Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van aki úgy gondolja, h a...

Van aki úgy gondolja, h a délszlávok gyakorlatilag olyanok, mint a cigányok ill. nagyon hasonlóak?

Figyelt kérdés

Két embertől is hallottam ezt, h a délszlávok (Bosnyákok, Horvátok, Szerbek stb. egy kalap alá véve) olyanok, mint a cigányok, ill. az egyik azt mondta, h csak épp egy hajszál választja el őket.

Én ezt elég sértőnek találtam, mivel részben én is délszláv szárm. vagyok, és ez egyáltalán nem is igaz, h olyanok lennénk mint a cigányok, ez puszta rosszindulat, meg alaptalan előítélet, gyűlölködés.

Nincs problémám a normális cigányokkal, nem erről van szó, de hát egy nagy részük azért mégiscsak nem éppen megfelelő életmódot folytat, és egyébként is nincs semmilyen kulturális, vagy egyéb hasonlóság a két nép(csoport) között.

Aki szintén úgy gondolná, h van hasonlóság, az magyarázza már el nekem, h mire alapozza ezt a véleményét, igazán kíváncsi lennék!!!!

Nyugodtan lehet őszintén, nem fogok hisztis rohamot kapni, ha egy-egy véleménnyel nem értek egyet, de azért próbáljunk meg kulturált keretek között maradni, oks?! ;)


2010. okt. 25. 03:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Két embertől is hallottam ezt, h a délszlávok (Bosnyákok, Horvátok, Szerbek stb. egy kalap alá véve) olyanok, mint a cigányok"


Az semmi. Elárulom, hogy a németek az osztrákokat, a dánok a németeket, a hollandok a németeket, a franciák a spanyolokat, a spanyolok a portugálokat, a szlovákok a magyarokat, az osztrákok a magyarokat, a magyarok a románokat és a szerbeket cigányoknak tartják. Mármint a bunkóbbak. Bunkók persze minden országban élnek, és nagyon hasonlóan működnek. Általában a keleti vagy déli szomszédokat szokás cigányoknak tartani Európában, de más kombinációk is vannak. A nagy kérdés az, hogy miért fontos az, hogy a futballhuligán szintű emberek mit képzelnek a világról.


"Nincs problémám a normális cigányokkal, nem erről van szó, de hát egy nagy részük azért mégiscsak nem éppen megfelelő életmódot folytat"


Nem éppen megfelelő életmódot, bármit is jelentsen ez, minden népből folytatnak emberek. Pl. Angliában vannak semmirekellő, bunkó, jellegzetesen öltözködő és viselkedésű prolik, akiket chav-nek neveznek (ami a csávó szóból származik), pont olyanok, mint amilyeneknek a cigányellenesek "a cigányok"-at lefestik. A chav-ek azonban etnikailag nem cigányok, csak éppen pont úgy viselkednek, ahogy az a cigány sztereotípiában szerepel. Sok cigány viszont nem viselkedik úgy, és róluk a környezetük nem is tudja, hogy cigányok.


"magyarázza már el nekem, h mire alapozza ezt a véleményét"


A futballhuligán szintű sztereotipizálók azért tekintik a délszlávokat cigányoknak, mert délre élnek tőlünk, meg esetleg túl sok Kusturica-filmet néztek.

2010. okt. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én a Macskajaj című filmre alapozom :D
2010. okt. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A magyarokkal szemben viselkednek úgy (vagy még rosszabbul), mint a cigányok.
2010. okt. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Azt irod delszlav szarmazasu vagy ilyen erovel azt is irhatnad, hogy deleuropai vagy europai vagy. A baj ott kezdodik, hogy olyan emberek velemenyere adsz akik prejorativ megbelyegeznek egy nepcsoportot csak azert, hogy ezt felhasznalva megbelyegeznek egy masikat. Szerintem ne adj ilyen emberek velemenyere ez amolyan kocsmai szint az ilyenek kulonbnek akarnak latszani masoknal.
2010. okt. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
persze h olyanok
2010. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Utolsó előtti:

Ha már osztod itt az észt, akkor olyan szavakat használj amiknek tudod a jelentését.


pejoratív jelentése lekicsinyítő, becsmérlő. Nézd meg, hogy te mit írtál!

2010. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem egy kérdésem lenne : a szlovákok milyen alapon cigóznak minket, mikor úgy néz ki a putri országuk, mintha

1960 lenne és Romániában járnánk....iszonyatosan néz ki az az ország, Magyarország 100-szor jobban fest, egy lapon se lehet említeni vele.

és akkor még ők cigóznak minket ???

2011. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!