Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerettessük meg egy 9...

Hogyan szerettessük meg egy 9 éves gyerekkel az olvasást?

Figyelt kérdés

Unokahúgom 9 éves és nem szeret olvasni. Pedig kisebb korában rengeteget olvastunk neki, még most is szoktunk, de az iskolában sem szeret olvasni, amit feladnak, hogy gyakorolja, csak annyiszor hajlandó elolvasni, ahányszor a tanító néni mondja (pl.: 2-szer, de neki ennyi nem elég, mégsem olvassa el többször, mert a tanító néni azt mondta.)


Vettem neki egy ifjúsági regényt (Két Lotti), amit már látott filmen is és tetszett neki akkor, de mégis olyan lassan halad vele. Mit lehetne tenni, hogy ráérezzen az olvasás ízére, örömére? Sosem fog szeretni olvasni?


2010. ápr. 10. 22:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
"Ha nem olvasd el még tízszer akkor ma nem kapsz vacsorát!"
2010. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Próbálhattok együtt könyvesboltba menni, hogy ott válasszon magának valami jópofa könyvet, vannak a mostani mesékből, sorozatokból is könyvek pl. Hannah Monatana meg High School musical. De sajnos nem mindenki szeret olvasni, nekem is van ismerősöm, aki egyszerűen nem szeret, nem köti le. Ha tényleg nem érdekli, ne erőltessétek, nem ő tehet róla.
2010. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ez azért elég drasztikus nem?

Bár lehet, hogy hatásos lenne.


Nem akarom terrorizálni, főleg, hogy én csak a nagynénje vagyok. De a sógorom már beígérte neki, ha jövőhétre nem olvassa el a Két Lottit, az olvasatlanul maradt részeket megeteti vele. (Persze csak viccelt)

2010. ápr. 10. 22:29
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom próbáltátok e már így, de én úgy csinálnám, hogy olvasnék neki, aztán az érdekes résznél(ahol érdekli a folytatás) oda adnám neki, hogy na akkor olvasd tovább:)
2010. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a HSM és Hannah Montana érdekli, de nem akarom, hogy ilyeneket olvasson. Jó, tudom, hogy amikor én gyerek voltam, nagyon megszenvedtem néhány könyvvel, de egy idő után már magamtól vettem le a könyveket a polcról.


Volt, hogy vittem neki a könyvtárból szamárlétra stb. jellegű könyveket, ami vékony, nagy betűvel van írva, érdekes kis történet (elefántról stb) és gyorsan lehet vele végezni. De nem hiszem, hogy elolvasta.


Pedig fantáziája az van, akkor miért?

2010. ápr. 10. 22:32
 6/25 A kérdező kommentje:
Olyat csináltunk, hogy egyik oldalt/fejezetet én olvastam, a másikat pedig ő. Így nem fáradt el olyan hamar, de a végére mindig az lett, hogy én olvastam el neki.
2010. ápr. 10. 22:33
 7/25 anonim ***** válasza:
42%

Ne nézzen Tv-t, az minden dolog gyilkosa.

Később a videojáték veszi majd át a helyét.


És csodálkoznak, hogy a mai gyerekek nem oylan tehetségesek mint 20 éve.

Egy oka van, 20 éve a gyerekek rajzoltak és olvastak, barkácsoltak és varrtak, ma meg wow-zonak, vivát néznek, meg győzikét, és itt ki is fújt a tudodmányuk.

2010. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha lassan olvas, csak olvasson. Az sem baj, ha sokat olvasol fel neki. Beszélgessetek az olvasottakról, győződj meg róla, hogy mindent ért belőle! Az én húgom ennyi idősen utált olvasni, később mégis megszerette, és művelt ember lett. A gyerekei, 10 és 12 évesek, mind a ketten falják a könyveket, és orrba-szájba olvasnak maguktól is, de ennyi idősen még mindig felolvastatnak maguknak esténként. Mesélni kell, mintha kicsik volnának. Néha én is felolvasok nekik, és egy-egy idegen vagy nehéz szónál megkérdezem, hogy értik-e, és elmagyarázom, mert maguktól meg nem kérdeznék, ha nem értik. Szóval sokfélék az emberek. Ha nem ért mindent, az biztosan nem segít.
2010. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Miért kellene gyorsan olvasni? Oké, hogy szövegértés, meg ilyenek, és a suliba el kell olvasni, de otthon egy szabadon választott könyv esetében ne ugyanezt várjátok el tőle. Régen én is lassabban olvastam, mikor ennyi idős voltam, aztán egy idő után egyre többet, beiratkoztunk a könyvtárba, és magam választottam, ami érdekelt. Így olvastam csíkos-pöttyös könyveket, Vernét, mire érettségire mentem, több, mint 100 regényen voltam túl, és idővel egyre gyorsabban olvastam, nem csak az hajtott, hogy elolvassam, hanem a történet, hogy mi következik, egy időben elkövettem azt a hibát is, hogy előre elolvastam az utolsó oldalt. :-) Ne erőltessétek, hogy gyorsan olvasson, de adjatok jó könyveket a kezébe, és akár aktuálisat is adhattok.

Jó a Narnia sorozat is, vagy ott vannak az Alice történetek Louis Carroll-tól (2 Alice regényt írt, Alice Csodaországban, és Alice Tükörországban, most egy kötetben adták ki a kettőt), ezek aktuálisak is, ha könyvtárba mentek, hadd válasszon ő.


A sulis követelményeket meg hagyjátok meg a sulinak, a szabadon választottat nem szabad erőltetni.

2010. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
één a harry potter-t ajánlom, én is azért szerettem meg az olvasást :D
2010. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!