Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Irtam egy regényt. Szeretném...

Mimosa kérdése:

Irtam egy regényt. Szeretném kiadatni. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Hová forduljak, kb mennyibe fog ez kerülni? Vagy egyáltalán hogyan működik a dolog, ha valaki tudja segitsen, mert nekem fogalmam sincs :)
2011. ápr. 13. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Keress egy kiadót, aki elolvassa és utána hajlandó finanszírozni.

Ha tetszik nekik, akkor olcsóbb, ha nem, akkor kb. mindent neked kell fizetni. Nyomtatás, köttetés stb. És ez nem öt fillér.


Amúgy miről szól?

2011. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Hát ha ilyen helyesírással írtad, mint a kérdésedet, akkor a lektorációért is le fognak húzni :)


Amúgy drága dolog, kivéve ha felfedezik benned a jövő irodalmi zsenijét :D

2011. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mi a problémád a helyesirásommal?
2011. ápr. 14. 01:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Elsőként: [link]

Azután ha jó beindul magától, ha nem akkor lesz egy saját könyved a saját könyvespolcodon!

2011. ápr. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Házalhatsz vele neves kiadóknál, (első könyvest nem igazán vállalnak be, mert a könyváruházak legtöbbször bizományba veszik át a könyveket - azaz a kiadónak csak akkor lesz belőle pénze, ha eladták),

2. léteznek kiadók, ahol különböző konstrukciókkal finanszírozhatod a könyved kiadását (várható népszerűségtől, nyomdaköltségtől, egyéb költségektől - pl. tördelés, marketing - függően),

3. kiadhatod te saját pénzből (és akkor neked kell mindennek utánajárni is).


Sok mindentől függ, mennyibe fog kerülni, erre így nem lehet válaszolni. A lektorálás, nyomdai előkészítés és nyomdaköltség (példányszám, minőség, oldalszám, grafika, csomagolás... stb.) mellett meg kell oldani, hogy elérhető legyen és meg is vegyék, és hogy mindez a pénz visszajöjjön. Magyarország pedig nem túl nagy piac.


Ha csak magadnak, barátoknak szeretnél 50-100 példányt csináltatni, akkor szerintem legolcsóbb egy pár nagyobb nyomdától körbeérdeklődni, mennyiért csinálnák meg. Így kereskedelmi forgalomba nem kerül (annak minden szépségével...), de mutogathatod, házalhatsz vele tovább és kiszámolva még olcsóbb is (és mindenképp szebb) lehet, mint otthon ennyibe kinyomtatni.

2011. ápr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"mi a problémád a helyesirásommal?"


Hát rögötn az első betű pl... És ott a második mondat, amiben tagolási és vesszőhiba is van.


Már bocs amúgy, hogy szólok, én nem vagyok az a nagy helyesírás-troll, csak a kérdés jellege miatt jegyeztem meg. :)

2011. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az a célod, hogy mások is elolvassák, akkor küld el a Magyar Elektronikus Könyvtárnak (én már két művet is beadtam, igaz hogy nem a sajátjaimat, mások kértek meg rá):


[link]

2011. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

14:39-nek:

Angol billentyűzetes laptopom van, és nincs kedvem minden hosszú "i" betűnél az "alt-161"-et nyomkodni :)

De köszi, látom figyelsz.... :)

2011. ápr. 20. 01:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mondtam, hogy nem trollkodásból jegyeztem meg ezeket a dolgokat, úgyhogy nem kell a nagy sértődöttet adni. És mi az, hogy figyelek? Az ilyesmi egy olyan foglalkozású embernek, mint ami én vagyok, azonnal, mérföldekről kiszúrja a szemét. Egyébként ha normálisan állsz hozzá, ezt jó tanácsnak veszed (a regényről nem állítok semmit, hisz azt nem láttam, csak figyelmeztettelek, hogy az ilyenekre ott figyelni kell, mert súlyos pénz kijavíttatni).


Amúgy ha már trollkodónak vagyok nézve:

igen érdekes, hogy az összes többi ékezetes betűnél volt energiád megnyomni az alt+numerikus kódot :)

Na de sebaj! :D

2011. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és persze a vessző- és tagolási hivákat pedig nem tudod a billentyűdre kenni. Úgyhogy az ilyenre tényleg fgylej, hidd el, tudom, nem viccelek, a kiadás esélyeit is rontja, ha ilyen gyors gépelésből eredő hibák vannak a szövegedben.
2011. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!