Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha senki sem támogatja a...

Ha senki sem támogatja a rajzaimat, sem online, sem pedig a való életben, az azt jelenti, hogy zéró tehetségem van hozzá?

Figyelt kérdés

Az alkotás sokáig csak hobbiként volt jelen az életemben, sokáig főleg fanart-okat rajzoltam, az utóbbi időben kezdtem el egy saját karaktereket felvonultató történeten dolgozni, ennek kapcsán szoktam feltöltögetni rajzokat.


Továbbá a közelmúltban kezdtem el egy művészeti képzést, ami régi vágyam volt, de sosem mertem ezelőtt belevágni, tartva az esetleges kudarctól. Mostanra sajnos azt kell mondjam, hogy valamennyi félelmem beigazolódott.


Ugyan a sulis feladatok hatására fejlődtem és produktívabbá is váltam, viszont népszerűség terén egyelőre semmi foganatja a dolognak, sőt. Amióta saját sztorin dolgozok és főleg ennek kapcsán posztolok, stagnál, de inkább csökken a követőim száma. Létrehoztam új profilt is, direkt e projekt számára, viszont van kb. kemény 17 követőm, amit fél év alatt szereztem, úgy, hogy átlagban heti egyszer posztoltam. Vannak rajta kidolgozottabb képek, wip-rajzok, skiccek, digitális és tradicionális munkák egyaránt, mégsem érdekel senkit. Átlagban kapok a képeimre 2-3 like-ot, meg legfeljebb egy megosztást, de ez utóbbi gyakran elmaradt.


Azt hozzá kell tegyem, hogy tóba különböző platformon is fent vagyok, nyilvánosan megadott social media elérhetőségekkel.


Legutóbb is, egy ilyen oc (original character) megosztós poszt alá feltöltöttem kommentben pár képet a főbb karaktereimről és csupán egyetlen

ember lájkolta, maga a posztoló, teljesen nyilvánvalóan puszta udvariasságból. Holott a kommentem kapott kb . 100 megtekintést. A mihez tartás végett voltak olyan kommentek, melyeket kevesebben láttak, mégis több like vagy megosztás volt rajtuk, még akkor is, ha az adott alkotó objektívan nézve is kevésbé gyakorlott volt hozzám képest, ilyen tipik, túldizájnolt, tizenkettő-egy tucat “kezdő anime artist” stílusú oc-t osztott meg.


A való életben sincs senki, aki kicsit is biztatna vagy bátorítana: se szülő/testvér/rokon, se barát/haver, se a tanárok/oktatók, de még a szaktársak sem a suliban. Senki nem kommunikál velem érdemben, soha nem akarják látni a munkáimat vagy “szakmai” szempontból szóba elegyedni velem, jól lehet ők maguk dicsérik, bátorítják egymást.


Teljesen magamra vagyok utalva, holott, jóllehet, hogy bőven van még hová fejlődnöm, ugyanakkor már rég nem pálcikaember-szinten mozgok.


Szeretnék dolgozni a sztorimon, szakmailag fejlődni, folyamatosan gyakorlok, sulin túl is képzem magam digitális kurzusokon, tutorialokon és könyveken át, igyekszem

kutatni a témában, ám mindezidáig semmi gyakorlati hasznát nem látom a dolognak.


A sulis társaimon is azt látom, hogy egyeseknek a stílusuk menő, másoknak

a vonalvezetése, színhasználata, jó érzékük van a karaktertervezéshez, vagy éppen a kompozíciókhoz, stb. Mindenkinél van legalább egy terület, amiben kimagaslóak, és ezt a tanárok és a többiek is szóvá teszik. Az én munkáimra legfeljebb annyit mondanak (már ha kapok bárminemű visszajelzést, ami ritka), hogy “Tök jó.”, azt is nyilván puszta udvariasságból, ugyanis az sosem hangzik el, hogy pontosan mi a jó benne. (Gondolom

semmi.)


Miért nem támogat senki vagy ad használható visszajelzést? Tényleg ennyire tehetségtelen lennék?


Egyáltalán honnan deríthetem ki, hogy van-e bennem szakmai potenciál? Milyen jelekből lehet tudni, ha az alkotást jobb, ha meghagyom hobbinak?


