok valamit pedig tényleg értékelem. Máskor az van, hogy ha segítek családon belül valakinek akár rokonnak hazavinni a bevásárlást és ő a végén megköszöni akkor is valahogy nem tudok mondani "nincs mit"-et vagy "szívesen"-t mintha nehezemre esne. Pedig családon kívül legyen az barát vagy ismerős akárki náluk gond nélkül megy. Másik dolog még, hogy mindig mindenhol úgy köszönök mint "Viszlát" vagy "Jó Napot", kb ennyi sosem úgy mint Viszont látásra, jó napot kívánok, üdvözlöm stb ami kicsit illedelmesebb és figyelmesebb. Miért van hogy ez ilyen nehézkes nekem? Hogy lehet ezen javítani? Meg szeretnék jobb beszélegető társ lenni, mert általában én hallgatok és csak mhhm igen, nem mondod jaa csak olyanokkal tudok hosszasan beszélni akivel megtalálom a közös témát. Nem mintha ez gond lenne, de szeretnék ezeken javítani. 23L

2021. aug. 17. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Férjhez kell menni.
2021. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.Persze, itt mindenre ez a megoldás...

szerezz pasit, menj férjhez..nem is értem mit vártam az itteni válaszoktól mikor tök átlagos kérdést tettem fel.

2021. aug. 17. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezekre a helyzetekre fel lehet készülni, legalább is túlnyomó többségükre. Előre határozd el, hogy rendesen köszönsz, válaszolsz, stb.! Természetesen nem mondogasd magadban, de gondolj rá!

Ha introvertált vagy, a kérdésből nem derül ki se mez, sem az ellenkezője, akkor sajnos nehezen leszel jó társalgó. Igyekezz számodra kedvező, ismert témát keresni, vagy afelé irányítani a beszélgetést! Ezt leírni könnyebb, mint megtenni. Erősen introvertált vagyok, tudom.

Mindenesetre az illedelmesebb köszönés, és a jó társalgási készség nem függ össze, de a kettő együttes hiánya kellemetlen benyomást kelt.

2021. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!