Mi a boldogság?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 19:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az elégedettség egy formája.
2014. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor reggel felébredsz és tudod, hogy a lehető legjobb helyen vagy :-)


Csak vigyázz vele, mert nálam ezután mindig valami rossz következett! Úgyhogy azóta én már nem is gondolkozok ezen :-(

2014. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1 -igen, ez fontos

2 nem egészen arra gondoltam, hogy mikor vagyok boldog, hanem mint fogalom, hogy határozható meg.. hát tünékeny az biztos..

2014. febr. 3. 20:45
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy gondolom, hogy olyan, mint "boldogság", nem létezik, sokkal inkább egy hosszabb örömteli állapotnak látom, pontosabban fogalmazva elégedettségnek. Elég összetett dolog, mindenki másban jelöli meg a boldogság forrását, valahol beletartozik a lemondás és a beletörődés is.
2014. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság a megválasztott hozzáállás kérdése. Az, amikor megtanulsz hálásnak lenni azért, amid van, megtanulod a jót látni a rossz helyett, és elfogadod magad és az életed. Nem véletlen, hogy néhány természeti nép, akiknek nincs technikájuk, pénzük, mégis boldogabbak nálunk, hiszen nem vágyakoznak mindig valami más, valami több után, mint amijük van. Elégedettek az életükkel. Míg mi, a modern emberek sosem vagyunk elégedettek...ha szeretnél egy új tv-t és megkapod, boldog vagy egy pár napig, de aztán rájössz, hogy az autót is le kellene cserélni...ha megszerzed az autót, utána nagyobb házat szeretnél...és így tovább. És akkor mindig azt mondod, majd boldog leszek, ha ezt és ezt megkapom, ha ez és ez történik, de ha megkapod amire vágysz, valami másra fogsz vágyni...
2014. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4- tetszik, hogy a forrást keresed -lényegi, szerintem is

5- szép.. a hálátlanok nagyon boldogtalanok tudnak lenni.. úgyhogy a hála érzésével mélységesen összefügghet a boldogság. Talán a lényegéhez tartozik. A technika nagyon ellne megy ennek. Kényelemért, ellustult tudatállapotért- milyen mérgesek tudnak lenni, és a technika ördöge megjelenik (márpedig megjelenik, és pont akkor romlik el a nyomtató, stb)

Amit írsz, az a vágyspirál is lehetetlenné teszi az örömöt, boldogságot. Buddha egyenesen azt mondta: a szenvedés oka a vágyakban van. A vágyak megszüntetése megszünteti a szenvedést. Azt is elmondta, ez milyen úton megy. Persze ez nehéz, és a szenvedés marad.

A kisgyerek, a csecsemő arcán felragyogó TISZTA ÖRÖMÖT ismeritek-e? Az miért és hogyan keletkezik? Mi a forrása? És ezt a képességünket, hogy veszítjük el??

2014. febr. 4. 18:38
 7/27 anonim ***** válasza:
A csecsemő azért tud tisztán örülni (nem, nem azért, mert hálás, ilyenkor ilyen szintű érzelmekről még nem beszélhetünk), mert minden igényét kielégítik. Az elméje még fejletlen, nincsenek nagy igényei, nem vágyik elérhetetlen dolgokra, ami van, azt az anyja maradéktalanul kielégíti. Valahonnan innen ered a "boldogok a lelki szegények" gondolat is. Ha valaki nem vágyik semmire, vagy elég buta ahhoz, hogy nem érzékeli az őt körülvevő problémákat (azok nem zavarják), akkor nagyon könnyedén boldog lehet az illető.
2014. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ezzel nem tudok egyetérteni. A hála az persze, nem ide tartozik. De nézz meg egy nyolc hónapost: amint a világot megismerni akarja. Minden érdekes, mindent meg kell forgatni, rágcsálni -és tiszta öröm van az arcán. A megismerés öröme. Ezt veszítjük el..

A figyelme is más, mint később. Intuitív figyelemmel figyel: ezért tud megtanulni egy nyelvet. (ezt szokták tévesen "utánzásnak" mondani, de ez sokkal több.)

A hatodik újrakezdő angol tanfolyamon elgondolkodik az ember ezen. (A "boldogok a lelki szegények" gondolat semmiképp nem a butasággal függ össze: hanem az "ürességgel", vagyis nincs semmije, szegény, ezért minden ajándékként érkezik, valamint "üres", hogy nincs prekoncepció, előítélet benne - az "üres " keleti filozófiák fő fogalmaként használva.

- "ku"

[link]

Ezt az intuitív figyelmet is elveszítjük- és nehezen hozzuk létre felnőtt korban.

2014. febr. 4. 19:46
 9/27 anonim ***** válasza:
mi ez a kép, amit belinkeltél, kérdező?
2014. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

9 - az üresség, amiről próbáltam beszélni, hogy a figyelem tisztán áramlik nincs benne prekoncepció, előítélet, "üres"

tusrajz (kínaiból->japán "ku" szanszkrit sunyata)

[link]

2014. febr. 5. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!