Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van annak valami...

Szerintetek van annak valami jelentősége, hogy miket firkálgat az ember? Van ilyen "szakág", ami a rajzokat elemzi?

Figyelt kérdés
Pl én imádok szemeket, nyilakat rajzolni, de nem tudom van-e valami mélyebb értelme vagy csak ez jön kezemre..és kíváncsi lennék..:)
2012. nov. 21. 14:57
 1/5 foszfor ***** válasza:
A pszichológusok, lehet hogy ennek még van egy alága, de ez pszichológia.
2012. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van olyan is, hogy rajz terápia. derítsd ki van e köze hozzá, én nem tudom :D
2012. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem is az számít, mit rajzolsz, hanem az összkép, milyennek ábrázolod, például milyen az a szem, a tekintet, stb...Bár ennyiből, hogy szemeket, meg nyilakat rajzolsz túl messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.Igen, pszichológusok csinálják, de szerintem nem kell túl komolyan venni...Ez kb annyit ér, mint ha kitöltenél egy tesztet az újságban, egy kis érdekesség, valamennyit segíthet önismeretben és valamelyest tükrözheti, milyen lelkiállapotban, de azért azt is figyelembe kéne venni, hogy nem mindenki rajzművész és lehet hogy nem azért rajzol valami ocsmányságot, mert lelki vagy elmebeteg, hanem azért, mert ügyetlen.
2012. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem keverjük a szezont a fazonnal. A rajzterápia az pszichoterápia, nem pszichológia, azt hiszem Magyarországon csak művészetterápia képzés keretében lehet tanulni. Amit csak úgy firkálgatsz magadnak, azt az ún. kókler szakma gyakorlói elemzik :)
2012. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 23. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!