Ha van valaki, aki hivatásos művészként dolgozik vagy hozzám hasonlóan annak tanul, esetleg oktató, akkor nagyon szívesen meghallgatom a tanácsát, még, ha általános jellegű is.


U.i.: Linket rajzokhoz max. privátban adok, mert nem szeretném, ha felismernének.



ápr. 24. 10:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én is megpróbáltam, ez egy brutálisan telítődött szakma.


Az AI képek minden középszerűt kipucoltak.


Ha igazán jók a képeid próbáld ki a Fine Arts America-t.


A legjobb oldal és ingyen reklámoznak 25 kép erejéig.


Az eladott képekből %-ot kapsz.


Ha igazán kitartó vagy akkor eljutsz a sikerhez.


De ehhez több év kell.


Csuklóból kell, hogy jöjjön.


Szóval kelleni fog egy olyan állás, ami eltart és közben felfuttatod magad.


Sokszor a reklám hiánya miatt nem jutsz egyről a kettőre, ha jó vagy.


Ez olyan, mint gyúrni úgy, hogy nem eszel, nem lesznek izmaid.


A rajz csak a munka egy része, a kezdete. Építsd fel a márkádat.


Ne szegje kedvedet az internetes feltöltés az semmit nem bizonyít.

máj. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam, hogy a művészet ma már sokkal inkább duma és nem a költészetre gondolok.


Art Marketen is jártam párszor és ott is azt tapasztaltam, hogy az volt a lényeg, hogy minél jobban tudjál süketelni a műveidről.


Ezenfelül a másik ami nagyon fontos, hogy ismerj mindenkit. Aztán az, hogy mit alkotsz az már szinte vagy konkrétan a legutolsó a sorban.


Az egésznek szerintem nem így kéne működnie bár abban is igazuk van az előttem válaszolóknak, hogy rettentően telítődtek a művészeti szakmák és olyanokkal akik értenek is hozzá. Nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen valami kirívót alkotni és akkor is ott vannak a feljebb említett problémák.


Az AI fejlődéséről pedig már nem is beszélve. Nagyon gyorsan eljutott egy nagyon magas szintre. Kitudja mi lesz még pár év múlva.


Művészetnek én akkor látom értelmét inkább ha az ember a saját vagy környezete kedvéért csinálja és nem azért, hogy ebből éljen vagy híres legyen. De ez az én véleményem. Attól még próbálkozni lehet és lehet, hogy sikerül.

máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az egésszel az a baj, hogy mindenhonnan ezt nyomatják. Ha egy kicsit is jól rajzolsz, festesz, horgolsz, kötsz, hímzel, stb. rögtön jön, hogy add el, élj ebből, mintha nem is lehetne másért csinálni, mint pénzért. Simán hobbiként már nem is csinálhatsz semmi kézműveskedést, mert rögtön ezzel jönnek, hogy csinálj belőle bizniszt. Nagyon könnyű ebbe belecsúszni, hogy már nem is azt csinálod, amit szeretsz, nem úgy, ahogy neked jó, mert ez a biznisz, nem lehet abbahagyni, mert fel kell építeni aztán meg fenn kell tartani, te meg belecsömörlesz, mert 85%-ban social media posztokat és tartalmakat gyártasz, 10%-ban adminisztrálsz és 5% kapacitás marad alkotni. HA szerencséd van. Aztán kereshetsz más hobbit kiereszteni a gőzt, már ha marad némi időd.

Nagyon egészségtelen hozzáállásnak tartom.

Sokkal jobb, ha van egy stabil állása az embernek, szabadidejében alkot, és ha sikerül, akkor némi mellékest keres vele, ha legalább az anyagköltség visszajön, már jó.

Én most egy jótékonysági kiállításra adtam be egy képet, az előző két évben nem sikerült eladni az akkori műveimet, de ez nem szegte a kedvem, pedig nettó veszteség anyagi szempontból (anyagköltség, postaköltség és persze a teljes bevétel a jótékonysági intézményé a végén, minden évben más ügyet támogatnak). Arra viszont jó, hogy lásd, milyen fajta képeket lehet most eladni, mire van igény. Aztán eldöntheted, hogy a saját művészi igényedet éled ki, és esetleg az asztalfiókban marad mind, vagy kiszolgálod az aktuális trendeket és talán eladsz párat.

máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!