Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Adományozó alapon lehet...

Adományozó alapon lehet rajzokat “árusítani” az utcán?

Figyelt kérdés
Tehát nem írunk ki árakat, csak fizess amennyit gondolsz (adomány) alapon. Ez így legális? Nem akarunk komoly pénzeket keresni csak gondoltuk egy két barátommal hogy miért ne, a nyáron megpróbálnánk. Jobban szól az élményről mint arról a párezerről amit keresnénk, de nem akarunk bajba kerülni.

máj. 4. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kell vállalkozz, ha nem rendszeres, de be kellene vallanod, mint a kisangyal. Mivel ingyen adod a rajzot, akkor nem kell számlát adj, magánszemélyként elfogadhatsz ajándékot. Ajándékként adómentes 800e-ig asszem, de nekem ez csak ált. műveltségből jön, gondolom akinek szakmája majd rájavít és megpontosítja.
máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sétálj be a NAV ügyfélszolgálatához és merj kérdezni. Az nem bűn, ha informálódsz.


Na és korrekt választ kapsz.

máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tranzakció (termék vagy szolgáltatás cseréje) történik, akkor az kereskedelem, nem támogatás. A magyar adójog szerint úgy tudom, a Patreon támogatás sem adományozás, mert ha ellenszolgáltatást adsz érte, akkor azért fizetnek, ez meg egyszerű előfizetés egy tartalmi szolgáltatásra.


Ha egyszerűen kéregetsz az utcán és csak mutogatod a képeidet, hogy te ilyeneket tudsz csinálni és azért támogatnak, mert ügyes vagy, az minősülhet adományozásnak. De ha az adományért cserébe odaadod a képeidet, az egyszerű értékesítés. Akkor is, ha szabadon választott árazással csinálod. De ez csak az én jogértelmezésem.


Tényleg kérdezd meg a NAV álláspontját, el fogják mondani azt is, hogy milyen engedélyek (pl. terület használati engedély), vagy bármi más kell hozzá és azt is, hogy adóznod milyen módon kell utána.


Jobb, ha írásban kéred az állásfoglalásukat, akkor nyoma van és tudsz rá hivatkozni, ha később valaki mást akar majd számon kérni rajtad. Ha csak szóban mondanak neked bármit, azt utána nem tudod bebizonyítani, hogy tényleg azt mondták és nem csak te értettél félre valamit.

máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Nav ilyen kérdésekre olyan homályosan válaszol, írásban is, amitől nem leszel okosabb.
máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ergo: nagy könyv szerinti szürke zóna. Minden látszatintézkedés a te dolgod, meg persze a kifejezés klasszikusabb értelmében a te dolgod az is, mit teszel zsebre a valóságnban. Nyitott szemmel és éber értelemmel persze.
máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

4-es,ezért kell bemenni és az összes felmerülő kérdést feltenni.


Emellett, ha valamit nem ért a hivatalos dolgokból, szövegből, szintén merni kell kérdezni.


Nekem rengeteget segítettek, amikor vállalkozás elején voltam.


Kommunikáció!

máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok, nincs gond a szövegértésemmel, se az értelmi képessegeimmel, ráadásul 5 perc sétára lakom egy nav kiredndeltsegtől. Futottam velük pár kört, azért is kértem tőlük végül írásos választ, amivel szintén nem mentem semmire. Ugyanis szándékosan válaszolnak homályosan olyan kérdésekre, amit a törvény nem tisztáz hajszál pontosan (és van pár ilyen kérdés). A válaszuk lényege az volt, hogy akarhogy is értelmezem most ezt a homályos választ, amit adtak, ha adóellenőrzés lesz, és az adott adóellenőr mást gondol, akkor simán megbüntethetnek. Ki van ez találva.
máj. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az adóellenőrnek is rohadtul fáj, ha meghúzzák a pajeszát.
máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Ami hatósági személy elleni erőszak.
máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyítsa be a gyökér
máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!