Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi várható el az albérlőtől,...

Mi várható el az albérlőtől, tulajtól? Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés

nagyon jó helyen bérelek egy házrészt kerttel. A tulajjal megkötöttem a szerződést.


A barátnője elkezdett irogatni, hogy a szőnyegeket (18 db-ot hagytak ott) ne mossam ki, mert szétmennek, de föl sem szedhetem, mert a padlót vannak hivatott védeni, és ők pl. papucsban közlekednek.


Valamint ne tegyem a növényeimet az új szekrény tetejére, mert szétmegy, ha vizes lesz.


Ráadásul ő elvileg nem is járt még a lakásomban, és ez a növény a belső hálószobámban van. Honnan tudhat róla? Köteles vagyok ezekhez alkalmazkodni?

Úgy gondolom (egyéves szerződést kötöttünk), hogy nincs joguk bemászkálni, ellenőrizgetni. Szerintetek?


2009. okt. 12. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szedd fel a szőnyegeket, és járj papucsban, ha nem akarsz letenni másmilyet. Az is megvédi a padlót. Erre nem kötelezhet, hogy milyen berendezés van a lakásban, amíg te laksz ott. Gondolom bútorozva adták ki neked, úgyhogy az is beletartozik a bérleménybe. Átépítést, átalakítást nem végezhetsz általában saját magad, a bérbeadó tudta nélkül, de ha te pl. a saját koszos szekrényeidet is be akarnád rakni a lakásba, ahhoz nincs köze. Ahhoz meg aztán végképp nincs semmi köze, hogy hova teszel virágot a lakásban, ha a bútorokra vigyázol, mert ezzel rendeltetésszerűen használod. Bejárási joga a lakásba a bérleti szerződés ideje alatt csak a te jelenlétedben van, előre egyeztetett időpontban.
2009. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
79%

Joguk megvan hozzá, elvégre az az ő tulajdona, emberileg viszont szerintem nem elfogadható. Ennek az szokott lenni a normális menete, hogy előzetesen megbeszélünk egy időpontot a tulajjal, és amikor mindenki ott van, akkor megnézik a lakást. Két albérletben laktam, eddig mindig így ment a dolog, akkor jöttek a tulajdonosok, amikor én is otthon voltam. Erre 1-2 havonta azért sort kerítettek...

Nyilván őket is megnyugtatja, ha látják, hogy a lakás egyben van, ki van takarítva, stb...

Szerintem beszélj a tulajjal ez ügyben, vagy mindkettejükkel, de semmiképpen ne csak a tulaj barátnőjével, annak biztos nem lesz semmi haszna...

2009. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
hát én sem örülnék neki, ha a bérlő megrongálná a lakást bármilyen módon...ebbe a pasló és a szekrény is hozzátartozik... de szerintem nem okoz olyan hatalmas fáradtságot betartani ezeket a szabályokat...
2009. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi is albérletben lakunk, előttünk is albérletben laktak ott és az volt az 1.,hogy a főzárat lecseréltük, természetesen ha elköltözünk visszacseréljük,de nem szeretném ha az előző albérlő "meglátogatna" minket, végülis sosem lehet tudni.

Ha írtatok szerződést, biztos van olyan ha vmit megrongálsz/tok akkor azt ki kell fizetni, akkor meg nem tudom minek irogat...ha tönkremenne a szőnyeg úgyis kifizetteti...

2009. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

szia!


Ha albérlő vagy , köteles vagy elfogadni, hogy ő a lakás tulajdonosa és ezért jogai vannak: Ha ő nem szólhat bele abba, hogy marad-e a szőnyeg, vagy hova teszed a növényt,akkor gondolom az is érvényes, hogy fogod magad és hupililára átfested a kecót, mert neked épp ahhoz van kedved. Hát ez nem így van! Neked kell alkalmazkodnod , nem neki! Ha megkért rá, vedd figyelembe! És joga van az ellenőrizgetéshez is. Nem a saját lakásodat használod, hanem albérlő vagy!

2009. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

A válasz megírásának időpontja: ma 11:19


egy kicsit el vagy tévedve.


nem szívességből lakhat ott a az illető, hanem azért mert fizet. és a bérlőnek is vannak jogai.


azért fizet, hogy rendeltetésszerűen használja a lakást.


és ha akarja kifesti hupikékre, csak ha kiköltözik, akkor vissza kell állítsa az eredeti állapotot. nyilvánvaló, hogy vigyázni kell a lakásra, de nehogy már azt is megmondja, hogy mikor kelek és kelet felé kell-e imádkozzak valamelyik szőnyegen.

2009. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Különben meg azt írja a kérdező,hogy a tulaj barátnője írogat.....!
2009. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17%
dehogy vagyok eltévedve! A szerződés értelmében ALBÉRLŐ lesz és van FŐBÉRLŐJE. Az igaz, hogy cserélhet szőnyeget, vázát, kertcsapot , bármit... de azt csakis a főbérlő engedélyével teheti meg, mivel ő a lakás tulajdonosa. Ha pedig azt kéri, hogy legyen ott a szőnyeg és pontosan 18 darab , mert alatta padló van, akkor az lehet hogy vagy úgy hagyja, vagy vesz új szőnyegeket a bérlő, és azokat rakja le. A főbérlő csak azokat a hibákat javítja a kaucióból (vagy önként), amelyek az albérlő a lakás rendeltetés-szerű használata mellett keletkeztek. Ha nincs a padlón szőnyeg és pl, porszívózás közben felsérti, akkor az nem ilyen "hiba". Az albérleti jog bezony kötelességekhez kötött. Soakn összekeverik azzal, hogy ha szerződés van az albérleti dolgokról , akkor ők már kiskirályok a lakásban. Pedig nem.
2009. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31


akkor tisztázzuk a fogalmakat:


van egy tulajdonos, aki bérbe adja a lakását. ez nem főbérlő, mert nem bérel senkitől semmit, hanem TULAJDONOS!


van egy bérlő, aki fizet a tulajdonosnak azért, hogy ő rendeltetésszerűen használja a lakást. Ő a bérlő és nem albérlő.


ha vki egy 3 szobás lakásból egyet bérel, akkor az albérlő.


ha rendeltetésszerű használat közben kár keletkezik a lakásban (pl. elromlik a fűtés, nem zár az ablak), akkor azt a tulajdonosnak kell saját költségére rendbe hozatni.


ha azért megy tönkre a padló(szőnyeg), mert én lakáscélú ingatlant béreltem, de közben könyvelőirodát üzemeltetek, akkor természetesen nem rendeltetésszerűen használtam a lakást és egyrészt szerződést szegtem, másrészt az ebből keletkezett kárt nekem kell megtéríteni (mert pl. naponta ügyfelek jönnek-mennek és ezáltal hamarabb rongálódik)


a kaució azt a célt szolgálja, ha én mint bérlő valamit tönkre tettem, és nem térítem meg ezt a kárt, akkor a tulajdonosnak legyen egy bizonyos anyagi biztonsága, amiből ezt fedezni tudja.

2009. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
ugyanazt írod le , mint én, csak az a elején rámkontrázol, hogy a kérdésfeltevőnek tetszen a válasz?:)) Egyébként mekövetem magam, mert igen, az is ott van, hogy a "tulaj" barátnője pattog. Azon esetben, ha az ő neve nincs ott a szerződésen, akkor semmi joga pattogni. De minden egyebet fenntartok. (ha a főbérlő, -aki általában a tulajdonos is- szól, akkor ahhoz joga van.)
2009. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!