Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a nagy felmelegedé...

Szerintetek a nagy felmelegedésnek köszönhetően 12-15 év múlva valóban Pokol lesz a Földön? Igazzá válik Jehova Tanúi próféciája?

Figyelt kérdés
Írom ezt úgy, hogy semmi közöm az ő egyházukhoz. Sajnos azonban vannak jelek. Véleményeket, reflexiókat várok.
2018. nov. 3. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ez erős túlzás. 2 fokos átlagos emelkedéssel számolnak, sok évtizedes folyamatok eredményeként. Egyes helyeken persze erősebb lehet a hatás.
2018. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A facebookon kering egy poszt, miszerint 12-15 év múlva óriási bajok lesznek a Földön, szinte sivataggá változik az egész. Bár az is igaz, hogy a híradóban elhangzottak szerint a Duna vízállásával is komoly problémák vannak. Miközben én múlt szombaton láttam a Dunát és azért még nem olyan vészes a helyzet. Nem lehet, hogy a média mindent felnagyít?
2018. nov. 3. 20:50
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Miota internet letezik, azota keringenek rajta olyan remhirek, hogy x even belul nagyon komoly bajok lesznek a bolygon.

A vallasokban pedig sokezer eve josolgatnak vilagvegeket, szoval ez sem ujdonsag.

2018. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak a média nagyítja fel, hanem a nagyotmonani akaró emberek a Facebookon. Hányszor mondjuk el, hogy onnan senki ne tájékozódjon, egy fakegyűjtemény az egész.


Pár éve amúgy rekord magas volt a vízállás a Dunán. Egy-egy esetből ne vonj le hosszú távú következetést, a hosszú távú átlagot kell inkább nézni.


Az alapján egyelőre inkább nő a csapadék mennyisége a Kárpát-medencében.

2018. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol pokol lesz. Egyes részek lakhatatlanok, azaz kibírhatatlanul melegek lesznek.


Más részek éppen ezáltal válnak lakhatóbbá (Grönland, Kanada és Szibéria nagy része), de a felmelegedés valójában az ökoszisztémára gyakorolt hatása lényeges, mert az indíthat el láncreakciószerű összeomlást a táplálékláncban.

2018. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nagy felemelkedés? Nekem speciel naponta van erekcióm.
2018. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A bárok száma biztosan fog nőni ettől a melegedéstől.
2018. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez ugye vallási kérdés?
2018. nov. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez nem csak az ő próféciájuk, hanem Biblia-értelmezések alapján több keresztény felekezeté, hogy jelenleg a "végidőkben" élünk.

Az hogy 12-15 év múlva, az kissé merész állítás. Ezt senki nem tudja.

Lehet hogy az a zseniális Trump 1-2 év múlva atomháborút robbant ki, aztán rendesen befűt a világnak,

de az inkább valószínű hogy 20-30 év múlva is itt leszünk még, még több katasztrófával körülvéve, amit a klímafelfordulás okoz.

2018. nov. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez nem feltétlenül vallási kérdés, kedves válaszoló. Ugyanúgy meg lehet közelíteni a tudomány szemüvegén vagy lencséjén keresztül.

Más egyházak is mondanak, írnak ilyet? Ezt nem tudom. Szerintem a katolikusok például teljesen másként értelmezik.

2018. nov. 5. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!