Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy működik a festmények...

Hogy működik a festmények eladása külföldre?

Figyelt kérdés

Elkezdtem abstract képeket festeni, instagram oldalam is van. Nagyon sok embernek tetszik amit csinálok, de nem gondoltam volna hogy majd el adogatom pénzért a képeket. Viszont kaptam egy érdeklődőtől üzenetet, hogy van e eladó képem.

Így belegondolva tetszene az ötlet, hogy eladásra is fessek, de nem tudom hogy működik az az oldala a dolognak, ha pl Amerikából akarnak rendelni, vagy csak Európából. Mi mennyibe kerül? Kinek adom fel? Meg egyáltalán hogy zajlik le egy ilyen kézbesítés. (?)



máj. 9. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy zajlik, mint egy nagyobb csomag eladása. Az illető utal, te pedig feladod az ő címére.


Eleinte lehet sumákolni, de idővel jobb ha workshop oldalról intézed hivatalosan. Mert, ha megtalál a NAV, hogy sumákolsz nem kevés bünti pénzt fognak követelni.


Érdemes tudatosan felépíteni a dolgokat és önmarketingbe fogni globálisan online-n.

máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Instán óvatosan, kb. 90% az esélye, hogy átverés. Megy a hamar gyorsan, elképesztő összeget ajánlanak, megy hogy add meg a paypalodat. Aztán eltűnnek. Két verzió van: 1) többet utal de amikor visszakéri a felesleget, kiderül, hogy a pénz soha meg sem jött a számládra, tehát amit visszautalsz neki, az 100% veszteség neked. 2) feltöri a PayPal accountodat és X összeget átutal magának.

Én csináltam egy új paypalt, amihez nem kapcsoltam hozzá a bankkártyámat, gondolom így nem volt buli, mert soha többé nem hallottam róla, az insta fiókját is törölték. Pedig adott nevet, címet (létező címet, ellenőriztem, tényleg lakóház volt). Nagyon fontos nyomatékosítani, hogy a teljes összeg kézhez kapása után postázol bármit. Adjanak nevét, címet, emailt (az kell a vámpapírokhoz), nyomozd le (sima Google keresés,bár mindig olyan nevet adnak meg, amiből 1000 van).

A legtöbb ilyen kamus amúgy nft-t akar venni, de az is nagyrészt adatlopás és esetleg pénzmosás.

Mielőtt bármit mondasz, nézd meg az insta profilt, ha nincs poszt, követő és semmi személyes bemutatkozás, tiltsd le a francba, biztos átverés.

Sajnos annyi a kamus, hogy mindig abból kell kiindulni, hogy át akarnak verni. Szar ügy, de ez van. Első a biztonság (az adataidé is).

máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.

Igen sajnos nagyon sok a kamu instán. Állandóan betalál valaki hogy venne képet, de a profilján meg konkrétan semmi nincs, még is ott van hogy festő meg művész stb, kicsit se fura hogy csak 2 kedvelés van az összes képén ami kb 3 db kép.

Olyan is volt (az nagyon próbálkozott), hogy a profilképe egy rendes festőé volt, google-ba lenyomoztuk, de a neve az meg szintén egy másik emberé. Szóval úgy válogatta össze a dolgokat a profiljába. Szóval ez szörnyű.

Sajnos sok időm nincsen ezzel foglalkozni, ennyire belemenni az eladásokba. De ha mondjuk weboldalra normálisan feltöltöm árusítani, mondjuk egy hónapba 2 képet adok csak el azért is adózni kéne? Ha pl egy hónapba 10et eladnék akkor megértem mert az olyan folyamatos eladás lenne. De havi 2 kép az semmi szerintem.

Meg úgy tudom hogy akkor kell adózni Nav-nak ha egy évben keresek vele 600ezret.

máj. 12. 06:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A Bravo's részhez nem tudok hozzászólni, azt tőlük kérdezd. Főleg azt, hogy kell-e vállakozói, és ha igen, milyen feltételekkel (összeghatár, vagy az összbevételed százaléka, eladás gyakorisága). Egy darabig biztos csinálhatod magánszemélyként, de az biztos, hogy mindenképpen fel kell tüntetni az adóbevallásban.
máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hülye autocorrect... NAV-os akart lenni az eleje
máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megoldható, hogy ne közvetlen utalás legyen.

Pl csinálsz egy patreon-t ott az illető megveszi a "csomagot" és ott feltűntetsz egy e-mailt (amit csinálsz erre a célra), ott megbeszélitek a vevővel azt, hogy hova mehet a kép. Vagyis csak ő ad adatot.

máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!