Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ismertek nehezebb toldalékolás...

Ay carramba! kérdése:

Ismertek nehezebb toldalékolású nyelvet, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Én csak a legismertebbet tudom, a finnt, ami eléggé hasonlít toldalékolásilag a magyarhoz.


"Nehezebb" alatt azt értem, hogy netalántán több a toldalék abban a nyelvben, mint a miénkben, különleges szabályok vannak benne, stb...



2017. máj. 4. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A török még hasonló. Nem neveznem feltetlen nehezebbek, hanem ugyanugy mukodik mint a magyar, ezert alapbol nehez megtanulni, es utana kiejteni, helyesen leirni (plane azert mert szoban gyakorta feleannyi betut sem mondanak ki mint amennyit leirnak). De lehet olyan szep szavakat alkotni benne mint pl. a çağdaşlaştırılacakmıştır :D.
2017. máj. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az uráli-altaji nyelvcsalád nyelvei általában ilyenek, pl. finn, török, japán, stb.
2017. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%
Állítólag a szláv nyelvekben bonyolultabb a toldalékolás.
2017. máj. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A szlávoknak tényleg nehezebb a toldalékolásuk? (Úgy átlagban). Nem is tudtam!


Pont tegnap néztem a török nyelvről Wikipédiát, és azóta tudom hogy ők is toldalékolósak, bár nem olyan bonyolultan, de azért oda teszik magukat! :D

2017. máj. 5. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

De csak azért mert ott vannak nyelvtani nekem és az alapján kell több szó között egyeztetni a toldalékolást.

2023. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!