Én úgy tudtam,hogy a 7.legnehezebb.
Szerintem a törzsi nyelvek nehezebbek,csak azok elég szeparáltak és elégkevesen beszélik.
Egyik sem igaz, ezek mind tévhitek. Egyáltalán nem olyan nehéz, mint amilyennek gondoljuk, a kiejtés és a szórend okoz külföldieknek problémát.
Egyébként meg két bajom va nezzel a "legnehezebb nyelv" kérdéssel:
1. Ez viszonylagos dolog, egy hollandnak nem nehéz az angol, se egy svédnek, egy portugálnak meg nem nehéz a spanyol. Nekünk valószínűleg a török lenne könnyebb. Szóval azon múlik, mi az anyanyelv és mi a célnyelv.
2. Amit sose értettem: azok, akik arról beszélnek, hogy melyik a "legnehezebb nyelv", mi alapján állítják ezt? Nektek nyelvész-irányultságú képesítésetek van? Megvizsgáltátok a világ összes nyelvét? Beszélitek a világ összes nyelvét? Ezt nem lehet megválaszolni, csak akkor lehetne, ha valaki minden nyelvet anyanyelvi szinten tudna. Sőt, még akkor sem, ugyanis akkor meg nem tudná, melyiket milyen nehéz lenne nulláról megtanulni. Ha meg valaki mindegyiket nulláról megtanulná (ami a nyelvek számát tekintve megint csak képtelenség), akkor meg azért nem bírná eldönteni, mert az anyanyelve (mert ugye kell neki egy), ami tartozik valahova (egy nyelvcsaládba), "bakavarna", mert kijelölné alapból azokat a nyelveket, amiket nehezebb számára megtanulni. Tehát ha valaki portugálnak születik és elvben megtanulja a világ összes nyelvét, akkor sem alkothat véleményt, mert a spanyolt könnyebben tanulta meg, mint a navahót.
Tehát ezt a kérdést lehetetlen megválaszolni, mivel nem állíthatóak elő azok a körülmények, amikkel meg lehetne. Akkor lehetne, ha lenne egy emberi lény, akinek nem kell anyanyelv, mert anélkül is kifejlődött az absztrakt gondolkodása, és ez az ember megtanulná a világ összes nyelvét, valamint lenne nyelvészeti képesítése, hogy összehasonlíthassa, elemezhesse őket. Ilyen pedig, ugye, nincs.
Messze nem. Az európai középmezőnyben van, na jó, talán a nehezebb európai nyelvek között, de világszinten nézve egyáltalán nem nehéz.
Hasonló kérdés már egy csomószor volt.
20:30
"Tehát ha valaki portugálnak születik és elvben megtanulja a világ összes nyelvét, akkor sem alkothat véleményt, mert a spanyolt könnyebben tanulta meg, mint a navahót."
Az, hogy mi "könnyű" vagy mi "nehéz", elég jól mérhető: pl. azzal, hogy hány óra tanulás szükséges bizonyos (pl: B2, C1) szint eléréséhez.
Egy portugálnak nyilván kevesebb óra a spanyol B2, mint egy szlováknak, de ez egy speciális eset, ami igazából nem bizonyít semmit. A világon létező több száz nagyobb nyelv közül csak 6-8 van, amiknek a tanulását érdemben könnyíti, ha valaki portugálnak született.
A gyakorlatban klasszisokat lehetne találni a nyelvek között. Magasabb klasszisba tartozik (nehezebb) A nyelv B nyelvnél, ha a C() nyelvek nagy többségére igaz, hogy a C(x) anyanyelvű számára hosszabb idő alatt érhető el a középszint A, mint B nyelvből.
A kínai pl. nehezebb az angolnál, mert kb. mindenkinek nehezebb megtanulni középfokon, mint az angolt. Talán a japánok kivételek (sok írásjelet tudnak eleve), de ez sem túl valószínű.
Nyilvánvaló, hogy a fenti definíció értelmében ha mondjuk A nyelv a világ egyik fele számára könnyebb, B nyelv meg a másik fele számára, vagy egyeseknek könnyebb, másoknak nehezebb, a többségnek meg ugyanolyan, akkor egy klasszisban vannak, azaz "kb. ugyanolyan nehezek", noha nyilvánvaló, hogy amikor ezt mondjuk pl. az angolról és a portugálról, akkor spanyol szemszögből ez nagyon nem igaz. De egy magyarnak, finnek vagy pápuának nem lesz túl nagy a különbség. Nem lesz akkora, mint mondjuk az olasz és a kínai között.
Inkább a papírt nehéz megszerezni róla.Most voltam egy népszerűtlen nyelvből nyelvvizsgázni, betették hozzánk az összes olyat, ahol csak pár jelentkező volt.Jött vagy 20 kínai, egy-két kóbor európai, egy-két izraeli.
Két orosz nő felsőfokúzni jött, azok kb. itt nőhettek fel, mert a folyosón beszélgetés közben nem vágtam le, hogy nem magyarok, csak amikor egymással oroszul kezdtek beszélni.Magyarul akcentus nélkül beszéltek, egyáltalán nem szegényes szókinccsel.Ehhez képest a felénél kijöttek, nem ment nekik.
Nekem sosem volt bajom a helyesírással, de őszintén megmondom ha írok pl. egy sms-t előfordul, hogy nézem a leírt szót, és elgondolgozom, ezt tuti, hogy így kell írni?Valószínűleg nekik is beraknak minden szivatást, mert a kivételekkel, a toldalékok helyes használatával, az összetett szavakkal stb. meg lehet ám kavarni szegényeket.Bár én részemről a magyarok egy jó részének is tartanék gyorstalpalót helyesírásból.
ma 11:28
Szerintem a magyarok többsége nem menne át a felsőfokú nyelvvizsgán, de ugyanígy az angolok többsége sem az angolon stb. Ez cseppet sem meglepő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!