Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez mit jelent: -. -" illetve,...

Ez mit jelent: -. -" illetve, mi a különbség -. - és -. -" között?

Figyelt kérdés

Ja igen, ezt sem értem: ^^


Ezeket nem is találtam meg a csodálatos smiley-gyűjteményekben...


2011. ápr. 9. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A különbséget nem tudom köztük, de úgy vettem észre, hogy a -.- amolyan "laposan nézés", hogy "ezt te sem gondolod komolyan", vagy "nem lehetsz ennyire ostoba", vagy "nagy butaságot mondtál", stb. jellegű, a -.-" meg gondolom, ennek a fokozása.


A ^^ pedig tudtommal japán stílus/divat szerinti verzió a "jaj de jó"-ra.

2011. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát leginkább animés-mangás képeken keresztül tudnám bemutatni ezt neked :)

^^ --> mosolygás, a szemek formáját fejezi ki

[link]


-.-" --> kellemetlen helyzet esetén (ciki dolog, buta hozzászólás, hülye beszólás, valaki idétlenséget csinál) a karakter homloka szélén csepp jelenik meg, míg érzelmeit bugyuta arckifejezéssel nyomatékosítja. magyarul annyira "gáz", hogy leizzad... [link]


-.- --> csepp nélkül. itt azon van a hangsúly, hogy f@szságnak tartod az adott helyzetet vagy megnyilvánulást, ergo összehúzod a szemeid. ha cikinek tartod, hogy valaki buta, akkor raksz cseppet az oldalára.

egyet is lehet: -.-' ha felhúzod magad valamin, csak simán: -.-


van ilyen variáció is ^^" vagy száj jelölve pl. -__-"

végtelen sok formája van. remélem, segítettem. ^_^

2011. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

^^ - ez öröm kifejezésére szolgál.

-.- - lenézés

-.-" - "olyan buta vagy, hogy az már szinte nekem kínos" + lenézés.

2011. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tehát ezek japán animékből jönnek? Akkor ezért olvastam olyan megjegyzést ehhez: ^^ hogy "emog.ci" jel. (Nem én véleményem :D)

Ahh, nem igazodok ki már rajtuk, pedig 21 vagyok... az gáz?

2011. ápr. 9. 19:18
 5/12 A kérdező kommentje:

:)


Köszönöm a megfejtéseket, magyarázatokat!

2011. ápr. 9. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz. :)
2011. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tehát ezek japán animékből jönnek? Akkor ezért olvastam olyan megjegyzést ehhez: ^^ hogy "emog.ci" jel. (Nem én véleményem :D)

Ahh, nem igazodok ki már rajtuk, pedig 21 vagyok... az gáz?"


Nyugi, te még a normális generáció vagy, 10 év múlva ezek a selejtek már futni sem lesznek képesek a tesiórán... mondom ezt 18 évesen. Nagyon gáz, ami ma történik.

2011. ápr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az emog*ciknek semmi köze ezekhez a hangulatjelekhez.

az meg nagyfokú begyepesedett, buta általánosítás, hogy mindenki, aki ilyen hangulatjeleket használ, nem tud futni tesiórán...

2011. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy előítélet az emósokat összevonni ezzel, de én csak azért írtam, mert így vált érthetővé a megjegyzés.


Egyébként a szomorú az, hogy tényleg rossz bőrben van az emberiség - anyám óvodapedagógus, és a mostani csoportjában a 29 gyerekből eddig 11-nél diagnosztizáltak betegséget, ami az immunrendszerrel van összefüggésben. Szerencsére a legtöbben csak több dologra allergiásak és asztmásak, de vannak rosszabbak is :(

És még csak most lesz vége az első óvodai évüknek (kiscsoport). A többi csoport is kezd felcsatlakozni :(

Van olyan, aki szinte mindenre allergiás (gyümölcsök, liszt, csonthéjasok, tejcukor...).

Tehát előfordulhat, hogy tényleg nem tudnak majd futni tesi órán - asztmával ugye még jó, hogy felmentésük van.


De ez az egész egy hatalmas OFF :)

2011. ápr. 10. 00:20
 10/12 anonim ***** válasza:

18:36

Az első kép az ichimaru gin^^


Egyébként ezek létező arcmimikák, a japánban csak elnagyolják, nem ők találják ki. Jó páran félre értik még így is, de mindegy, egy fecske nem csinál nyarat, hogy azé most feleslegesen gépeljek. Mert amúgy is ha 100ból 90en hibásan használják akkor a hibás is helyessé válik. Tehát csak annyit írnék, kérdező, hogy elég ha a szövegkörnyezetet nézed. :)

2011. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!