Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gáz gyakorlásképp másolni?

Gáz gyakorlásképp másolni?

Figyelt kérdés

Rajzot, festményt.

Természetesen az így készült műveket senki sehol nem látná.



febr. 18. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, egyébként mások is szoktak, sőt vannak értékes másolatok is. Szerintem semmi rossz nincs benne. Aki énekel, az is szokta más számait, nem akkor kezdi el, ha már írt magának egy albumot 😊
febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó példa, egyes, köszi!

Egyelőre nem igazán találom a saját stílusom, de szeretnék addig is ügyesedni.

febr. 18. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapon másoláson alapul minden gyakorlás.


Másolsz a valóságból, 3D-ből 2D-be.


Ne másik képről másolj, hanem tanuld meg a rajz alapjait, ahogy művészetiben is teszik.

2Dről való másolás kevésbbé fejleszti a szükséges képességeket.

febr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
Én is másolással gyakorlok.
febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem.
febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ha ésszel csinálod. Tehát nem csak mechanikusan, kockánként lemásolod az eredetit, vagy esetleg, ami még rosszabb, aláteszed a lapodnak és úgy másolod át. Megvan ezeknek a technikáknak is a helye, de tanulni nemigen lehet velük. Ha rákeresel a "master study" kulcsszóra, akkor kaphatsz nagyon jó tippeket, hogy hogyan érdemes tanuláshoz és a kép felépítésének, vagy egy-egy technikának a megértéséhez, jól másolni. Minden híres festő másolt a tanulóévei alatt, része volt a képzésnek, hogy híres nagy gyűjtemények darabjait (vagy korábban a mentoraik képeit) másolják, és amíg az nem ment, nem is festhettek önállóan. Amúgy a leghasznosabb, főleg az elején, ha modell után rajzolsz, az fejleszt a legjobban. Vegyél egy nem túl drága (mert különben sajnálni fogod használni) vázlatfüzetet jó minőségű papírral, és már mehet is. A füzet arra is jó, hogy lásd a fejlődést. Személyes tippem, hogy felejtsd el a radírt, ha nem megy, használj tollat. Nekem mindig jobban megy a vázlatolás, ha tudom, hogy nem tudom kiradírozni, olyankor valahogy elsőre jobban sikerül (valószínűleg jobban koncentrálok a véglegesség tudatával).
márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!