Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mennyire érződik...

Szerintetek mennyire érződik Caravaggio munkásságain hogy meleg volt? Milyen hátrányai származtak ebből élete során?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon is! A férfialakokon ha lehetősége volt erre a festett arcokon tükröződik ez [link]


Vagy akár [link]


Bántották emiatt? Hogyan reagáltak az emberek mikor megtudták ezt róla?


2013. jan. 30. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem érződik rajta, nem is biztos hogy meleg volt, erről folyamatosan folyik a vita, hogy biszex volt-e vagy homoszexuális. Ha megtudták róla, nem hiszem, hogy különösebben megbotránkoztak volta, akkor mások voltak az erkölcsök. Persze ha szétkürtölte volna a nagyvilágban, akkor hivatalosan mindenki elszörnyülködött volna, de hát ez mindenkinek a magánügye.

Azon is folyik a vita, hogy a homoerotikus ábrázolás (mint a példáidon is), az ő ízlését tükrözi-e vagy a megrendelőit (mint pl. az eléggé perverz del Monte kardinális). Valószínűleg sosem fogjuk biztosan tudni.

2013. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én nem értem, de a festett ARCON hogy tud tükröződni a homoszexualitás? Azon kívül a második válaszoló a perverz megrendelőkről ír: ez egy cupidó, és - ha jól tudom - egy Bacchus. Teljesen hétköznapi témák - az első biztos - a festészetben, és úgy általában az emberi test is az. miért gondolod, hogy ebből bármi is kiderül?
2013. febr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyire, bár tényleg furcsák ezek az arcok.

Előnytelen az ábrázolásuk.

2013. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!