Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van, aki ezek után még szereti...

Van, aki ezek után még szereti a (cionista) zsidókat és az ő oldalukra áll?


2013. ápr. 19. 13:37
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

Hányszor fogjátok még ezt a videót idelinkelni?

Amúgy mi köze a népszokásokhoz?

2013. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, én még nem láttam itt, de már nem tudom törölni.

Bemutatja a szép pajeszos bácsikat izraelben, hogy milyen toleránsak a túristákkal, iskolai bemutató is van benne, hogy a gyerekek mennyire szeretik a többi népet stb.

Népszokások. Mindenkinek van. : )

2013. ápr. 19. 13:49
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Tudom, hogy mit mutat be, szinte hetente belinkeli valaki. A népszokások pedig néprajzi fogalom. Mindenkinek van, de ehhez konkrétan semmi köze.
2013. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nincs. Valaki véleményt nem mond ezután?
2013. ápr. 19. 14:44
 5/20 A kérdező kommentje:
Linkelnél pár ilyen kérdést légy szíves? Én keresem a google-ban de konkrétan ezeket nem találom és érdekelnének a válaszok. Köszi
2013. ápr. 19. 14:53
 6/20 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

Eszem ágában sincs reklámozni őket.

Ha kíváncsi vagy a véleményekre, ajánlom figyelmedbe lejjebb a "kapcsolódó kérdések" részt.

2013. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Milyen reklámot? Csak annyit kértem, hogy egy pár kérdést így belinkelni. Köszönöm a segítséged!
2013. ápr. 19. 15:26
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

"Rendben, akkor nincs."

Sztem aki ezt a PRIMITÍVEN MANIPULÁLT "videonak", vagy klippnek csúfolt mocskot készpénznek ( valóságosnak ) veszi, annak igazán nincs alapja arrra, hogy bárkivel is fölényeskedjen.


Andizsuzsinak igaza van, sõt, nemhogy "szinte hetente", hanem hetente többször. De nem ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy

HAZUG, RÁGALMAZÓ, MANIPULÁLT.

Az ingerült gyerekeket, embereket nyilván provokálták, az nincs benne, mi volt, mielõtt azt mondták, amit. Ettõl függetlenül itthon a jobberektõl cifrábbakat hallhatsz, inden provokáció nélkül.

Csakhát, ugye a kettõsmérce. amit jobber csinál, az "nemzeti, az rendben, amit zsidó, az meg ugye ...

Pajeszos bácsit meg Izrael több, mint 5 milla zsidó lakója között legfeljebb, ha 2 - 300 ezret találsz, õk külön falvakban, vagy a nagyobb városok külön negyedeiben élnek. Ha a túrista kiváncsi rájuk, megnézheti õket, de természetesn úgy, hogy tiszteletben tartja a szokásaikat, akárcsak bármely más országban.

Pl Görögországban a Meteora kölostregyüttes egyetlen kolostorába sem léphetsz rövidnadrágban, a nõk csak bokáig érõ szoknyában, ha nincs, adnak.

Ami a klippen látható egyébb borzalmakat illeti, ismeretes, hogy Gázában készítenek rakétákat, egyébb robbanõszerkezeteket ( nyilván a legbékésebb céllal ) és a mûhelyek, ahol készítik, olykor vmelyik közremûködõ ügyetlensége folytán felrobbannak. Az összeégett testeket fotózhatták ilyen alkalommal. ( Abban különbözünk, h én nem mondom, h tuti, csak, hogy LEHET. ) Egy ilyen robbanás után persze az épület nem egész úgy néz ki, mint elõtte. Olyankor dolga van a buldózernek, mert a romokat persze takarítani kell. ( Megint nem mondom, hogy tuti, de készülHETtek a buldózeres klippek ilyen alkalommal. Akkor is, ha a buldózer izraeli, mert - hiszed, vagy sem - még Gázával is létezik együttmûködés, ha olyan betegek, sérültek vannak, akik ellátására Gázában nincs meg a felszerelés, vagy képzettség, haladéktalanul viszik az izraeli kórházba. )

A "vér" meg nagyrészt ketchup. nem vicc: ha jól megnézed, láthatod, h ÉLÕ embert, gyereket állítottak be véres hullának, mint mondtam ketchuppal, v ilyesmivel "dekorálva".


