Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik vagy nem illik nyilvános...

Illik vagy nem illik nyilvános helyen levenni(lelökni,kilépni)egy (női)cipőből? (Gyors étterem,étudvar,templom,házasságkötő terem,értekezlet)? Férfiaknak is illik?

Figyelt kérdés

Szituációk amikben láttam.

Pláza ételudvar,szép fiatal lány, tetszett ,azért ültem szembe vele,hogy tudjunk szemezni.Egyszer csak löki le a "balerinát" ,szép lábfeje volt szóval tetszett is, a dolog,kicsit megmozgatta a lábát majd vissza lépett bele. Másik asztalnál egy kevésbé szép lábú idősebb nő 10-15 percig ült úgy,hogy a lába cipőn.

Rokonom lagzija, templomban az előttünk lévő padban tompa puffanások. Az elégge magas sarkú és talpú cipők szertartás alatt "potyogtak" le.

Pasiként fura lenne levenni a cipőt-vagy csak nekem??


2020. júl. 23. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
gondolom nem illik, de engem nem érdekel, a kényelmem a legfontosabb, ezért ilyen helyzetben igyekszem diszkréten levenni és kicsit pihentetni a lábamat. nem dobom fel az asztalra, székre stb persze.
2020. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
57%
Ha már nagyon kényelmetlen a cipő, akkor diszkréten én is van, hogy kihámozom belőle a lábamat, de nem hosszú időre, s lehetőleg úgy, hogy ne lássa az egész terem. Szerintem nőknél elfogadottabb, mert köztudott, hogy a magassarkú cipők iszonyú kényelmetlenek tudnak lenni. Ha egy férfi csinálná ugyanezt, eléggé meglepődnék.
2020. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Hát szerintem bunkó proli dolog. Akkor minek veszik fel nőtársaim a cipőt, ha nem bírják? Magassarkúban is van ami kényelmes. Olyat kell felvenni, amiben kibírnak egy napot.

Az meg külön gáz lehetett, mikor az esküvő alatt potyogtak le a női cipők. Vicces és szánalmas egyszerre.

2020. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 többórás állás vagy talpalás után kb nincs az a cipő ami ne lenne kényelmetlen
2020. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Ez nincs így. Csak nem szabad a cipővásárlást elkapkodni, nem szabad olyant megvenni, ami túl nagy / túl szűk / elöl nyom, stb. Az igaz, hogy sajna néha utólag derül ki, hogy mégis tör, de akkor megy a kukába.
2020. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
#5 Nem tudom, te hogy vagy vele, de én nem fogok kidobni egy cipőt azért, mert több órányi viselés után kényelmetlenné válik.
2020. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Hát pedig szerintem egy cipőnek pont az a lényeges, hogy félnapos trappolás, vagy több órás álldogálás közben se legyen kényelmetlen. Az igaz, hogy nincs túl sok cipőm, de azok kényelmesek és strapabíróak.
2020. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!