Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít ha...

Titeket nem idegesít ha huszonéves létetekre a vénasszonyok csak egy "Sziával" köszönnek nektek?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít, házunkban van egy csomó ilyen példány.Ha tanfolyamot végzett boltos képes egy "Jó napot kívánokkal" köszönni akkor egy vénasszony miért nem?
2010. febr. 4. 07:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Én kifejezetten örülök neki, ha az idősebb korosztály lesziáz. Nekem ez nagyon kedves köszönési módszer felőlük. Jó hogy nem már csókkolomot kívánsz el tőlük! És imádom a közép és idős korosztályt nagyon kedvesek, és jól ellehet velük beszélgetni!
2010. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Hát pedig az illem úgy kívánja, hogy akinek én magázva köszönök, az magázva köszönjön vissza. Itt nyilván nem a gyerekekről van szó, de egy huszonéves már nem gyerek. Én 23 vagyok, de itt a lépcsőházban az idős néniknek ha jónapot kívánokkal köszönök, ők ugyan úgy köszönnek nekem vissza.


Az pedig egy erős tévedés, hogy tőlünk nyugatabbra mindenki tegez mindenkit. Az angolok ugyanis mindenkit magáznak. Régen volt tegező forma, de már nem használják. Ami megmardt, az a magázódás. Csak náluk ez kevésbé körülményes, mint nálunk. Ott ez volt az egyszerűbb forma, ezért maradt meg ez.

2010. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk iskolán kívül a tanárnak is úgy köszönnek, hogy Szia. De a további beszélgetésben természetesen magázzák a tanárt, majd újra sziával köszönnek el. Ha pl. másnap reggel újra találkozok ugyanazzal a diákkal, de az iskolában, akkor Jó napot kívánokot köszön. Különösebben nem zavar. Ja és ált. iskoláról van szó.
2010. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%
Én 35 vagyok, de kifejezetten örülök, mikor az utcánkban szembejövő idős nénik, akiket ismerek, lesziáznak. :) Nagyon jól esik. Biztos én már "öreg" vagyok, és örülnöm kell az ilyesmiknek... Engem inkább a magázás zavar olyan idősektől, akiket ismerek. Az olyan távolságtartó. És én szeretem a közvetlen, barátságos embereket.
2010. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább örülök neki, ha tegeznek.
2010. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

"Titeket nem idegesít ha huszonéves létetekre a vénasszonyok csak egy "Sziával" köszönnek nektek?"


Kitalálom: jogász vagy közgazdász (/ jog- vagy közgáz hallgató) vagy :))))

2010. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%
Huszonéves szerintem itt=20 éves. Hogy is mernek a vénasszonyok egy ilyen köztiszteletben álló személyt letegezni, ki ennyi mindent nyújtott társadalmunknak. Hiszen ő már Valaki. Hiszen már 10 éve hogy elmúlt 10 éves, az meg nagy idő ám. Egyáltalán hogy mernek rá is nézni csúnya vénasszonyok? Pedig ő soha nem lesz öreg (remélem meg sem éli).
2010. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%

Istenem, azért ez annyira jellemző erre az országra. Mindig mindenkit le kell szólni. Mintha fiatalnak lenni valami szégyenteljes dolog lenne... Arról ugye még nem hallottunk, hogy a tisztelet minden embernek jár? De világos, ezek szerint, ha valaki van olyan alávaló, hogy 20 éves legyen, azt lenézzük, hiszen mit is tett ő, sőt, annak az udvarias gesztusát nem viszonozzuk hasonlóan udvariasan. Hiszen csak egy kis vacak húszéves.


Arra ti miért nem gondoltok, hogy ti is voltatok ennyi idősek? Miért csak arra gondoltok, hogy majd a 20 éves is lesz öreg? Persze hogy lesz, mint ahogy ti is voltatok fiatalok.

2010. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
56%

Te jó ég!addig örülj,amíg nem köszönnek csókolomot neked,vén tata!:D

Ilyeneken háborogsz?Én meg pont az ellenkezőjén..Annak örülnék,ha mindenki lesziázna,mert fiatal vagyok,és ki nem bírom,ha a gyerekek lecsókolomoznak,meg ilyenek!Nekem mindenki mondjon sziát!Nem tartom magamat vén pcsának,hogy itt nekem keziccsók,meg jónapotot kelljen köszönni!A tiszteletet tegeződéssel is meg lehet adni,és magázva is elküldöm a jó francba az embert!

Viszont látásra!

23/L

2010. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

Nem idegesít. Végülis a korkülönbség még mindig ugyanannyi közöttünk...


Az idegesít, ha valaki idegen zsigerből lesziáz a munkahelyemen, meg ilyesmik. Adjuk már meg egymásnak a tiszteletet, ha ismeretlen emberről van szó, aki láthatóan elmúlt már 18 éves!

2010. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!