Ami a népszokásokat illeti, Izraelben két alapvetõ népszokás van:

1) "Szeresd embertársadat, mint magadat"

2) A Szombat törvénye. Vagyis a szombati munka- és tûzgyujtástilalom.

MIndkettõt nagyon komolyan veszik. Elõbbit úgy, hogy ha segítséget kérsz ( pl merre kell menned, hol van ez vagy az, v akár éhes vagy és nincs pénzed ) tutira segítenek. Ha az, akit megszólítottál nem tud ( pl mert nem ért azon a nyelven, amin szólítottad ), leszólítja a legközelebbi járókelõt, addig, amíg lesz vki, aki tud segíteni.

Szombat: tömegközlekedés nincs egész Izraelben sehol. A Szombat bejövetele ( pénteki napnyugta ) elõtt néhány órával már nem indul se busz, se vonat se villamos ( amibõl jelenleg csak egyetlen vonal van, Jeruzsálemben a Yad Vasem és az óváros között ), és csak a Szombat kimenetele ( Szombaton a csillagok feljövetele ) után indulnak el. Taxi: sok taxisofõr vallásos, õk sem közlekednek.


Persze a saját autóján bárki közlekedhet, legfeljebb a vallásosok nem nézik jó szemmel. Viszont azokban a városnegyedekben, falvakban, ahol a "pajeszosok" élnek, ott autózás sincs, ha vki odatéved, megdobálják. Viszont nem igaz, hogy pont oda kell autózni pont Szombaton.

Erre viszont az jellemzõ, hogy, ha Szombaton, vagy a Szombat bejövetele elõtt nem sokkal gyalog átmégy a piroson, az autó megáll, nem dudál, nem szól be, nem pattan ki ordítozni, hanem türelmesen megvárja, míg átérsz. Legfeljebb, ha fedetlen fõvel vagy, akkor csodálkozik.


Amúgy ezek is videok, jóval rövidebbek és garantáltan NEM manipuláltak: http://www.youtube.com/watch?v=rN0FCwTl3Zk http://www.youtube.com/watch?v=vOWNNvhZ0e8


Remélem, tudtam segíteni.

2013. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Én IGEN!!! Manipulálni mindenki tud, olyan kérdést feltenni, amiben már sugalljuk a másiknak a választ. Hidd el, ha másokat szeretnék pocskondiázni, én is tudnák a neten arabokat vagy éppen (véletlenül sem náci, csak nemzeti érzelmű, na persze) jobbikosokat degradáló videót belinkelni ide, csak nagyon kisstílű, nem állna jól nekem. A mai világban szakemberek sokasága abból él meg, hogy egy korrekt riportot úgy vág össze ahogy a megrendelő (kormány) kéri.
2013. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy a palesztinok is úgy élnek, mint a cigányok kábé, de mit gondolsz, ki lőtt előbb? Még szép, hogy az arabok visszalőnek ezeknek, szerinted ki űzte el őket a saját földjükről?

Ahamm, a bulldózer a romokat takarítja: és amikor sértetlen épületeket, kis kunyhókat dózerolnak el velük úgy, hogy a tulaj ott könyörög, hogy ne tegyék ezek pedig annyit mondanak, hogy menjetek oda, ahová akartok? Milyen jogon? Válaszold már meg légy szíves. Izraelnek mindent szabad? Mert csúnya arabok? Oké, de vajon miért utálják azok a zsidókat? Miért vannak fallal körülzárva?

Azt mondod, hogy annak a riporternőnek a halála akkor értelmetlen volt? Vagy mi? Miért töröltetik ezeket az internetről?

2013. ápr. 21. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!